Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje start met Verbruggen, Hartman en Veerman tegen Frankrijk

Oranje start met Verbruggen, Hartman en Veerman tegen Frankrijk

AMSTERDAM (ANP) - Bart Verbruggen en Quilindschy Hartman beginnen om 20.45 uur met het Nederlands elftal aan de thuiswedstrijd tegen Frankrijk in de EK-kwalificatie. De doelman en linksback debuteren als basisspelers in de nationale ploeg.

Verbruggen en Hartman vormen een defensie met Denzel Dumfries, Virgil van Dijk, Lutsharel Geertruida en Nathan Aké in de Johan Cruijff ArenA. Joey Veerman, Marten de Roon en Tijjani Reijnders zijn de middenvelders van de thuisploeg. Xavi Simons en Wout Weghorst vormen de aanval van Oranje.

Bij Frankrijk krijgt Randal Kolo Muani de voorkeur boven Olivier Giroud in het centrum van de aanval. De Fransen zijn bij een overwinning op Oranje zeker van deelname aan het EK van volgend jaar in Duitsland.

Opstellingen

Nederland is met Griekenland in gevecht om de tweede plaats, die ook recht geeft op een ticket voor de Europese eindronde. Beide landenploegen hebben 9 punten. Maar de Grieken, die vrijdag tegen Ierland spelen, hebben een duel meer gespeeld. Griekenland en Nederland treffen elkaar maandag in Athene.

Opstellingen: Nederland: Verbruggen; Dumfries, Geertruida, Van Dijk, Aké en Hartman; Reijnders, De Roon en Veerman; Simons en Weghorst.

Frankrijk: Maignan; Clauss, Konaté, Lucas Hernández en Theo Hernández; Tchouaméni, Griezmann en Rabiot; Coman, Kolo Muani en Mbappé.

Meer uit Voetbal

Guardiola toe aan duizendste wedstrijd als coach

MANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.

5 uur geleden
Bij Ajax mislukte Forbs voor het eerst opgeroepen voor Portugal

LISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.

7 uur geleden
Voetbalsters oefenen tegen Portugal en Zuid-Korea

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.

7 uur geleden
PSV met bijna fitte selectie richting topper tegen AZ

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.

7 uur geleden
Sliti, Ouaissa, Oufkir en Haen debuteren in selectie Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.

7 uur geleden
Feyenoord betreurt ongeregeldheden met fans in Stuttgart

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord betreurt de ongeregeldheden met fans tijdens de uitwedstrijd van donderdag tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De Duitse politie arresteerde zestien supporters van de club uit Rotterdam.

9 uur geleden
Bondscoach Koeman haalt Feyenoorder Valente bij Oranje

ZEIST (ANP) - Luciano Valente is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige middenvelder van Feyenoord opgeroepen voor de duels met Polen en Litouwen in het kwalificatietoernooi voor het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

10 uur geleden