Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje stelt teleur tegen Ecuador en mag blij zijn met gelijkspel

Oranje stelt teleur tegen Ecuador en mag blij zijn met gelijkspel

DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal heeft bij het wereldkampioenschap voetbal in Qatar een eerste kans op het bereiken van de achtste finales laten liggen. Oranje stelde tegen Ecuador flink teleur (1-1) en wist op de treffer na geen doelpoging te noteren. Het elftal van bondscoach Louis van Gaal mocht het meest tevreden zijn met het gelijkspel.

Nederland heeft dinsdag tegen Qatar nog 1 punt nodig om de laatste zestien te bereiken. Oranje zal echter willen winnen, het liefst met wat ruimere cijfers, om de groepswinst veilig te stellen. Nederland en Ecuador hebben 4 punten en Senegal 3. Het puntloze Qatar is uitgeschakeld.

Jurriën Timber keerde terug in het basiselftal. De Ajacied bleef maandag tegen Senegal (2-0-winst) nog op de bank, omdat Van Gaal tegen de Afrikanen de voorkeur gaf aan de fysiek sterkere Matthijs de Ligt.

Koopmeiners

Naast De Ligt raakten ook spits Vincent Janssen en middenvelder Steven Berghuis hun plaats kwijt. Davy Klaassen vulde de positie van aanvallende middenvelder achter Cody Gakpo en Steven Bergwijn in. Teun Koopmeiners moest als controleur Moisés Caicedo het voetballen onmogelijk maken.

Oranje kende een droomstart. Klaassen kreeg de bal in de 6e minuut in zijn voeten geschoven van een Ecuadoraan. De Ajacied speelde Gakpo in, die vervolgens met links hard en doeltreffend uithaalde. Voor de PSV'er betekende het zijn tweede treffer dit WK.

Het Nederlands elftal ging na het vroege doelpunt niet makkelijker voetballen. Het spel oogde traag en slordig. Na het doelpunt van Gakpo wist Oranje voor rust geen kans meer te creëren. Ecuador zorgde ook niet voor heel veel gevaar, maar was wel dreigender. Doelman Andries Noppert moest in de 32e minuut reddend optreden, bij een schot van Enner Valencia. Kort voor rust leek Ecuador alsnog gelijk te maken, maar de treffer van Pervis Estupiñán werd afgekeurd wegens buitenspel.

Gelijkmaker

De verdiende gelijkmaker viel in de beginfase van de tweede helft alsnog. Noppert moest de bal na een schot van Estupiñán loslaten, waarna Valencia op de juiste plaats stond om de bal binnen te tikken. De aanvaller scoorde in de openingswedstrijd tegen Qatar (2-0) ook al twee keer.

Memphis Depay was er in de rust bij Oranje ingekomen voor Bergwijn. De aanvaller van FC Barcelona mocht, na een hamstringblessure, weer een helft meedoen.

Oranje was het even helemaal kwijt en Ecuador leek door te drukken. De lat stond een doelpunt van middenvelder Gonzalo Plata in de weg. Oranje overleefde die fase, maar wist ook daarna helemaal niets te creëren.

Meer uit Voetbal

Inter komt terug uit geslagen positie en bereikt bekerfinale

MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.

3 uur geleden
Leicester zakt tien jaar na titel in Engeland naar derde niveau

LEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.

3 uur geleden
Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

6 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

9 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

9 uur geleden
Voetbalsters Oranje terug in top tien wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.

14 uur geleden
Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

1 dag geleden