Oranje stuit met gewijzigde formatie op Wales in Nations League
CARDIFF (ANP) - Het Nederlands elftal vervolgt de Nations League vanaf 20.45 uur met een uitwedstrijd tegen Wales in het Cardiff City Stadium. Louis van Gaal liet al doorschemeren dat hij veel andere spelers aan het werk wil zien dan tijdens het gewonnen duel van vrijdag met België in Brussel (4-1). "Ik weet wat ik aan de spelers van die wedstrijd heb", zei de bondscoach. "Maar van andere spelers wil ik voor het WK ook zien of ze tegen de stress van Oranje kunnen."
Van Gaal wilde zijn basisformatie niet prijsgeven. Hij wilde alleen kwijt dat Stefan de Vrij de vervanger is van Virgil van Dijk, die sinds zaterdag na een zwaar seizoen vakantie viert. De bondscoach merkte de afgelopen dagen dat veel spelers vermoeid uit het duel met de Belgen zijn gekomen. Oranje speelt na het uitduel met Wales nog twee thuiswedstrijden tegen Polen (11 juni) en opnieuw Wales (14 juni) in De Kuip.
Wales verschijnt niet met de sterkste ploeg aan de aftrap. De formatie van bondscoach Rob Page plaatste zich zondag met een zege op Oekraïne (1-0) na 64 jaar weer eens voor het WK. Volgens Page hebben ervaren spelers als Gareth Bale en Aaron Ramsey rust nodig.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
7 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.
9 uur geledenBREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).
12 uur geleden