Oranje terug naar München, stad van mondiale en Europese finale
MÜNCHEN (ANP) - Het Nederlands elftal keert dinsdag voor de achtste finale op het EK tegen Roemenië terug naar München, waar het twee keer een finale van een groot toernooi speelde. Oranje verloor vijftig jaar geleden in de hoofdstad van Beieren van het toenmalige West-Duitsland met 2-1 in de finale van het WK. Nederland pakte in 1988 ook de enige hoofdprijs in München, na een zege in de finale van het EK op de toenmalige Sovjetunie met 2-0.
Ronald Koeman en Erwin Koeman, de huidige bondscoach en zijn assistent, verschenen in München aan de aftrap voor de Europese finale in het Olympiastadion dat inmiddels is vervangen door een moderne Allianz Arena zonder sintelbaan.
Nederland speelde op 19 oktober 1988 voor de derde en laatste keer in München. Dat kwalificatieduel met West-Duitsland voor het WK van 1990 eindigde in 0-0. Ronald en Erwin Koeman speelden de hele wedstrijd.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
1 uur geledenMAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
16 uur geleden