Oranje stuit op Frankrijk en Oostenrijk op EK
HAMBURG (ANP) - Het Nederlands elftal stuit op Frankrijk, Oostenrijk en Polen, Estland, Finland of Wales in de groepsfase van het EK van volgend jaar zomer in Duitsland. Dat is het resultaat van de loting in de Hamburgse concertzaal Elbphilharmonie.
Polen, Estland, Finland en Wales spelen eind maart in de play-offs om een plaats op het EK. De winnaar is op 26 maart bekend.
De nummers 1 en 2 van iedere poule en de vier beste nummers 3 plaatsen zich voor de achtste finales van het EK.
Duitsland - Schotland
Het EK begint op 14 juni met een openingswedstrijd tussen Duitsland en Schotland in de Allianz Arena van München. De finale staat gepland op 14 juli in het Olympiastadion van Berlijn. Dortmund, Düsseldorf, Gelsenkirchen en Keulen, Hamburg, Leipzig, Stuttgart en Frankfurt zijn de overige speelsteden.
Oranje speelde ook al tegen Frankrijk in de kwalificatie voor het EK. In Parijs werd het in maart 4-0 voor de Fransen van bondscoach Didier Deschamps. In Amsterdam verloor Oranje in oktober met 2-1. Tegen Oostenrijk nam het Nederlands elftal het ook op in de groepsfase van het vorige EK in 2021. In Amsterdam won Oranje toen met 2-0 door doelpunten van Memphis Depay en Denzel Dumfries.
Poules EK
Poule A: 1. Duitsland, 2. Schotland, 3. Hongarije en 4. Zwitserland.
Poule B: 1. Spanje, 2. Kroatië, 3. Italië en 4. Albanië.
Poule C: 1. Slovenië, 2. Denemarken, 3. Servië en 4. Engeland
Poule D: 1. Polen, Estland, Finland of Wales, 2. Nederland, 3. Oostenrijk en 4. Frankrijk
Poule E: 1. België, 2. Slowakije 3. Roemenië en 4. Israël, Bosnië en Herzegovina, IJsland of Oekraïne.
Poule F: 1. Turkije, 2. Georgië, Griekenland, Kazachstan of Luxemburg, 3. Portugal en 4. Tsjechië.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
7 uur geleden