Oranje start met Timber en Cillessen tegen België
BRUSSEL (ANP) - Jurriën Timber begint om 20.45 uur met het Nederlands elftal aan de uitwedstrijd tegen België in de Nations League. De 20-jarige verdediger van Ajax vormt een defensie met Nathan Aké, Virgil van Dijk en doelman Jasper Cillessen. Stefan de Vrij en Matthijs de Ligt nemen op de bank plaats in een uitverkocht Koning Boudewijnstadion.
Voor Louis van Gaal staat de 128e derby van de Lage Landen al in het teken van het WK van eind dit jaar in Qatar. De bondscoach wil de komende vier interlands ook spelers aan het werk zien die nog niet heel vaak in Oranje hebben gespeeld. Hij moet ook veel rouleren omdat zijn internationals na een lang seizoen vier duels in elf dagen op het programma hebben staan. Timber begint in Brussel aan zijn zevende interland.
Bij België is Romelu Lukaku voldoende fit om te kunnen starten. De spits moest afgelopen week twee trainingen overslaan. Ook Hans Vanaken heeft een basisplaats. Het Nederlands elftal heeft al bijna 25 jaar niet meer gewonnen van België. De laatste zege is van 6 september 1997 (3-1). Jaap Stam, Patrick Kluivert en Dennis Bergkamp scoorden toen in De Kuip. Daarna won België tweemaal van Nederland en eindigden zes onderlinge duels in een gelijkspel.
Opstellingen:
België; Mignolet; Alderweireld, Boyata en Vertonghen; Meunier, De Bruyne, Witsel en Castagne; Vanaken, Lukaku en Hazard.
Nederland: Cillessen; Timber, Van Dijk en Aké; Dumfries, Klaassen, Frenkie de Jong, Berghuis en Blind; Bergwijn en Depay.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - PSV heeft zijn tweede nederlaag van het seizoen geleden in de Eredivisie. De koploper verloor met 2-1 de uitwedstrijd tegen laagvlieger FC Volendam. Eerder in het seizoen wist Telstar te winnen van de ploeg van coach Peter Bosz, die ondanks het verrassende verlies tegen de nummer 15 de ranglijst ruim blijft aanvoeren.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ryan Flamingo keert terug in de basis van PSV in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De verdediger vormt samen met Armando Obispo het hart van de defensie. Niek Schiks staat weer op doel. Hij is door de blessures van Matej Kovar en Nick Olij voorlopig de eerste keus van coach Peter Bosz onder de lat.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.
13 uur geleden