Oranje terug in stadion waar einde kwam aan 'strafschoppentrauma'
FARO (ANP) - Het Nederlands elftal keert dinsdag in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Gibraltar terug op een plek waar het goede herinneringen aan bewaart. Een kleine twintig jaar geleden kwam er in Estádio Algarve in Faro een einde aan een 'strafschoppentrauma'.
In de kwartfinale van het EK in 2004 wisten Oranje en Zweden niet te scoren. Opnieuw moesten penalty's de beslissing brengen op een eindtoernooi. De voorgaande vier keer liep dat verkeerd af voor Oranje.
Binnen handbereik
Nederland verloor op het EK in 1992 in de halve eindstrijd na strafschoppen van Denemarken, na een misser van Marco van Basten. Op het EK van 1996 ging het opnieuw mis vanaf elf meter. In de kwartfinale tegen Frankrijk faalde Clarence Seedorf.
Ook de twee toernooien daarna strandde Oranje na een strafschoppenreeks. In de halve eindstrijd van het WK in 1998 tegen Brazilië misten Phillip Cocu en Ronald de Boer. Het EK van 2000 deed het meeste pijn bij de Nederlandse fans. In eigen land leek een finaleplek bij het EK binnen handbereik. Tegen Italië kreeg de ploeg van de toenmalige bondscoach Frank Rijkaard in de reguliere speeltijd twee penalty's. Eerst miste Frank de Boer, daarna Patrick Kluivert. In de strafschoppenserie faalde De Boer opnieuw, net als Jaap Stam en Paul Bosvelt.
Elf meter
In 2004 lukte het Nederland wel te winnen. Cocu miste als enige. Onder anderen jongelingen John Heitinga en Arjen Robben scoorden. Edwin van der Sar, die tot die tijd de kritiek kreeg nooit een penalty te stoppen, deed dat dit keer wel.
Na die tijd kwam het voor Oranje op een eindtoernooi nog drie keer aan op een strafschoppenserie. Op het WK van 2014, met de beruchte keeperswissel met Tim Krul, versloeg Oranje in de kwartfinale Costa Rica. In de halve eindstrijd schakelde Argentinië de ploeg van bondscoach Louis van Gaal vanaf elf meter uit.
Verbouwd
Op het vorige WK, een jaar geleden in Qatar, was Argentinië Oranje opnieuw de baas vanaf elf meter, dit keer in de kwartfinale.
Nederland speelt tegen Gibraltar in Faro omdat het Victoria Stadium, het nationale en enige stadion van Gibraltar, wordt verbouwd.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
14 uur geleden