Oranje start met Van de Beek tegen Italië
AMSTERDAM (ANP) - Donny van de Beek begint om 20.45 uur met het Nederlands elftal aan de thuiswedstrijd tegen Italië in de Nations League. De nieuwste speler van Manchester United start op het middenveld.
Georginio Wijnaldum verhuist naar de rechterflank en vervangt daar Steven Bergwijn, die vrijdag tegen Polen voor het enige doelpunt zorgde. Hans Hateboer start weer als rechtsback. Denzel Dumfries moet genoegen nemen met een plaats op de bank. Hij miste vrijdag het duel met Polen om de geboorte van zijn zoontje bij te wonen.
Italië speelde vrijdag gelijk tegen Bosnië en Herzegovina (1-1). Trainer Roberto Mancini geeft zeven andere spelers een kans in zijn basisformatie.
Opstellingen:
Nederland: Cillessen; Hateboer, Veltman, Van Dijk en Aké; Van de Beek, De Roon en Frenkie de Jong; Wijnaldum, Depay en Promes.
Italië: Donnarumma; D'Ambrosio, Bonucci, Chiellini en Spinazzola; Barella, Jorginho en Locatelli; Zaniolo, Immobile en Insigne.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
11 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
13 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
14 uur geleden