Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje traint dag na ruime zege op Hongaren zonder Koopmeiners

Oranje traint dag na ruime zege op Hongaren zonder Koopmeiners

ZEIST (ANP) - Teun Koopmeiners traint een dag na de ruime zege op Hongarije (4-0) in de Nations League niet mee met het Nederlands elftal. De middenvelder, die met zijn hoofd het laatste doelpunt maakte, heeft lichte klachten.

Alle andere invallers en reserves verschenen wel op het veld in Zeist. Het is gebruikelijk dat een dag na een wedstrijd de basisspelers binnen een hersteltraining doen.

Nederland plaatste zich tegen de Hongaren voor de kwartfinales van de Nations League. Het slotduel van dinsdag bij Bosnië en Herzegovina is niet meer van belang.

De Jong

Koopmeiners kan naar alle waarschijnlijkheid wel gewoon meedoen tegen Bosnië en de verwachting is dat hij in Zenica ook in de basis staat. Tegen de Hongaren bestond het middenveld van Oranje uit Frenkie de Jong, Ryan Gravenberch en Tijjani Reijnders.

Bondscoach Ronald Koeman wil geen onnodig risico nemen met De Jong, die pas net hersteld is van een enkelblessure en veertien maanden lang niet voor het Nederlands elftal speelde. Koeman sprak bij het begin van de interlandperiode met De Jong af dat hij in een van de twee wedstrijden in de basis zou staan.

Opponent kwartfinale

Het lijkt er vooralsnog wel op dat De Jong maandag meereist naar Bosnië voor de laatste interland van Oranje dit jaar, ook al staat er niets meer op het spel. De Jong meldde zich zondag samen met Wout Weghorst, een van de andere basisspelers tegen Hongarije, aan de rand van het veld waar de invallers en reserves trainden.

In de kwartfinales van de Nations League treft Oranje in maart Portugal, Spanje, Italië of heel misschien Frankrijk. De Fransen spelen zondag een uitwedstrijd tegen Italië en eindigen alleen bij een ruime overwinning nog boven de Italianen.

Loting

De loting voor de kwartfinales is vrijdag om 12.00 uur in Nyon.

Meer uit Voetbal

PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

3 uur geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

3 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

5 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

5 uur geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

6 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

6 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

7 uur geleden