Oranje stuit op Frankrijk en Oostenrijk op EK
HAMBURG (ANP) - Het Nederlands elftal stuit op Frankrijk, Oostenrijk en Polen, Estland, Finland of Wales in de groepsfase van het EK van volgend jaar zomer in Duitsland. Dat is het resultaat van de loting in de Hamburgse concertzaal Elbphilharmonie.
Polen, Estland, Finland en Wales spelen eind maart in de play-offs om een plaats op het EK. De winnaar is op 26 maart bekend.
De nummers 1 en 2 van iedere poule en de vier beste nummers 3 plaatsen zich voor de achtste finales van het EK.
Duitsland - Schotland
Het EK begint op 14 juni met een openingswedstrijd tussen Duitsland en Schotland in de Allianz Arena van München. De finale staat gepland op 14 juli in het Olympiastadion van Berlijn. Dortmund, Düsseldorf, Gelsenkirchen en Keulen, Hamburg, Leipzig, Stuttgart en Frankfurt zijn de overige speelsteden.
Oranje speelde ook al tegen Frankrijk in de kwalificatie voor het EK. In Parijs werd het in maart 4-0 voor de Fransen van bondscoach Didier Deschamps. In Amsterdam verloor Oranje in oktober met 2-1. Tegen Oostenrijk nam het Nederlands elftal het ook op in de groepsfase van het vorige EK in 2021. In Amsterdam won Oranje toen met 2-0 door doelpunten van Memphis Depay en Denzel Dumfries.
Poules EK
Poule A: 1. Duitsland, 2. Schotland, 3. Hongarije en 4. Zwitserland.
Poule B: 1. Spanje, 2. Kroatië, 3. Italië en 4. Albanië.
Poule C: 1. Slovenië, 2. Denemarken, 3. Servië en 4. Engeland
Poule D: 1. Polen, Estland, Finland of Wales, 2. Nederland, 3. Oostenrijk en 4. Frankrijk
Poule E: 1. België, 2. Slowakije 3. Roemenië en 4. Israël, Bosnië en Herzegovina, IJsland of Oekraïne.
Poule F: 1. Turkije, 2. Georgië, Griekenland, Kazachstan of Luxemburg, 3. Portugal en 4. Tsjechië.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
8 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
10 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.
10 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.
12 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles en Stoke City FC hebben op hoofdlijnen een akkoord bereikt over de transfer van spits Milan Smit. Dat zegt Marc van Hintum, technisch manager van Go Ahead, tegen ESPN. Go Ahead Eagles ontving volgens Van Hintum nog niet eerder zoveel geld voor een vertrekkende speler. Het gaat naar verluidt om 5,5 miljoen euro, maar dat wil Van Hintum niet bevestigen.
12 uur geleden