Oranje steekt tegen Schotland nog niet in gewenste EK-vorm
LOULÉ (ANP) - Bondscoach Frank de Boer moet anderhalve week voor de eerste wedstrijd van het Nederlands elftal op het EK nog veel vraagstukken oplossen. In het onbesliste oefenduel met Schotland (2-2) leerde hij vooral hoe het niet moet. Met vijf verdedigers kon Oranje allesbehalve overtuigen in Estádio Algarve.
Memphis Depay maakte tweemaal gelijk in Portugal. Zijn laatste treffer viel in de voorlaatste minuut van de reguliere speeltijd uit een vrije trap.
Als excuus voor het stroeve optreden kon Oranje opvoeren dat het nog niet in de sterkste samenstelling speelde. Misschien werkt een systeem met vijf verdedigers beter als Daley Blind meedoet. De Amsterdammer, hersteld van een enkelblessure, krijgt waarschijnlijk zondag speeltijd in de laatste oefeninterland voor het EK, in Enschede tegen Georgië.
Krul
Oranje miste niet alleen Blind tegen de Schotten. Ook Nathan Aké was er nog niet bij en Georginio Wijnaldum en Frenkie de Jong speelden uit voorzorg alleen het eerste half uur mee. Maar de Schotten, allesbehalve favoriet voor de Europese titel, misten maar liefst zeven spelers vanwege coronamaatregelen.
Rechtsback Denzel Dumfries speelde in het systeem met vijf verdedigers zo aanvallend dat hij wel een rechtsbuiten leek. En de speler van PSV beschikt voor die positie nu eenmaal niet over de beste voorzet. Ook Tim Krul bewees zichzelf een slechte dienst. De keeper van Norwich City concurreert met Maarten Stekelenburg om een basisplaats omdat De Boer heeft besloten Jasper Cillessen na een positieve coronatest niet mee te nemen naar het EK.
Wissels
Krul kon in de 10e minuut een afstandsschot van Jack Hendry niet keren (0-1). Eind maart in het verloren WK-kwalificatieduel met Turkije (4-2) liet de doelman zich ook al verrassen met drie afstandsschoten. Stekelenburg krijgt een kans tegen Georgië en daarna moet de bondscoach beslissen wie op 13 juni onder de lat staat in de eerste EK-wedstrijd, tegen Oekraïne.
Depay schoot Oranje in de 17e minuut op gelijke hoogte, op aangeven van Wijnaldum. De doelpuntenmaker vormde een spitsenkoppel met Wout Weghorst die hard werkte, best veel goed deed, maar nauwelijks werd aangespeeld. De Boer greep in na de 2-1 van Kevin Nisbet in de 63e minuut. Depay kreeg voorin hulp van de ingevallen buitenspelers Steven Berghuis en Quincy Promes. Met vier verdedigers en drie aanvallers ging Oranje herkenbaarder spelen. Depay voorkwam in de voorlaatste minuut uit een vrije trap een nederlaag.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
6 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
1 dag geleden