Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje start met Zirkzee in de spits tegen Hongarije

Oranje start met Zirkzee in de spits tegen Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Het Nederlands elftal begint om 20.45 uur met Joshua Zirkzee aan de uitwedstrijd tegen Hongarije in de Nations League. De spits van Manchester United krijgt de voorkeur boven Brian Brobbey.

Bondscoach Ronald Koeman wilde op zijn persconferentie van donderdag nog niet verklappen voor welke spits hij zou kiezen in de Puskas Arena. Hij wilde ook niet kwijt of Oranje in de uitduels met Hongarije en Duitsland met twee verschillende spitsen zou starten. Zirkzee maakte vorige maand een sterke indruk tegen Bosnië en Herzegovina en Brobbey stelde de bondscoach een paar dagen later tevreden met een goede wedstrijd tegen de Duitsers.

Quinten Timber en Micky van de Ven vervangen de geblesseerde Jerdy Schouten en Nathan Aké. Matthijs de Ligt maakt plaats voor Stefan de Vrij.

Oranje kan de tiende opeenvolgende zege op Hongarije boeken en zo dicht bij een plaats in de kwartfinales komen. De twee beste teams van de poule plaatsen zich voor de laatste acht van de vierde editie van het toernooi, dat veel oefenwedstrijden vervangt. Nederland en Duitsland leiden de poule voorlopig met 4 punten, gevolgd door Hongarije en Bosnië en Herzegovina met 1 punt.

Opstelling Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Van de Ven; Timber, Reijnders en Gravenberch; Simons, Zirkzee en Gakpo.

Meer uit Voetbal

Wijnaldum draagt met doelpunt bij aan zege van Al-Ettifaq

RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).

7 uur geleden
Topscorer Haaland stelt trainer gerust met foto van weegschaal

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.

8 uur geleden
Iraanse voetbalbond wil Pride Match op WK voorkomen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.

9 uur geleden
Trainer Slot verwacht emotioneel duel met oude club van Jota

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.

11 uur geleden
'Picasso van het voetbal' op 72-jarige leeftijd overleden

NOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.

11 uur geleden
Duels Afrika Cup na aftrap gratis voor vollere stadions

RABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.

20 uur geleden
Voorzitter Fenerbahçe aangehouden in Turks drugsonderzoek

ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.

1 dag geleden