Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje stuit met gewijzigde formatie op Wales in Nations League

Oranje stuit met gewijzigde formatie op Wales in Nations League

CARDIFF (ANP) - Het Nederlands elftal vervolgt de Nations League vanaf 20.45 uur met een uitwedstrijd tegen Wales in het Cardiff City Stadium. Louis van Gaal liet al doorschemeren dat hij veel andere spelers aan het werk wil zien dan tijdens het gewonnen duel van vrijdag met België in Brussel (4-1). "Ik weet wat ik aan de spelers van die wedstrijd heb", zei de bondscoach. "Maar van andere spelers wil ik voor het WK ook zien of ze tegen de stress van Oranje kunnen."

Van Gaal wilde zijn basisformatie niet prijsgeven. Hij wilde alleen kwijt dat Stefan de Vrij de vervanger is van Virgil van Dijk, die sinds zaterdag na een zwaar seizoen vakantie viert. De bondscoach merkte de afgelopen dagen dat veel spelers vermoeid uit het duel met de Belgen zijn gekomen. Oranje speelt na het uitduel met Wales nog twee thuiswedstrijden tegen Polen (11 juni) en opnieuw Wales (14 juni) in De Kuip.

Wales verschijnt niet met de sterkste ploeg aan de aftrap. De formatie van bondscoach Rob Page plaatste zich zondag met een zege op Oekraïne (1-0) na 64 jaar weer eens voor het WK. Volgens Page hebben ervaren spelers als Gareth Bale en Aaron Ramsey rust nodig.

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

4 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

5 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

7 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

7 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

7 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

8 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

13 uur geleden