Oranje traint dag na ruime zege op Hongaren zonder Koopmeiners
ZEIST (ANP) - Teun Koopmeiners traint een dag na de ruime zege op Hongarije (4-0) in de Nations League niet mee met het Nederlands elftal. De middenvelder, die met zijn hoofd het laatste doelpunt maakte, heeft lichte klachten.
Alle andere invallers en reserves verschenen wel op het veld in Zeist. Het is gebruikelijk dat een dag na een wedstrijd de basisspelers binnen een hersteltraining doen.
Nederland plaatste zich tegen de Hongaren voor de kwartfinales van de Nations League. Het slotduel van dinsdag bij Bosnië en Herzegovina is niet meer van belang.
De Jong
Koopmeiners kan naar alle waarschijnlijkheid wel gewoon meedoen tegen Bosnië en de verwachting is dat hij in Zenica ook in de basis staat. Tegen de Hongaren bestond het middenveld van Oranje uit Frenkie de Jong, Ryan Gravenberch en Tijjani Reijnders.
Bondscoach Ronald Koeman wil geen onnodig risico nemen met De Jong, die pas net hersteld is van een enkelblessure en veertien maanden lang niet voor het Nederlands elftal speelde. Koeman sprak bij het begin van de interlandperiode met De Jong af dat hij in een van de twee wedstrijden in de basis zou staan.
Opponent kwartfinale
Het lijkt er vooralsnog wel op dat De Jong maandag meereist naar Bosnië voor de laatste interland van Oranje dit jaar, ook al staat er niets meer op het spel. De Jong meldde zich zondag samen met Wout Weghorst, een van de andere basisspelers tegen Hongarije, aan de rand van het veld waar de invallers en reserves trainden.
In de kwartfinales van de Nations League treft Oranje in maart Portugal, Spanje, Italië of heel misschien Frankrijk. De Fransen spelen zondag een uitwedstrijd tegen Italië en eindigen alleen bij een ruime overwinning nog boven de Italianen.
Loting
De loting voor de kwartfinales is vrijdag om 12.00 uur in Nyon.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
52 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi keert mogelijk terug als eerste spits van PSV. Dat zei coach Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar de competitiewedstrijd PSV - sc Heerenveen, zaterdagavond. "Een aantal spelers, onder wie Pepi, traint weer mee en komt terug. Je gaat zaterdag zien wie er in de spits begint", zei Bosz in Eindhoven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim verwacht zaterdagavond "een mooie wedstrijd" tegen "goede tegenstander" NEC. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie. De nummers 3 en 4 van de Eredivisie staan op een gelijk aantal punten en zijn directe concurrenten voor de plaatsen die recht geven op de Champions League. NEC heeft een beter doelsaldo en staat derde.
5 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
22 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
22 uur geleden