Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje terug in stadion waar einde kwam aan 'strafschoppentrauma'

Oranje terug in stadion waar einde kwam aan 'strafschoppentrauma'

FARO (ANP) - Het Nederlands elftal keert dinsdag in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Gibraltar terug op een plek waar het goede herinneringen aan bewaart. Een kleine twintig jaar geleden kwam er in Estádio Algarve in Faro een einde aan een 'strafschoppentrauma'.

In de kwartfinale van het EK in 2004 wisten Oranje en Zweden niet te scoren. Opnieuw moesten penalty's de beslissing brengen op een eindtoernooi. De voorgaande vier keer liep dat verkeerd af voor Oranje.

Binnen handbereik

Nederland verloor op het EK in 1992 in de halve eindstrijd na strafschoppen van Denemarken, na een misser van Marco van Basten. Op het EK van 1996 ging het opnieuw mis vanaf elf meter. In de kwartfinale tegen Frankrijk faalde Clarence Seedorf.

Ook de twee toernooien daarna strandde Oranje na een strafschoppenreeks. In de halve eindstrijd van het WK in 1998 tegen Brazilië misten Phillip Cocu en Ronald de Boer. Het EK van 2000 deed het meeste pijn bij de Nederlandse fans. In eigen land leek een finaleplek bij het EK binnen handbereik. Tegen Italië kreeg de ploeg van de toenmalige bondscoach Frank Rijkaard in de reguliere speeltijd twee penalty's. Eerst miste Frank de Boer, daarna Patrick Kluivert. In de strafschoppenserie faalde De Boer opnieuw, net als Jaap Stam en Paul Bosvelt.

Elf meter

In 2004 lukte het Nederland wel te winnen. Cocu miste als enige. Onder anderen jongelingen John Heitinga en Arjen Robben scoorden. Edwin van der Sar, die tot die tijd de kritiek kreeg nooit een penalty te stoppen, deed dat dit keer wel.

Na die tijd kwam het voor Oranje op een eindtoernooi nog drie keer aan op een strafschoppenserie. Op het WK van 2014, met de beruchte keeperswissel met Tim Krul, versloeg Oranje in de kwartfinale Costa Rica. In de halve eindstrijd schakelde Argentinië de ploeg van bondscoach Louis van Gaal vanaf elf meter uit.

Verbouwd

Op het vorige WK, een jaar geleden in Qatar, was Argentinië Oranje opnieuw de baas vanaf elf meter, dit keer in de kwartfinale.

Nederland speelt tegen Gibraltar in Faro omdat het Victoria Stadium, het nationale en enige stadion van Gibraltar, wordt verbouwd.

Meer uit Voetbal

Manchester City verovert ten koste van Chelsea FA Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.

1 uur geleden
FC Heidenheim en Sankt Pauli degraderen uit Bundesliga

HAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.

1 uur geleden
Celtic verslaat Hearts en verovert landstitel in Schotland

GLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).

3 uur geleden
Spits Lewandowski neemt afscheid van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."

6 uur geleden
De Jong mist ook thuisduel van FC Barcelona met Real Betis

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."

6 uur geleden
Reuters: FIFA wil Iran in Istanbul geruststellen over WK

ISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.

10 uur geleden
Godts respecteert de keuze van Belgische bondscoach volledig

AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.

10 uur geleden