Oranje tegen Turkije of Polen in kwalificatie voor WK van 2026
ZÜRICH (ANP) - Als het Nederlands elftal volgend jaar maart Spanje verslaat in de kwartfinales van de Nations League, dan speelt de ploeg van bondscoach Ronald Koeman tegen Turkije, Georgië en Bulgarije in het kwalificatietoernooi voor het WK van 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bij een nederlaag over twee duels met de Spanjaarden zijn Polen, Finland, Litouwen en Malta de tegenstanders in de kwalificatie voor de mondiale eindronde met 48 landen.
Koeman was aanwezig bij de loting op het hoofdkantoor van de FIFA in Zürich. De bondscoach weet pas op 23 maart na het tweeluik met de Spanjaarden wie zijn ploeg moet verslaan om aan het volgende WK te mogen deelnemen. Dat komt omdat zes van de twaalf poules van het Europese kwalificatietoernooi voor de mondiale eindronde van 2026 uit vijf landen bestaan. De andere zes groepen tellen vier ploegen.
De halvefinalisten van de Nations League spelen in poules met vier landen omdat ze pas in september volgend jaar aan het kwalificatietoernooi voor het WK kunnen beginnen. Ze strijden in juni eerst om winst van de Nations League.
Beschermde status
Oranje genoot een beschermde status en was tijdens de loting ingedeeld in pot 1, samen met alle toonaangevende Europese landenploegen. Daardoor kon het Nederlands elftal in de kwalificatie niet gekoppeld worden aan Frankrijk, Spanje, Engeland, Portugal, België, Italië, Duitsland, Kroatië, Zwitserland, Denemarken en Oostenrijk.
Alleen de twaalf groepswinnaars van alle poules plaatsen zich rechtstreeks voor het WK. De nummers 2 strijden samen met vier nog niet geplaatste ploegen uit de Nations League om de laatste vier Europese tickets voor de mondiale eindronde van 2026. Het speelschema voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2026 wordt later bekendgemaakt.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.
37 minuten geledenSUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
15 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
16 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
17 uur geleden