Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje tegen andere WK-landen: Senegal onbekend, Portugal geducht

Oranje tegen andere WK-landen: Senegal onbekend, Portugal geducht

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal neemt het maandag in zijn eerste groepswedstrijd op het WK in Qatar voor het eerst op tegen Senegal. Op basis van cijfers van Voetbalstats.nl heeft het ANP in kaart gebracht hoe Oranje in het verleden presteerde tegen de andere landen die deelnemen aan het WK.

Het Nederlands elftal speelde in het verleden nog niet eerder tegen Senegal en gastland Qatar, dat op 29 november de derde tegenstander in groep A is. Tegen Ecuador, op 25 november de tweede opponent, speelde Oranje wel al twee keer: in 2006 won Nederland met 1-0, in 2014 eindigde het oefenduel in 1-1. Tegen dertien landen die meedoen aan het WK wist Nederland de helft van de wedstrijden of meer te winnen. Veel van deze landen trof het Nederlands elftal slechts enkele keren. Behalve Wales: alle tien wedstrijden tegen dit land werden gewonnen door Nederland.

Mocht Oranje doorgaan naar de achtste finales, dan treft het daarin een land uit groep B: Engeland, Iran, de Verenigde Staten of Wales. Op basis van de historische data zouden de kansen tegen Iran en Wales het grootst zijn, Oranje won alle interlands tegen deze landen. Van de VS won het Nederlands elftal vier van de vijf ontmoetingen.

Als de equipe van bondscoach Louis van Gaal verder komt in het toernooi, kan het op Portugal stuiten. Dat land blijkt een geduchte tegenstander uit het verleden, waarvan Nederland verhoudingsgewijs de meeste wedstrijden verloor. Slechts in twee van de veertien duels wist het Nederlands elftal de winst naar zich toe te trekken. Acht keer wonnen de Portugezen.

Meer uit Voetbal

Liverpool verslaat Brighton en staat in achtste finale FA Cup

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.

1 uur geleden
Real Madrid scoort vier keer tegen Real Sociedad

MADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.

1 uur geleden
Karlsson helpt FC Utrecht aan tweede zege binnen vier dagen

GRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.

1 uur geleden
Ajax verslaat Fortuna Sittard en ziet Zintsjenko uitvallen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.

2 uur geleden
Ronaldo keert met doelpunt terug bij Al Nassr

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).

4 uur geleden
AZ draait bij Excelsior in blessuretijd achterstand om in zege

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.

4 uur geleden
Ajax-aanwinst Zintsjenko valt direct geblesseerd uit

AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.

4 uur geleden