Oranje start met Zirkzee in de spits tegen Hongarije
BOEDAPEST (ANP) - Het Nederlands elftal begint om 20.45 uur met Joshua Zirkzee aan de uitwedstrijd tegen Hongarije in de Nations League. De spits van Manchester United krijgt de voorkeur boven Brian Brobbey.
Bondscoach Ronald Koeman wilde op zijn persconferentie van donderdag nog niet verklappen voor welke spits hij zou kiezen in de Puskas Arena. Hij wilde ook niet kwijt of Oranje in de uitduels met Hongarije en Duitsland met twee verschillende spitsen zou starten. Zirkzee maakte vorige maand een sterke indruk tegen Bosnië en Herzegovina en Brobbey stelde de bondscoach een paar dagen later tevreden met een goede wedstrijd tegen de Duitsers.
Quinten Timber en Micky van de Ven vervangen de geblesseerde Jerdy Schouten en Nathan Aké. Matthijs de Ligt maakt plaats voor Stefan de Vrij.
Oranje kan de tiende opeenvolgende zege op Hongarije boeken en zo dicht bij een plaats in de kwartfinales komen. De twee beste teams van de poule plaatsen zich voor de laatste acht van de vierde editie van het toernooi, dat veel oefenwedstrijden vervangt. Nederland en Duitsland leiden de poule voorlopig met 4 punten, gevolgd door Hongarije en Bosnië en Herzegovina met 1 punt.
Opstelling Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Van de Ven; Timber, Reijnders en Gravenberch; Simons, Zirkzee en Gakpo.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
5 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
11 uur geleden