Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje start met Zirkzee in de spits tegen Hongarije

Oranje start met Zirkzee in de spits tegen Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Het Nederlands elftal begint om 20.45 uur met Joshua Zirkzee aan de uitwedstrijd tegen Hongarije in de Nations League. De spits van Manchester United krijgt de voorkeur boven Brian Brobbey.

Bondscoach Ronald Koeman wilde op zijn persconferentie van donderdag nog niet verklappen voor welke spits hij zou kiezen in de Puskas Arena. Hij wilde ook niet kwijt of Oranje in de uitduels met Hongarije en Duitsland met twee verschillende spitsen zou starten. Zirkzee maakte vorige maand een sterke indruk tegen Bosnië en Herzegovina en Brobbey stelde de bondscoach een paar dagen later tevreden met een goede wedstrijd tegen de Duitsers.

Quinten Timber en Micky van de Ven vervangen de geblesseerde Jerdy Schouten en Nathan Aké. Matthijs de Ligt maakt plaats voor Stefan de Vrij.

Oranje kan de tiende opeenvolgende zege op Hongarije boeken en zo dicht bij een plaats in de kwartfinales komen. De twee beste teams van de poule plaatsen zich voor de laatste acht van de vierde editie van het toernooi, dat veel oefenwedstrijden vervangt. Nederland en Duitsland leiden de poule voorlopig met 4 punten, gevolgd door Hongarije en Bosnië en Herzegovina met 1 punt.

Opstelling Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Van de Ven; Timber, Reijnders en Gravenberch; Simons, Zirkzee en Gakpo.

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

49 minuten geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

1 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

2 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

2 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

4 uur geleden
Mourinho dient klacht in bij Europees Hof om boete en schorsing

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.

4 uur geleden
Nederlands elftal onderweg naar de Verenigde Staten voor WK

SCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.

5 uur geleden