Oranje tegen Turkije of Polen in kwalificatie voor WK van 2026
ZÜRICH (ANP) - Als het Nederlands elftal volgend jaar maart Spanje verslaat in de kwartfinales van de Nations League, dan speelt de ploeg van bondscoach Ronald Koeman tegen Turkije, Georgië en Bulgarije in het kwalificatietoernooi voor het WK van 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bij een nederlaag over twee duels met de Spanjaarden zijn Polen, Finland, Litouwen en Malta de tegenstanders in de kwalificatie voor de mondiale eindronde met 48 landen.
Koeman was aanwezig bij de loting op het hoofdkantoor van de FIFA in Zürich. De bondscoach weet pas op 23 maart na het tweeluik met de Spanjaarden wie zijn ploeg moet verslaan om aan het volgende WK te mogen deelnemen. Dat komt omdat zes van de twaalf poules van het Europese kwalificatietoernooi voor de mondiale eindronde van 2026 uit vijf landen bestaan. De andere zes groepen tellen vier ploegen.
De halvefinalisten van de Nations League spelen in poules met vier landen omdat ze pas in september volgend jaar aan het kwalificatietoernooi voor het WK kunnen beginnen. Ze strijden in juni eerst om winst van de Nations League.
Beschermde status
Oranje genoot een beschermde status en was tijdens de loting ingedeeld in pot 1, samen met alle toonaangevende Europese landenploegen. Daardoor kon het Nederlands elftal in de kwalificatie niet gekoppeld worden aan Frankrijk, Spanje, Engeland, Portugal, België, Italië, Duitsland, Kroatië, Zwitserland, Denemarken en Oostenrijk.
Alleen de twaalf groepswinnaars van alle poules plaatsen zich rechtstreeks voor het WK. De nummers 2 strijden samen met vier nog niet geplaatste ploegen uit de Nations League om de laatste vier Europese tickets voor de mondiale eindronde van 2026. Het speelschema voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2026 wordt later bekendgemaakt.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
13 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
16 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
19 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
19 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
1 dag geleden