Oranje tegen andere WK-landen: Senegal onbekend, Portugal geducht
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal neemt het maandag in zijn eerste groepswedstrijd op het WK in Qatar voor het eerst op tegen Senegal. Op basis van cijfers van Voetbalstats.nl heeft het ANP in kaart gebracht hoe Oranje in het verleden presteerde tegen de andere landen die deelnemen aan het WK.
Het Nederlands elftal speelde in het verleden nog niet eerder tegen Senegal en gastland Qatar, dat op 29 november de derde tegenstander in groep A is. Tegen Ecuador, op 25 november de tweede opponent, speelde Oranje wel al twee keer: in 2006 won Nederland met 1-0, in 2014 eindigde het oefenduel in 1-1. Tegen dertien landen die meedoen aan het WK wist Nederland de helft van de wedstrijden of meer te winnen. Veel van deze landen trof het Nederlands elftal slechts enkele keren. Behalve Wales: alle tien wedstrijden tegen dit land werden gewonnen door Nederland.
Mocht Oranje doorgaan naar de achtste finales, dan treft het daarin een land uit groep B: Engeland, Iran, de Verenigde Staten of Wales. Op basis van de historische data zouden de kansen tegen Iran en Wales het grootst zijn, Oranje won alle interlands tegen deze landen. Van de VS won het Nederlands elftal vier van de vijf ontmoetingen.
Als de equipe van bondscoach Louis van Gaal verder komt in het toernooi, kan het op Portugal stuiten. Dat land blijkt een geduchte tegenstander uit het verleden, waarvan Nederland verhoudingsgewijs de meeste wedstrijden verloor. Slechts in twee van de veertien duels wist het Nederlands elftal de winst naar zich toe te trekken. Acht keer wonnen de Portugezen.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
1 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
16 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
19 uur geleden