Oranje stuit met gewijzigde formatie op Wales in Nations League
CARDIFF (ANP) - Het Nederlands elftal vervolgt de Nations League vanaf 20.45 uur met een uitwedstrijd tegen Wales in het Cardiff City Stadium. Louis van Gaal liet al doorschemeren dat hij veel andere spelers aan het werk wil zien dan tijdens het gewonnen duel van vrijdag met België in Brussel (4-1). "Ik weet wat ik aan de spelers van die wedstrijd heb", zei de bondscoach. "Maar van andere spelers wil ik voor het WK ook zien of ze tegen de stress van Oranje kunnen."
Van Gaal wilde zijn basisformatie niet prijsgeven. Hij wilde alleen kwijt dat Stefan de Vrij de vervanger is van Virgil van Dijk, die sinds zaterdag na een zwaar seizoen vakantie viert. De bondscoach merkte de afgelopen dagen dat veel spelers vermoeid uit het duel met de Belgen zijn gekomen. Oranje speelt na het uitduel met Wales nog twee thuiswedstrijden tegen Polen (11 juni) en opnieuw Wales (14 juni) in De Kuip.
Wales verschijnt niet met de sterkste ploeg aan de aftrap. De formatie van bondscoach Rob Page plaatste zich zondag met een zege op Oekraïne (1-0) na 64 jaar weer eens voor het WK. Volgens Page hebben ervaren spelers als Gareth Bale en Aaron Ramsey rust nodig.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
17 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
17 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
20 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
1 dag geleden