Oranje steekt tegen Schotland nog niet in gewenste EK-vorm
LOULÉ (ANP) - Bondscoach Frank de Boer moet anderhalve week voor de eerste wedstrijd van het Nederlands elftal op het EK nog veel vraagstukken oplossen. In het onbesliste oefenduel met Schotland (2-2) leerde hij vooral hoe het niet moet. Met vijf verdedigers kon Oranje allesbehalve overtuigen in Estádio Algarve.
Memphis Depay maakte tweemaal gelijk in Portugal. Zijn laatste treffer viel in de voorlaatste minuut van de reguliere speeltijd uit een vrije trap.
Als excuus voor het stroeve optreden kon Oranje opvoeren dat het nog niet in de sterkste samenstelling speelde. Misschien werkt een systeem met vijf verdedigers beter als Daley Blind meedoet. De Amsterdammer, hersteld van een enkelblessure, krijgt waarschijnlijk zondag speeltijd in de laatste oefeninterland voor het EK, in Enschede tegen Georgië.
Krul
Oranje miste niet alleen Blind tegen de Schotten. Ook Nathan Aké was er nog niet bij en Georginio Wijnaldum en Frenkie de Jong speelden uit voorzorg alleen het eerste half uur mee. Maar de Schotten, allesbehalve favoriet voor de Europese titel, misten maar liefst zeven spelers vanwege coronamaatregelen.
Rechtsback Denzel Dumfries speelde in het systeem met vijf verdedigers zo aanvallend dat hij wel een rechtsbuiten leek. En de speler van PSV beschikt voor die positie nu eenmaal niet over de beste voorzet. Ook Tim Krul bewees zichzelf een slechte dienst. De keeper van Norwich City concurreert met Maarten Stekelenburg om een basisplaats omdat De Boer heeft besloten Jasper Cillessen na een positieve coronatest niet mee te nemen naar het EK.
Wissels
Krul kon in de 10e minuut een afstandsschot van Jack Hendry niet keren (0-1). Eind maart in het verloren WK-kwalificatieduel met Turkije (4-2) liet de doelman zich ook al verrassen met drie afstandsschoten. Stekelenburg krijgt een kans tegen Georgië en daarna moet de bondscoach beslissen wie op 13 juni onder de lat staat in de eerste EK-wedstrijd, tegen Oekraïne.
Depay schoot Oranje in de 17e minuut op gelijke hoogte, op aangeven van Wijnaldum. De doelpuntenmaker vormde een spitsenkoppel met Wout Weghorst die hard werkte, best veel goed deed, maar nauwelijks werd aangespeeld. De Boer greep in na de 2-1 van Kevin Nisbet in de 63e minuut. Depay kreeg voorin hulp van de ingevallen buitenspelers Steven Berghuis en Quincy Promes. Met vier verdedigers en drie aanvallers ging Oranje herkenbaarder spelen. Depay voorkwam in de voorlaatste minuut uit een vrije trap een nederlaag.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".
5 uur geledenPORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).
6 uur geleden