Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje stelt teleur tegen Ecuador en mag blij zijn met gelijkspel

Oranje stelt teleur tegen Ecuador en mag blij zijn met gelijkspel

DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal heeft bij het wereldkampioenschap voetbal in Qatar een eerste kans op het bereiken van de achtste finales laten liggen. Oranje stelde tegen Ecuador flink teleur (1-1) en wist op de treffer na geen doelpoging te noteren. Het elftal van bondscoach Louis van Gaal mocht het meest tevreden zijn met het gelijkspel.

Nederland heeft dinsdag tegen Qatar nog 1 punt nodig om de laatste zestien te bereiken. Oranje zal echter willen winnen, het liefst met wat ruimere cijfers, om de groepswinst veilig te stellen. Nederland en Ecuador hebben 4 punten en Senegal 3. Het puntloze Qatar is uitgeschakeld.

Jurriën Timber keerde terug in het basiselftal. De Ajacied bleef maandag tegen Senegal (2-0-winst) nog op de bank, omdat Van Gaal tegen de Afrikanen de voorkeur gaf aan de fysiek sterkere Matthijs de Ligt.

Koopmeiners

Naast De Ligt raakten ook spits Vincent Janssen en middenvelder Steven Berghuis hun plaats kwijt. Davy Klaassen vulde de positie van aanvallende middenvelder achter Cody Gakpo en Steven Bergwijn in. Teun Koopmeiners moest als controleur Moisés Caicedo het voetballen onmogelijk maken.

Oranje kende een droomstart. Klaassen kreeg de bal in de 6e minuut in zijn voeten geschoven van een Ecuadoraan. De Ajacied speelde Gakpo in, die vervolgens met links hard en doeltreffend uithaalde. Voor de PSV'er betekende het zijn tweede treffer dit WK.

Het Nederlands elftal ging na het vroege doelpunt niet makkelijker voetballen. Het spel oogde traag en slordig. Na het doelpunt van Gakpo wist Oranje voor rust geen kans meer te creëren. Ecuador zorgde ook niet voor heel veel gevaar, maar was wel dreigender. Doelman Andries Noppert moest in de 32e minuut reddend optreden, bij een schot van Enner Valencia. Kort voor rust leek Ecuador alsnog gelijk te maken, maar de treffer van Pervis Estupiñán werd afgekeurd wegens buitenspel.

Gelijkmaker

De verdiende gelijkmaker viel in de beginfase van de tweede helft alsnog. Noppert moest de bal na een schot van Estupiñán loslaten, waarna Valencia op de juiste plaats stond om de bal binnen te tikken. De aanvaller scoorde in de openingswedstrijd tegen Qatar (2-0) ook al twee keer.

Memphis Depay was er in de rust bij Oranje ingekomen voor Bergwijn. De aanvaller van FC Barcelona mocht, na een hamstringblessure, weer een helft meedoen.

Oranje was het even helemaal kwijt en Ecuador leek door te drukken. De lat stond een doelpunt van middenvelder Gonzalo Plata in de weg. Oranje overleefde die fase, maar wist ook daarna helemaal niets te creëren.

Meer uit Voetbal

Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

10 minuten geleden
SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

14 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

14 uur geleden
Napoli naar tweede plaats Serie A door zege op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.

14 uur geleden
Zawada mist na operatie rest van seizoen bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.

18 uur geleden
Ronaldo mist oefeninterlands Portugal door hamstringblessure

LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.

21 uur geleden
Feyenoorder Nieuwkoop mist door blessure rest van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.

21 uur geleden