Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje steekt tegen Schotland nog niet in gewenste EK-vorm

Oranje steekt tegen Schotland nog niet in gewenste EK-vorm

LOULÉ (ANP) - Bondscoach Frank de Boer moet anderhalve week voor de eerste wedstrijd van het Nederlands elftal op het EK nog veel vraagstukken oplossen. In het onbesliste oefenduel met Schotland (2-2) leerde hij vooral hoe het niet moet. Met vijf verdedigers kon Oranje allesbehalve overtuigen in Estádio Algarve.

Memphis Depay maakte tweemaal gelijk in Portugal. Zijn laatste treffer viel in de voorlaatste minuut van de reguliere speeltijd uit een vrije trap.

Als excuus voor het stroeve optreden kon Oranje opvoeren dat het nog niet in de sterkste samenstelling speelde. Misschien werkt een systeem met vijf verdedigers beter als Daley Blind meedoet. De Amsterdammer, hersteld van een enkelblessure, krijgt waarschijnlijk zondag speeltijd in de laatste oefeninterland voor het EK, in Enschede tegen Georgië.

Krul

Oranje miste niet alleen Blind tegen de Schotten. Ook Nathan Aké was er nog niet bij en Georginio Wijnaldum en Frenkie de Jong speelden uit voorzorg alleen het eerste half uur mee. Maar de Schotten, allesbehalve favoriet voor de Europese titel, misten maar liefst zeven spelers vanwege coronamaatregelen.

Rechtsback Denzel Dumfries speelde in het systeem met vijf verdedigers zo aanvallend dat hij wel een rechtsbuiten leek. En de speler van PSV beschikt voor die positie nu eenmaal niet over de beste voorzet. Ook Tim Krul bewees zichzelf een slechte dienst. De keeper van Norwich City concurreert met Maarten Stekelenburg om een basisplaats omdat De Boer heeft besloten Jasper Cillessen na een positieve coronatest niet mee te nemen naar het EK.

Wissels

Krul kon in de 10e minuut een afstandsschot van Jack Hendry niet keren (0-1). Eind maart in het verloren WK-kwalificatieduel met Turkije (4-2) liet de doelman zich ook al verrassen met drie afstandsschoten. Stekelenburg krijgt een kans tegen Georgië en daarna moet de bondscoach beslissen wie op 13 juni onder de lat staat in de eerste EK-wedstrijd, tegen Oekraïne.

Depay schoot Oranje in de 17e minuut op gelijke hoogte, op aangeven van Wijnaldum. De doelpuntenmaker vormde een spitsenkoppel met Wout Weghorst die hard werkte, best veel goed deed, maar nauwelijks werd aangespeeld. De Boer greep in na de 2-1 van Kevin Nisbet in de 63e minuut. Depay kreeg voorin hulp van de ingevallen buitenspelers Steven Berghuis en Quincy Promes. Met vier verdedigers en drie aanvallers ging Oranje herkenbaarder spelen. Depay voorkwam in de voorlaatste minuut uit een vrije trap een nederlaag.

Meer uit Voetbal

PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

5 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

7 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

8 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

12 uur geleden
Verdediger Stones vertrekt na tien jaar bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.

14 uur geleden
KNVB-directeur: onwijs vervelend om tegenover NAC te staan

UTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.

16 uur geleden
NAC houdt vast aan eis overspelen duel met Go Ahead Eagles

UTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.

19 uur geleden