Oranje start met Timber en Cillessen tegen België
BRUSSEL (ANP) - Jurriën Timber begint om 20.45 uur met het Nederlands elftal aan de uitwedstrijd tegen België in de Nations League. De 20-jarige verdediger van Ajax vormt een defensie met Nathan Aké, Virgil van Dijk en doelman Jasper Cillessen. Stefan de Vrij en Matthijs de Ligt nemen op de bank plaats in een uitverkocht Koning Boudewijnstadion.
Voor Louis van Gaal staat de 128e derby van de Lage Landen al in het teken van het WK van eind dit jaar in Qatar. De bondscoach wil de komende vier interlands ook spelers aan het werk zien die nog niet heel vaak in Oranje hebben gespeeld. Hij moet ook veel rouleren omdat zijn internationals na een lang seizoen vier duels in elf dagen op het programma hebben staan. Timber begint in Brussel aan zijn zevende interland.
Bij België is Romelu Lukaku voldoende fit om te kunnen starten. De spits moest afgelopen week twee trainingen overslaan. Ook Hans Vanaken heeft een basisplaats. Het Nederlands elftal heeft al bijna 25 jaar niet meer gewonnen van België. De laatste zege is van 6 september 1997 (3-1). Jaap Stam, Patrick Kluivert en Dennis Bergkamp scoorden toen in De Kuip. Daarna won België tweemaal van Nederland en eindigden zes onderlinge duels in een gelijkspel.
Opstellingen:
België; Mignolet; Alderweireld, Boyata en Vertonghen; Meunier, De Bruyne, Witsel en Castagne; Vanaken, Lukaku en Hazard.
Nederland: Cillessen; Timber, Van Dijk en Aké; Dumfries, Klaassen, Frenkie de Jong, Berghuis en Blind; Bergwijn en Depay.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
11 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
12 uur geleden