Oranje steekt tegen Schotland nog niet in gewenste EK-vorm
LOULÉ (ANP) - Bondscoach Frank de Boer moet anderhalve week voor de eerste wedstrijd van het Nederlands elftal op het EK nog veel vraagstukken oplossen. In het onbesliste oefenduel met Schotland (2-2) leerde hij vooral hoe het niet moet. Met vijf verdedigers kon Oranje allesbehalve overtuigen in Estádio Algarve.
Memphis Depay maakte tweemaal gelijk in Portugal. Zijn laatste treffer viel in de voorlaatste minuut van de reguliere speeltijd uit een vrije trap.
Als excuus voor het stroeve optreden kon Oranje opvoeren dat het nog niet in de sterkste samenstelling speelde. Misschien werkt een systeem met vijf verdedigers beter als Daley Blind meedoet. De Amsterdammer, hersteld van een enkelblessure, krijgt waarschijnlijk zondag speeltijd in de laatste oefeninterland voor het EK, in Enschede tegen Georgië.
Krul
Oranje miste niet alleen Blind tegen de Schotten. Ook Nathan Aké was er nog niet bij en Georginio Wijnaldum en Frenkie de Jong speelden uit voorzorg alleen het eerste half uur mee. Maar de Schotten, allesbehalve favoriet voor de Europese titel, misten maar liefst zeven spelers vanwege coronamaatregelen.
Rechtsback Denzel Dumfries speelde in het systeem met vijf verdedigers zo aanvallend dat hij wel een rechtsbuiten leek. En de speler van PSV beschikt voor die positie nu eenmaal niet over de beste voorzet. Ook Tim Krul bewees zichzelf een slechte dienst. De keeper van Norwich City concurreert met Maarten Stekelenburg om een basisplaats omdat De Boer heeft besloten Jasper Cillessen na een positieve coronatest niet mee te nemen naar het EK.
Wissels
Krul kon in de 10e minuut een afstandsschot van Jack Hendry niet keren (0-1). Eind maart in het verloren WK-kwalificatieduel met Turkije (4-2) liet de doelman zich ook al verrassen met drie afstandsschoten. Stekelenburg krijgt een kans tegen Georgië en daarna moet de bondscoach beslissen wie op 13 juni onder de lat staat in de eerste EK-wedstrijd, tegen Oekraïne.
Depay schoot Oranje in de 17e minuut op gelijke hoogte, op aangeven van Wijnaldum. De doelpuntenmaker vormde een spitsenkoppel met Wout Weghorst die hard werkte, best veel goed deed, maar nauwelijks werd aangespeeld. De Boer greep in na de 2-1 van Kevin Nisbet in de 63e minuut. Depay kreeg voorin hulp van de ingevallen buitenspelers Steven Berghuis en Quincy Promes. Met vier verdedigers en drie aanvallers ging Oranje herkenbaarder spelen. Depay voorkwam in de voorlaatste minuut uit een vrije trap een nederlaag.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
6 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
18 minuten geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
19 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
21 minuten geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
26 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft een pijnlijke thuisnederlaag geleden in de Serie A en ziet het kampioenschap verder uit zicht raken. Udinese was met 3-0 te sterk voor de ploeg van trainer Massimiliano Allegri. Jurgen Ekkelenkamp maakte voor de bezoekers in San Siro de tweede treffer.
29 minuten geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft het record van de meeste doelpunten in één seizoen in de Bundesliga verbroken. Met de tweede treffer in de wedstrijd tegen FC St. Pauli zorgde Leon Goretzka voor het 102e competitiedoelpunt van dit seizoen. Daarmee heeft het team het record van 101 treffers uit het seizoen 1971/1972, ook van Bayern, verbeterd.
31 minuten geleden