Oranje stuit op Frankrijk en Oostenrijk op EK
HAMBURG (ANP) - Het Nederlands elftal stuit op Frankrijk, Oostenrijk en Polen, Estland, Finland of Wales in de groepsfase van het EK van volgend jaar zomer in Duitsland. Dat is het resultaat van de loting in de Hamburgse concertzaal Elbphilharmonie.
Polen, Estland, Finland en Wales spelen eind maart in de play-offs om een plaats op het EK. De winnaar is op 26 maart bekend.
De nummers 1 en 2 van iedere poule en de vier beste nummers 3 plaatsen zich voor de achtste finales van het EK.
Duitsland - Schotland
Het EK begint op 14 juni met een openingswedstrijd tussen Duitsland en Schotland in de Allianz Arena van München. De finale staat gepland op 14 juli in het Olympiastadion van Berlijn. Dortmund, Düsseldorf, Gelsenkirchen en Keulen, Hamburg, Leipzig, Stuttgart en Frankfurt zijn de overige speelsteden.
Oranje speelde ook al tegen Frankrijk in de kwalificatie voor het EK. In Parijs werd het in maart 4-0 voor de Fransen van bondscoach Didier Deschamps. In Amsterdam verloor Oranje in oktober met 2-1. Tegen Oostenrijk nam het Nederlands elftal het ook op in de groepsfase van het vorige EK in 2021. In Amsterdam won Oranje toen met 2-0 door doelpunten van Memphis Depay en Denzel Dumfries.
Poules EK
Poule A: 1. Duitsland, 2. Schotland, 3. Hongarije en 4. Zwitserland.
Poule B: 1. Spanje, 2. Kroatië, 3. Italië en 4. Albanië.
Poule C: 1. Slovenië, 2. Denemarken, 3. Servië en 4. Engeland
Poule D: 1. Polen, Estland, Finland of Wales, 2. Nederland, 3. Oostenrijk en 4. Frankrijk
Poule E: 1. België, 2. Slowakije 3. Roemenië en 4. Israël, Bosnië en Herzegovina, IJsland of Oekraïne.
Poule F: 1. Turkije, 2. Georgië, Griekenland, Kazachstan of Luxemburg, 3. Portugal en 4. Tsjechië.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
28 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.
44 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot betreurde de uitschakeling van Liverpool in de Champions League en gaf het missen van de vele kansen de schuld van de thuisnederlaag tegen titelhouder Paris Saint-Germain in de kwartfinale (0-2). "Helaas was dit weer een van de wedstrijden in dit seizoen waarin we de kansen die we kregen niet benutten", zei de Nederlandse coach na afloop tegen verslaggevers. "Opnieuw presteerden we ondermaats als het gaat om afronden en dat doen we het hele seizoen al."
1 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
9 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
11 uur geleden