Oranje start voorbereiding op belangrijke kwalificatieduels
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag met de voorbereiding op de belangrijke EK-kwalificatiewedstrijden tegen Griekenland en Ierland. De 25 door Ronald Koeman opgeroepen internationals verzamelen zich om 13.00 uur in Zeist. De bondscoach geeft om 16.30 uur een persconferentie om het besluit op zijn selectie toe te lichten, om 17.30 uur gevolgd door de eerste training.
Aanvallers Memphis Depay en Steven Bergwijn ontbreken met blessures bij Oranje. Quilindschy Hartman (Feyenoord), Ian Maatsen (Chelsea) en Micky van de Ven (Tottenham Hotspur) debuteren in de selectie.
Het Nederlands elftal is met 3 punten uit de eerste twee duels matig begonnen aan de EK-kwalificatie. Frankrijk leidt in groep B met 12 punten uit vier duels, gevolgd door Griekenland (6 punten uit drie wedstrijden), Oranje en Ierland (3 punten uit drie duels).
Oranje ontvangt donderdag in het Philips-stadion Griekenland. Zondag volgt in Dublin een ontmoeting met Ierland. De nummers 1 en 2 uit de poule plaatsen zich voor het EK van volgend jaar in Duitsland.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
4 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
7 uur geleden