Oranje strandde twee keer in achtste finale WK, in beladen duels
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal probeert zaterdag ten koste van de Verenigde Staten de kwartfinales van het WK te halen. In de tien vorige deelnames aan de mondiale titelstrijd, strandde Oranje twee keer in de achtste finales, in 1990 en 2006. Beide keren liet het Nederlands elftal zich niet van zijn beste kant zien.
Bij het veelbesproken WK van 1990 wist Europees kampioen Oranje de favorietenrol niet waar te maken. In de groepsfase speelde het elftal van bondscoach Leo Beenhakker gelijk tegen Egypte (1-1), Engeland (0-0) en Ierland (1-1). In de achtste finales tegen West-Duitsland verloor Nederland met 2-1. Frank Rijkaard kreeg geel voor een overtreding op Rudi Völler en spuugde hem in zijn haar. De scheidsrechter stuurde beide spelers kort daarna met een rode kaart weg, waarna Rijkaard nog een keer spuugde op Völler.
Ook de uitschakeling van 2006, tegen Portugal (0-1), is veelbesproken. Toen bleef het niet bij één rode kaart. Portugal kwam via Maniche halverwege de eerste helft op voorsprong. Oranje was via Phillip Cocu, nog dicht bij een treffer maar de lat stond de gelijkmaker in de weg.
Rode kaarten-regen
Vooral de tweede helft werd er nog maar weinig gevoetbald. Scheidsrechter Valentin Ivanov stuurde vier spelers weg met een rode kaart na twee keer geel. Acht andere spelers kregen één gele kaart. In totaal greep Ivanov dus twintig keer in de borstzak naar een kaart.
Bij Oranje, dat onder leiding stond van bondscoach Marco van Basten, kregen Khalid Boulahrouz en Giovanni van Bronckhorst rood en bij Portugal Costinha en Deco.
Record verbroken
Portugal en Nederland verbraken in dat duel een record. Nog nooit vielen er zoveel rode en gele kaarten in één WK-wedstrijd.
In 1934 en 1938, tijdens de eerste twee deelnames van het Nederlands elftal aan het WK, bestond het toernooi nog maar uit zestien deelnemende landen. Oranje verloor toen beide keren de eerste wedstrijd en was daarmee direct uitgeschakeld en wist de kwartfinales niet te bereiken.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
21 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
23 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
1 dag geleden