Oranje strijdt met VS voor plek in kwartfinale van WK
DOHA (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal hoopt zich zaterdag bij het wereldkampioenschap in Qatar voor de kwartfinales te plaatsen. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal treft om 16.00 uur (Nederlandse tijd) in het Khalifa International-stadion de Verenigde Staten.
Van Gaal heeft tegen de Amerikanen naar alle waarschijnlijkheid de beschikking over zijn gehele selectie. Er zijn wat spelers die last hebben van verkoudheid, maar dat lijkt niet zo ernstig. Alle 26 spelers deden vrijdag mee aan de laatste training.
De Verenigde Staten hopen dat spelmaker Christian Pulisic op tijd hersteld is van een bekkenblessure, die hij opliep in het laatste groepsduel met Iran. Pulisic en bondscoach Gregg Berhalter klonken vrijdag hoopvol.
De winnaar van Nederland tegen de Verenigde Staten neemt het vrijdag in de kwartfinale op tegen de winnaar van Argentinië tegen Australië. Die twee landen ontmoeten elkaar zaterdagavond in de achtste finales in Qatar.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
4 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
6 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.
8 uur geleden