Oranje tegen andere WK-landen: Senegal onbekend, Portugal geducht
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal neemt het maandag in zijn eerste groepswedstrijd op het WK in Qatar voor het eerst op tegen Senegal. Op basis van cijfers van Voetbalstats.nl heeft het ANP in kaart gebracht hoe Oranje in het verleden presteerde tegen de andere landen die deelnemen aan het WK.
Het Nederlands elftal speelde in het verleden nog niet eerder tegen Senegal en gastland Qatar, dat op 29 november de derde tegenstander in groep A is. Tegen Ecuador, op 25 november de tweede opponent, speelde Oranje wel al twee keer: in 2006 won Nederland met 1-0, in 2014 eindigde het oefenduel in 1-1. Tegen dertien landen die meedoen aan het WK wist Nederland de helft van de wedstrijden of meer te winnen. Veel van deze landen trof het Nederlands elftal slechts enkele keren. Behalve Wales: alle tien wedstrijden tegen dit land werden gewonnen door Nederland.
Mocht Oranje doorgaan naar de achtste finales, dan treft het daarin een land uit groep B: Engeland, Iran, de Verenigde Staten of Wales. Op basis van de historische data zouden de kansen tegen Iran en Wales het grootst zijn, Oranje won alle interlands tegen deze landen. Van de VS won het Nederlands elftal vier van de vijf ontmoetingen.
Als de equipe van bondscoach Louis van Gaal verder komt in het toernooi, kan het op Portugal stuiten. Dat land blijkt een geduchte tegenstander uit het verleden, waarvan Nederland verhoudingsgewijs de meeste wedstrijden verloor. Slechts in twee van de veertien duels wist het Nederlands elftal de winst naar zich toe te trekken. Acht keer wonnen de Portugezen.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
8 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
2 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
20 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
1 dag geleden