Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje tegen Turkije of Polen in kwalificatie voor WK van 2026

Oranje tegen Turkije of Polen in kwalificatie voor WK van 2026

ZÜRICH (ANP) - Als het Nederlands elftal volgend jaar maart Spanje verslaat in de kwartfinales van de Nations League, dan speelt de ploeg van bondscoach Ronald Koeman tegen Turkije, Georgië en Bulgarije in het kwalificatietoernooi voor het WK van 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bij een nederlaag over twee duels met de Spanjaarden zijn Polen, Finland, Litouwen en Malta de tegenstanders in de kwalificatie voor de mondiale eindronde met 48 landen.

Koeman was aanwezig bij de loting op het hoofdkantoor van de FIFA in Zürich. De bondscoach weet pas op 23 maart na het tweeluik met de Spanjaarden wie zijn ploeg moet verslaan om aan het volgende WK te mogen deelnemen. Dat komt omdat zes van de twaalf poules van het Europese kwalificatietoernooi voor de mondiale eindronde van 2026 uit vijf landen bestaan. De andere zes groepen tellen vier ploegen.

De halvefinalisten van de Nations League spelen in poules met vier landen omdat ze pas in september volgend jaar aan het kwalificatietoernooi voor het WK kunnen beginnen. Ze strijden in juni eerst om winst van de Nations League.

Beschermde status

Oranje genoot een beschermde status en was tijdens de loting ingedeeld in pot 1, samen met alle toonaangevende Europese landenploegen. Daardoor kon het Nederlands elftal in de kwalificatie niet gekoppeld worden aan Frankrijk, Spanje, Engeland, Portugal, België, Italië, Duitsland, Kroatië, Zwitserland, Denemarken en Oostenrijk.

Alleen de twaalf groepswinnaars van alle poules plaatsen zich rechtstreeks voor het WK. De nummers 2 strijden samen met vier nog niet geplaatste ploegen uit de Nations League om de laatste vier Europese tickets voor de mondiale eindronde van 2026. Het speelschema voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2026 wordt later bekendgemaakt.

Meer uit Voetbal

Oranje plaatst zich met ruime zege op Litouwen voor WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich met een ruime thuiszege op Litouwen geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In de Johan Cruijff ArenA werd het 4-0, waarmee Oranje de eerste plaats in groep G van het kwalificatietoernooi veiligstelde.

5 minuten geleden
Van Dijk passeert De Boer en is als aanvoerder nu recordhouder

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert maandag recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie voor de 72e keer de aanvoerdersband.

1 uur geleden
Voetballer Mbappé eist 240 miljoen euro van zijn oude club PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.

4 uur geleden
FC Barcelona keert zaterdag tegen Bilbao terug in Camp Nou

BARCELONA (ANP/AFP) - Voetbalclub FC Barcelona keert zaterdag, ruim tweeënhalf jaar na de start van de renovatie, terug naar stadion Camp Nou. Dat meldt de Catalaanse club op de eigen website. Barcelona speelt zaterdag in de Spaanse competitie tegen Athletic Bilbao.

5 uur geleden
Ajax voegt Landzaat toe aan technische staf interim-trainer Grim

AMSTERDAM (ANP) - Denny Landzaat is per direct toegevoegd aan de technische staf van het eerste elftal van Ajax. Dat maakte de Amsterdamse club bekend. De 49-jarige oud-international stond maandag als assistent van interim-trainer Fred Grim al op het trainingsveld.

9 uur geleden
Noren kloppen Italië in Milaan en grijpen ticket voor WK voetbal

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.

20 uur geleden
Oekraïne ten koste van IJsland naar play-offs WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.

1 dag geleden