Oranje tegen Polen en Finland in WK-kwalificatie
VALENCIA (ANP) - Het Nederlands elftal neemt het in het kwalificatietoernooi voor het WK van 2026 op tegen Polen, Finland, Litouwen en Malta. Oranje is in die poule terechtgekomen omdat het zich niet voor de halve finales van de Nations League heeft kunnen plaatsen ten koste van Spanje.
Oranje begint op 7 juni met een uitwedstrijd tegen Finland aan het kwalificatietoernooi voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Daarna volgen duels met Malta (10 juni thuis), Polen (thuis op 4 september), Litouwen (uit op 7 september), Malta (uit op 9 oktober), Finland (thuis 12 oktober), Polen (uit 14 november) en Litouwen (thuis 17 november).
De twaalf groepswinnaars van alle Europese poules plaatsen zich rechtstreeks voor het WK. De nummers 2 strijden samen met vier nog niet geplaatste ploegen uit de Nations League om de laatste vier Europese tickets voor het WK.
Oranje had in de WK-kwalificatie tegen Turkije, Bulgarije en Georgië moeten spelen als het Spanje had uitgeschakeld in de kwartfinales van de Nations League.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
4 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
14 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
14 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
15 uur geleden