Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje stelt teleur tegen Ecuador en mag blij zijn met gelijkspel

Oranje stelt teleur tegen Ecuador en mag blij zijn met gelijkspel

DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal heeft bij het wereldkampioenschap voetbal in Qatar een eerste kans op het bereiken van de achtste finales laten liggen. Oranje stelde tegen Ecuador flink teleur (1-1) en wist op de treffer na geen doelpoging te noteren. Het elftal van bondscoach Louis van Gaal mocht het meest tevreden zijn met het gelijkspel.

Nederland heeft dinsdag tegen Qatar nog 1 punt nodig om de laatste zestien te bereiken. Oranje zal echter willen winnen, het liefst met wat ruimere cijfers, om de groepswinst veilig te stellen. Nederland en Ecuador hebben 4 punten en Senegal 3. Het puntloze Qatar is uitgeschakeld.

Jurriën Timber keerde terug in het basiselftal. De Ajacied bleef maandag tegen Senegal (2-0-winst) nog op de bank, omdat Van Gaal tegen de Afrikanen de voorkeur gaf aan de fysiek sterkere Matthijs de Ligt.

Koopmeiners

Naast De Ligt raakten ook spits Vincent Janssen en middenvelder Steven Berghuis hun plaats kwijt. Davy Klaassen vulde de positie van aanvallende middenvelder achter Cody Gakpo en Steven Bergwijn in. Teun Koopmeiners moest als controleur Moisés Caicedo het voetballen onmogelijk maken.

Oranje kende een droomstart. Klaassen kreeg de bal in de 6e minuut in zijn voeten geschoven van een Ecuadoraan. De Ajacied speelde Gakpo in, die vervolgens met links hard en doeltreffend uithaalde. Voor de PSV'er betekende het zijn tweede treffer dit WK.

Het Nederlands elftal ging na het vroege doelpunt niet makkelijker voetballen. Het spel oogde traag en slordig. Na het doelpunt van Gakpo wist Oranje voor rust geen kans meer te creëren. Ecuador zorgde ook niet voor heel veel gevaar, maar was wel dreigender. Doelman Andries Noppert moest in de 32e minuut reddend optreden, bij een schot van Enner Valencia. Kort voor rust leek Ecuador alsnog gelijk te maken, maar de treffer van Pervis Estupiñán werd afgekeurd wegens buitenspel.

Gelijkmaker

De verdiende gelijkmaker viel in de beginfase van de tweede helft alsnog. Noppert moest de bal na een schot van Estupiñán loslaten, waarna Valencia op de juiste plaats stond om de bal binnen te tikken. De aanvaller scoorde in de openingswedstrijd tegen Qatar (2-0) ook al twee keer.

Memphis Depay was er in de rust bij Oranje ingekomen voor Bergwijn. De aanvaller van FC Barcelona mocht, na een hamstringblessure, weer een helft meedoen.

Oranje was het even helemaal kwijt en Ecuador leek door te drukken. De lat stond een doelpunt van middenvelder Gonzalo Plata in de weg. Oranje overleefde die fase, maar wist ook daarna helemaal niets te creëren.

Meer uit Voetbal

Voetbalster Putellas verlaat FC Barcelona na veertien jaar

BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.

41 minuten geleden
KNVB werkt alleen toekomstplan voor Campus in Zeist verder uit

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.

1 uur geleden
Marokko met Saibari en Salah-Eddine naar WK voetbal

RABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).

1 uur geleden
Aanvoerster Janssen keert terug bij Oranjevrouwen

ZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.

2 uur geleden
Vitesse seizoen lang zeker van deelname aan eerste divisie

ZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.

4 uur geleden
AS Roma neemt Malen definitief over van Aston Villa

ROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.

4 uur geleden
Assistent-trainer Lijnders na één seizoen weg bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.

4 uur geleden