Oranje start voorbereiding op belangrijke kwalificatieduels
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag met de voorbereiding op de belangrijke EK-kwalificatiewedstrijden tegen Griekenland en Ierland. De 25 door Ronald Koeman opgeroepen internationals verzamelen zich om 13.00 uur in Zeist. De bondscoach geeft om 16.30 uur een persconferentie om het besluit op zijn selectie toe te lichten, om 17.30 uur gevolgd door de eerste training.
Aanvallers Memphis Depay en Steven Bergwijn ontbreken met blessures bij Oranje. Quilindschy Hartman (Feyenoord), Ian Maatsen (Chelsea) en Micky van de Ven (Tottenham Hotspur) debuteren in de selectie.
Het Nederlands elftal is met 3 punten uit de eerste twee duels matig begonnen aan de EK-kwalificatie. Frankrijk leidt in groep B met 12 punten uit vier duels, gevolgd door Griekenland (6 punten uit drie wedstrijden), Oranje en Ierland (3 punten uit drie duels).
Oranje ontvangt donderdag in het Philips-stadion Griekenland. Zondag volgt in Dublin een ontmoeting met Ierland. De nummers 1 en 2 uit de poule plaatsen zich voor het EK van volgend jaar in Duitsland.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
1 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
15 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
17 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
17 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
18 uur geleden