Oranje start met Zirkzee in de spits tegen Hongarije
BOEDAPEST (ANP) - Het Nederlands elftal begint om 20.45 uur met Joshua Zirkzee aan de uitwedstrijd tegen Hongarije in de Nations League. De spits van Manchester United krijgt de voorkeur boven Brian Brobbey.
Bondscoach Ronald Koeman wilde op zijn persconferentie van donderdag nog niet verklappen voor welke spits hij zou kiezen in de Puskas Arena. Hij wilde ook niet kwijt of Oranje in de uitduels met Hongarije en Duitsland met twee verschillende spitsen zou starten. Zirkzee maakte vorige maand een sterke indruk tegen Bosnië en Herzegovina en Brobbey stelde de bondscoach een paar dagen later tevreden met een goede wedstrijd tegen de Duitsers.
Quinten Timber en Micky van de Ven vervangen de geblesseerde Jerdy Schouten en Nathan Aké. Matthijs de Ligt maakt plaats voor Stefan de Vrij.
Oranje kan de tiende opeenvolgende zege op Hongarije boeken en zo dicht bij een plaats in de kwartfinales komen. De twee beste teams van de poule plaatsen zich voor de laatste acht van de vierde editie van het toernooi, dat veel oefenwedstrijden vervangt. Nederland en Duitsland leiden de poule voorlopig met 4 punten, gevolgd door Hongarije en Bosnië en Herzegovina met 1 punt.
Opstelling Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Van de Ven; Timber, Reijnders en Gravenberch; Simons, Zirkzee en Gakpo.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
11 minuten geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
29 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
40 minuten geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
41 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
47 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
49 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
2 uur geleden