Oranje start nieuwe periode Koeman met ruime nederlaag in Parijs
PARIJS (ANP) - Het Nederlands elftal is de tweede periode onder bondscoach Ronald Koeman begonnen met een ruime nederlaag tegen Frankrijk. In het Stade de France werd het 4-0 voor de nummer 2 van het afgelopen WK.
Antoine Griezmann was al in de tweede minuut trefzeker, Dayot Upamecano maakte er in de achtste minuut 2-0 van en Kylian Mbappé zorgde in de 21e minuut voor de 3-0. Het betekende de slechtste start van Nederland sinds 1919, toen het tegen Zweden al na 20 minuten met 3-0 achter stond. In de slotfase schoot Mbappé ook nog de 4-0 binnen. Memphis Depay miste in blessuretijd nog een strafschop.
Oranje begon met Lutsharel Geertruida, Kenneth Taylor en Xavi Simons in de basis. Voor Geertruida was het zijn debuut, Simons verscheen voor het eerst aan de aftrap bij Oranje. Taylor werd na de dramatische beginfase gewisseld. Daley Blind viel in en speelde zijn honderdste interland.
Koeman had in het Stade de France niet de beschikking over een aantal beoogde basisspelers. Frenkie de Jong meldde zich begin deze week af met een hamstringblessure en donderdag haakten er nog eens vijf spelers af, onder wie Cody Gakpo en Matthijs de Ligt.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
7 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
7 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
10 uur geleden