Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje start met Timber en Cillessen tegen België

Oranje start met Timber en Cillessen tegen België

BRUSSEL (ANP) - Jurriën Timber begint om 20.45 uur met het Nederlands elftal aan de uitwedstrijd tegen België in de Nations League. De 20-jarige verdediger van Ajax vormt een defensie met Nathan Aké, Virgil van Dijk en doelman Jasper Cillessen. Stefan de Vrij en Matthijs de Ligt nemen op de bank plaats in een uitverkocht Koning Boudewijnstadion.

Voor Louis van Gaal staat de 128e derby van de Lage Landen al in het teken van het WK van eind dit jaar in Qatar. De bondscoach wil de komende vier interlands ook spelers aan het werk zien die nog niet heel vaak in Oranje hebben gespeeld. Hij moet ook veel rouleren omdat zijn internationals na een lang seizoen vier duels in elf dagen op het programma hebben staan. Timber begint in Brussel aan zijn zevende interland.

Bij België is Romelu Lukaku voldoende fit om te kunnen starten. De spits moest afgelopen week twee trainingen overslaan. Ook Hans Vanaken heeft een basisplaats. Het Nederlands elftal heeft al bijna 25 jaar niet meer gewonnen van België. De laatste zege is van 6 september 1997 (3-1). Jaap Stam, Patrick Kluivert en Dennis Bergkamp scoorden toen in De Kuip. Daarna won België tweemaal van Nederland en eindigden zes onderlinge duels in een gelijkspel.

Opstellingen:

België; Mignolet; Alderweireld, Boyata en Vertonghen; Meunier, De Bruyne, Witsel en Castagne; Vanaken, Lukaku en Hazard.

Nederland: Cillessen; Timber, Van Dijk en Aké; Dumfries, Klaassen, Frenkie de Jong, Berghuis en Blind; Bergwijn en Depay.

Meer uit Voetbal

Oostenrijkse bondscoach ontkent salonremise tegen Algerije

KANSAS CITY (ANP/RTR) - De Oostenrijkse bondscoach Ralf Rangnick heeft de suggestie dat zijn team het zaterdag in de laatste groepswedstrijd tegen Algerije (3-3) op een akkoord heeft gegooid, van de hand gewezen. Beide ploegen hadden aan een gelijkspel genoeg voor een plek in de knock-outfase.

4 uur geleden
Tunesië strandt als enige Afrikaanse deelnemer in groepsfase WK

MONTERREY (ANP) - De Afrikaanse voetballanden hebben in de groepsfase van het wereldkampioenschap uitstekend gepresteerd. Tunesië, dat in de poule van het Nederlands elftal puntloos als laatste eindigde, werd als enige uitgeschakeld. De overige negen landen plaatsten zich voor de zestiende finales.

6 uur geleden
Argentinië beducht voor 'zeer lastig' Kaapverdië op WK voetbal

ARLINGTON (ANP) - Argentinië lijkt Kaapverdië, de tegenstander van de regerend wereldkampioen in de zestiende finales op het WK voetbal, niet te onderschatten. De ploeg van bondscoach Lionel Scaloni sloot de groepsfase na een overwinning op Jordanië (3-1) af als winnaar van groep J.

6 uur geleden
Iran niet als nummer 3 naar laatste 32 van WK, Algerije wel

TIJUANA (ANP) - Iran is er niet in geslaagd voor het eerst in de geschiedenis op een WK voetbal voorbij de groepsfase te komen. Het Aziatische land hoort niet bij de acht beste nummers 3 en is uitgeschakeld. Iran gaat met 3 punten naar huis. Algerije plaatste zich als achtste nummer 3 bij de laatste 32 na een 3-3-gelijkspel tegen Oostenrijk.

8 uur geleden
Argentinië wint groep en treft Kaapverdië in zestiende finales WK

ARLINGTON (ANP) - Argentinië heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het overdekte stadion van Dallas de derde groepswedstrijd met 3-1 van Jordanië gewonnen. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni treft het verrassende Kaapverdië in de nacht van vrijdag op zaterdag in de zestiende finales van het WK voetbal in Miami Gardens.

9 uur geleden
Messi scherpt record op WK voetbal aan met negentien treffers

DALLAS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft in de derde groepswedstrijd van Argentinië opnieuw gescoord. Hij heeft zijn eigen record als topscorer aller tijden op WK's in Dallas aangescherpt tot negentien doelpunten.

9 uur geleden
Colombia na 0-0 tegen Portugal eerste in groep, Congo ook door

MIAMI GARDENS (ANP) - Colombia gaat als eerste van groep K naar de laatste 32 van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Néstor Lorenzo speelde in de nacht van zaterdag op zondag in Miami Gardens voor tienduizenden eigen fans met 0-0 gelijk tegen Portugal. De Democratische Republiek Congo verraste door zich na een 3-1-zege op Oezbekistan als derde van de groep te plaatsen voor de zestiende finales.

12 uur geleden