Oranje tegen andere WK-landen: Senegal onbekend, Portugal geducht
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal neemt het maandag in zijn eerste groepswedstrijd op het WK in Qatar voor het eerst op tegen Senegal. Op basis van cijfers van Voetbalstats.nl heeft het ANP in kaart gebracht hoe Oranje in het verleden presteerde tegen de andere landen die deelnemen aan het WK.
Het Nederlands elftal speelde in het verleden nog niet eerder tegen Senegal en gastland Qatar, dat op 29 november de derde tegenstander in groep A is. Tegen Ecuador, op 25 november de tweede opponent, speelde Oranje wel al twee keer: in 2006 won Nederland met 1-0, in 2014 eindigde het oefenduel in 1-1. Tegen dertien landen die meedoen aan het WK wist Nederland de helft van de wedstrijden of meer te winnen. Veel van deze landen trof het Nederlands elftal slechts enkele keren. Behalve Wales: alle tien wedstrijden tegen dit land werden gewonnen door Nederland.
Mocht Oranje doorgaan naar de achtste finales, dan treft het daarin een land uit groep B: Engeland, Iran, de Verenigde Staten of Wales. Op basis van de historische data zouden de kansen tegen Iran en Wales het grootst zijn, Oranje won alle interlands tegen deze landen. Van de VS won het Nederlands elftal vier van de vijf ontmoetingen.
Als de equipe van bondscoach Louis van Gaal verder komt in het toernooi, kan het op Portugal stuiten. Dat land blijkt een geduchte tegenstander uit het verleden, waarvan Nederland verhoudingsgewijs de meeste wedstrijden verloor. Slechts in twee van de veertien duels wist het Nederlands elftal de winst naar zich toe te trekken. Acht keer wonnen de Portugezen.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
4 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
9 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
10 uur geleden