Oranje tegen Oekraïne op zoek naar eerste zege op EK sinds 2008
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal hoopt zondag voor het eerst sinds jaren weer een wedstrijd op een Europees kampioenschap te winnen. De laatste zege dateert van dertien jaar geleden. Op 17 juni 2008 versloeg Oranje, dat toen onder leiding stond van bondscoach Marco van Basten, Roemenië in de groepsfase met 2-0.
Eerder dat toernooi had het Nederlands elftal al Italië (3-0) en Frankrijk (4-1) aan de kant gezet. In de kwartfinales liet Oranje zich verrassen door de door Guus Hiddink getrainde Russen (1-3 na verlenging).
Op het EK van 2012 verloor Nederland, dat twee jaar eerder de WK-finale had bereikt, alle groepsduels. Denemarken (0-1), Duitsland (1-2) en Portugal (1-2) bleken te sterk voor de formatie van bondscoach Bert van Marwijk.
Nederland wist zich vervolgens, onder leiding van eerst Guus Hiddink en daarna Danny Blind, niet te kwalificeren voor het EK van 2016. Ronald Koeman lukte het daarna wel Oranje naar het EK van 2020 te leiden. Dat toernooi werd vanwege het coronavirus met een jaar uitgesteld. Koeman vertrok in de tussentijd naar FC Barcelona, zodat het uiteindelijk Frank de Boer is die Van Basten op kan volgen als laatst winnende coach van Oranje op een EK.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
9 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
1 dag geleden