Oranje start met Timber en Cillessen tegen België
BRUSSEL (ANP) - Jurriën Timber begint om 20.45 uur met het Nederlands elftal aan de uitwedstrijd tegen België in de Nations League. De 20-jarige verdediger van Ajax vormt een defensie met Nathan Aké, Virgil van Dijk en doelman Jasper Cillessen. Stefan de Vrij en Matthijs de Ligt nemen op de bank plaats in een uitverkocht Koning Boudewijnstadion.
Voor Louis van Gaal staat de 128e derby van de Lage Landen al in het teken van het WK van eind dit jaar in Qatar. De bondscoach wil de komende vier interlands ook spelers aan het werk zien die nog niet heel vaak in Oranje hebben gespeeld. Hij moet ook veel rouleren omdat zijn internationals na een lang seizoen vier duels in elf dagen op het programma hebben staan. Timber begint in Brussel aan zijn zevende interland.
Bij België is Romelu Lukaku voldoende fit om te kunnen starten. De spits moest afgelopen week twee trainingen overslaan. Ook Hans Vanaken heeft een basisplaats. Het Nederlands elftal heeft al bijna 25 jaar niet meer gewonnen van België. De laatste zege is van 6 september 1997 (3-1). Jaap Stam, Patrick Kluivert en Dennis Bergkamp scoorden toen in De Kuip. Daarna won België tweemaal van Nederland en eindigden zes onderlinge duels in een gelijkspel.
Opstellingen:
België; Mignolet; Alderweireld, Boyata en Vertonghen; Meunier, De Bruyne, Witsel en Castagne; Vanaken, Lukaku en Hazard.
Nederland: Cillessen; Timber, Van Dijk en Aké; Dumfries, Klaassen, Frenkie de Jong, Berghuis en Blind; Bergwijn en Depay.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
8 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
10 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
10 uur geleden