Oranje start nieuwe periode Koeman met ruime nederlaag in Parijs
PARIJS (ANP) - Het Nederlands elftal is de tweede periode onder bondscoach Ronald Koeman begonnen met een ruime nederlaag tegen Frankrijk. In het Stade de France werd het 4-0 voor de nummer 2 van het afgelopen WK.
Antoine Griezmann was al in de tweede minuut trefzeker, Dayot Upamecano maakte er in de achtste minuut 2-0 van en Kylian Mbappé zorgde in de 21e minuut voor de 3-0. Het betekende de slechtste start van Nederland sinds 1919, toen het tegen Zweden al na 20 minuten met 3-0 achter stond. In de slotfase schoot Mbappé ook nog de 4-0 binnen. Memphis Depay miste in blessuretijd nog een strafschop.
Oranje begon met Lutsharel Geertruida, Kenneth Taylor en Xavi Simons in de basis. Voor Geertruida was het zijn debuut, Simons verscheen voor het eerst aan de aftrap bij Oranje. Taylor werd na de dramatische beginfase gewisseld. Daley Blind viel in en speelde zijn honderdste interland.
Koeman had in het Stade de France niet de beschikking over een aantal beoogde basisspelers. Frenkie de Jong meldde zich begin deze week af met een hamstringblessure en donderdag haakten er nog eens vijf spelers af, onder wie Cody Gakpo en Matthijs de Ligt.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
12 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
14 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
16 uur geleden