Oranje start met Zirkzee in de spits tegen Hongarije
BOEDAPEST (ANP) - Het Nederlands elftal begint om 20.45 uur met Joshua Zirkzee aan de uitwedstrijd tegen Hongarije in de Nations League. De spits van Manchester United krijgt de voorkeur boven Brian Brobbey.
Bondscoach Ronald Koeman wilde op zijn persconferentie van donderdag nog niet verklappen voor welke spits hij zou kiezen in de Puskas Arena. Hij wilde ook niet kwijt of Oranje in de uitduels met Hongarije en Duitsland met twee verschillende spitsen zou starten. Zirkzee maakte vorige maand een sterke indruk tegen Bosnië en Herzegovina en Brobbey stelde de bondscoach een paar dagen later tevreden met een goede wedstrijd tegen de Duitsers.
Quinten Timber en Micky van de Ven vervangen de geblesseerde Jerdy Schouten en Nathan Aké. Matthijs de Ligt maakt plaats voor Stefan de Vrij.
Oranje kan de tiende opeenvolgende zege op Hongarije boeken en zo dicht bij een plaats in de kwartfinales komen. De twee beste teams van de poule plaatsen zich voor de laatste acht van de vierde editie van het toernooi, dat veel oefenwedstrijden vervangt. Nederland en Duitsland leiden de poule voorlopig met 4 punten, gevolgd door Hongarije en Bosnië en Herzegovina met 1 punt.
Opstelling Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Van de Ven; Timber, Reijnders en Gravenberch; Simons, Zirkzee en Gakpo.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
7 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
10 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
11 uur geleden