Oranje stuit op Frankrijk en Oostenrijk op EK
HAMBURG (ANP) - Het Nederlands elftal stuit op Frankrijk, Oostenrijk en Polen, Estland, Finland of Wales in de groepsfase van het EK van volgend jaar zomer in Duitsland. Dat is het resultaat van de loting in de Hamburgse concertzaal Elbphilharmonie.
Polen, Estland, Finland en Wales spelen eind maart in de play-offs om een plaats op het EK. De winnaar is op 26 maart bekend.
De nummers 1 en 2 van iedere poule en de vier beste nummers 3 plaatsen zich voor de achtste finales van het EK.
Duitsland - Schotland
Het EK begint op 14 juni met een openingswedstrijd tussen Duitsland en Schotland in de Allianz Arena van München. De finale staat gepland op 14 juli in het Olympiastadion van Berlijn. Dortmund, Düsseldorf, Gelsenkirchen en Keulen, Hamburg, Leipzig, Stuttgart en Frankfurt zijn de overige speelsteden.
Oranje speelde ook al tegen Frankrijk in de kwalificatie voor het EK. In Parijs werd het in maart 4-0 voor de Fransen van bondscoach Didier Deschamps. In Amsterdam verloor Oranje in oktober met 2-1. Tegen Oostenrijk nam het Nederlands elftal het ook op in de groepsfase van het vorige EK in 2021. In Amsterdam won Oranje toen met 2-0 door doelpunten van Memphis Depay en Denzel Dumfries.
Poules EK
Poule A: 1. Duitsland, 2. Schotland, 3. Hongarije en 4. Zwitserland.
Poule B: 1. Spanje, 2. Kroatië, 3. Italië en 4. Albanië.
Poule C: 1. Slovenië, 2. Denemarken, 3. Servië en 4. Engeland
Poule D: 1. Polen, Estland, Finland of Wales, 2. Nederland, 3. Oostenrijk en 4. Frankrijk
Poule E: 1. België, 2. Slowakije 3. Roemenië en 4. Israël, Bosnië en Herzegovina, IJsland of Oekraïne.
Poule F: 1. Turkije, 2. Georgië, Griekenland, Kazachstan of Luxemburg, 3. Portugal en 4. Tsjechië.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
8 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
10 uur geleden