Oranje tegen Turkije of Polen in kwalificatie voor WK van 2026
ZÜRICH (ANP) - Als het Nederlands elftal volgend jaar maart Spanje verslaat in de kwartfinales van de Nations League, dan speelt de ploeg van bondscoach Ronald Koeman tegen Turkije, Georgië en Bulgarije in het kwalificatietoernooi voor het WK van 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bij een nederlaag over twee duels met de Spanjaarden zijn Polen, Finland, Litouwen en Malta de tegenstanders in de kwalificatie voor de mondiale eindronde met 48 landen.
Koeman was aanwezig bij de loting op het hoofdkantoor van de FIFA in Zürich. De bondscoach weet pas op 23 maart na het tweeluik met de Spanjaarden wie zijn ploeg moet verslaan om aan het volgende WK te mogen deelnemen. Dat komt omdat zes van de twaalf poules van het Europese kwalificatietoernooi voor de mondiale eindronde van 2026 uit vijf landen bestaan. De andere zes groepen tellen vier ploegen.
De halvefinalisten van de Nations League spelen in poules met vier landen omdat ze pas in september volgend jaar aan het kwalificatietoernooi voor het WK kunnen beginnen. Ze strijden in juni eerst om winst van de Nations League.
Beschermde status
Oranje genoot een beschermde status en was tijdens de loting ingedeeld in pot 1, samen met alle toonaangevende Europese landenploegen. Daardoor kon het Nederlands elftal in de kwalificatie niet gekoppeld worden aan Frankrijk, Spanje, Engeland, Portugal, België, Italië, Duitsland, Kroatië, Zwitserland, Denemarken en Oostenrijk.
Alleen de twaalf groepswinnaars van alle poules plaatsen zich rechtstreeks voor het WK. De nummers 2 strijden samen met vier nog niet geplaatste ploegen uit de Nations League om de laatste vier Europese tickets voor de mondiale eindronde van 2026. Het speelschema voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2026 wordt later bekendgemaakt.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
10 uur geleden