Oranje-tegenstander Tunesië op Afrika Cup ten onder tegen Nigeria
FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
Spits Victor Osimhen van Galatasaray kopte Nigeria kort voor rust na een voorzet vanaf de linkerflank van dichtbij op voorsprong. Aanvoerder Wilfred Ndidi zorgde er in de 50e minuut voor dat zijn elftal verder afstand nam. Dat deed hij eveneens met een kopbal, dit keer vanuit een hoekschop. Ademola Lookman maakte halverwege de tweede helft, nadat Osimhen het overzicht behield, de 3-0.
Montassar Talbi verkleinde een kwartier voor tijd de achterstand voor Tunesië. De verdediger kopte raak uit een indraaiende vrije trap. Kort voor tijd benutte Ali Abdi een strafschop, maar verder kwam Tunesië niet.
Achtste finales
Nigeria heeft in groep C na twee duels 6 punten en is, na Egypte, het tweede land dat zich van deelname aan de achtste finales heeft verzekerd. Tunesië ligt met 3 punten ook op schema voor een langer verblijf. Tanzania en Oeganda hebben in groep C beide 1 punt.
De nummers 1 en 2 van de zes groepen en de vier beste nummers 3 gaan naar de achtste finales.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
1 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
18 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
1 dag geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
1 dag geleden