Oranje stelt teleur tegen Ecuador en mag blij zijn met gelijkspel
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal heeft bij het wereldkampioenschap voetbal in Qatar een eerste kans op het bereiken van de achtste finales laten liggen. Oranje stelde tegen Ecuador flink teleur (1-1) en wist op de treffer na geen doelpoging te noteren. Het elftal van bondscoach Louis van Gaal mocht het meest tevreden zijn met het gelijkspel.
Nederland heeft dinsdag tegen Qatar nog 1 punt nodig om de laatste zestien te bereiken. Oranje zal echter willen winnen, het liefst met wat ruimere cijfers, om de groepswinst veilig te stellen. Nederland en Ecuador hebben 4 punten en Senegal 3. Het puntloze Qatar is uitgeschakeld.
Jurriën Timber keerde terug in het basiselftal. De Ajacied bleef maandag tegen Senegal (2-0-winst) nog op de bank, omdat Van Gaal tegen de Afrikanen de voorkeur gaf aan de fysiek sterkere Matthijs de Ligt.
Koopmeiners
Naast De Ligt raakten ook spits Vincent Janssen en middenvelder Steven Berghuis hun plaats kwijt. Davy Klaassen vulde de positie van aanvallende middenvelder achter Cody Gakpo en Steven Bergwijn in. Teun Koopmeiners moest als controleur Moisés Caicedo het voetballen onmogelijk maken.
Oranje kende een droomstart. Klaassen kreeg de bal in de 6e minuut in zijn voeten geschoven van een Ecuadoraan. De Ajacied speelde Gakpo in, die vervolgens met links hard en doeltreffend uithaalde. Voor de PSV'er betekende het zijn tweede treffer dit WK.
Het Nederlands elftal ging na het vroege doelpunt niet makkelijker voetballen. Het spel oogde traag en slordig. Na het doelpunt van Gakpo wist Oranje voor rust geen kans meer te creëren. Ecuador zorgde ook niet voor heel veel gevaar, maar was wel dreigender. Doelman Andries Noppert moest in de 32e minuut reddend optreden, bij een schot van Enner Valencia. Kort voor rust leek Ecuador alsnog gelijk te maken, maar de treffer van Pervis Estupiñán werd afgekeurd wegens buitenspel.
Gelijkmaker
De verdiende gelijkmaker viel in de beginfase van de tweede helft alsnog. Noppert moest de bal na een schot van Estupiñán loslaten, waarna Valencia op de juiste plaats stond om de bal binnen te tikken. De aanvaller scoorde in de openingswedstrijd tegen Qatar (2-0) ook al twee keer.
Memphis Depay was er in de rust bij Oranje ingekomen voor Bergwijn. De aanvaller van FC Barcelona mocht, na een hamstringblessure, weer een helft meedoen.
Oranje was het even helemaal kwijt en Ecuador leek door te drukken. De lat stond een doelpunt van middenvelder Gonzalo Plata in de weg. Oranje overleefde die fase, maar wist ook daarna helemaal niets te creëren.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Ronald Koeman geëerd met een tegel op de Walk of Fame van de Eindhovense club. De huidige bondscoach van het Nederlands elftal onthulde de tegel zaterdag voor het thuisduel van PSV met AZ.
20 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Fred Grim noemde de nederlaag van Ajax bij FC Groningen "hard en pijnlijk". Dat zei de coach van Ajax na afloop van de 3-1 in de Euroborg tegen ESPN. "Dit komt wel aan", verzuchtte de oud-doelman na de vierde competitienederlaag van Ajax. "We kijken allemaal in de spiegel. Dat doen we allemaal. De staf ook", aldus Grim op de vraag hoe hij zijn eigen rol ziet.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax heeft zaterdag voor de vierde keer dit seizoen een wedstrijd verloren in de Eredivisie. Het elftal van coach Fred Grim ging in de Euroborg met 3-1 ten onder tegen FC Groningen. Daarmee kwam er voor de Groningers een einde aan een reeks van zes competitienederlagen op rij.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Wout Weghorst begint als spits van Ajax in de basis bij het uitduel met FC Groningen. Coach Fred Grim geeft opnieuw de voorkeur aan de Nederlandse international boven Kasper Dolberg. De Deense aanvaller zit op de bank. Steven Berghuis krijgt voor het eerst sinds zijn liesblessure een basisplaats, ten koste van Rayane Bounida. Berghuis maakte de afgelopen weken al twee invalbeurten.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
22 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
22 uur geleden