Oranje start voorbereiding op belangrijke kwalificatieduels
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag met de voorbereiding op de belangrijke EK-kwalificatiewedstrijden tegen Griekenland en Ierland. De 25 door Ronald Koeman opgeroepen internationals verzamelen zich om 13.00 uur in Zeist. De bondscoach geeft om 16.30 uur een persconferentie om het besluit op zijn selectie toe te lichten, om 17.30 uur gevolgd door de eerste training.
Aanvallers Memphis Depay en Steven Bergwijn ontbreken met blessures bij Oranje. Quilindschy Hartman (Feyenoord), Ian Maatsen (Chelsea) en Micky van de Ven (Tottenham Hotspur) debuteren in de selectie.
Het Nederlands elftal is met 3 punten uit de eerste twee duels matig begonnen aan de EK-kwalificatie. Frankrijk leidt in groep B met 12 punten uit vier duels, gevolgd door Griekenland (6 punten uit drie wedstrijden), Oranje en Ierland (3 punten uit drie duels).
Oranje ontvangt donderdag in het Philips-stadion Griekenland. Zondag volgt in Dublin een ontmoeting met Ierland. De nummers 1 en 2 uit de poule plaatsen zich voor het EK van volgend jaar in Duitsland.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
15 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
15 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
16 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
18 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
18 uur geleden