Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje start met Stekelenburg, vijf verdedigers en zonder De Ligt

Oranje start met Stekelenburg, vijf verdedigers en zonder De Ligt

ZEIST (ANP) - Met Maarten Stekelenburg onder de lat en nog zonder de geblesseerde Matthijs de Ligt opent het Nederlands elftal zondagavond het EK met een thuiswedstrijd tegen Oekraïne in de Johan Cruijff ArenA. Bondscoach Frank de Boer houdt voorlopig vast aan een systeem met vijf verdedigers, ondanks een advies van enkele ongeruste fans die tijdens de laatste training voor het duel een vliegtuigje over het complex van de KNVB in Zeist lieten cirkelen.

'Frank, gewoon 4-3-3!', luidde de tekst op een banner die achter het vliegtuig wapperde. De internationals konden wel om de ludieke actie lachen. De Boer ook, maar hij laat het verzoek voorlopig onbeantwoord. "Ik ga ook een vliegtuigje huren", grapte de bondscoach na de training op een persconferentie. "Alleen ik kies voor de tekst: bedankt voor de tip, maar het blijft 5-3-2."

De 38-jarige Stekelenburg besluit een opmerkelijk seizoen met een basisplaats bij Oranje op het EK. De oudste speler op de Europese eindronde tekende vorig jaar als tweede doelman bij Ajax, maar kwam na een dopingschorsing van André Onana weer in beeld bij de nationale ploeg. Na een positieve coronatest van Jasper Cillessen krijgt hij van de bondscoach de voorkeur boven Tim Krul. "Het was een moeilijke keuze", zei De Boer. "Alle respect voor Tim, maar ik heb op mijn gevoel voor Maarten gekozen."

Blessure

De bondscoach wil nog geen risico nemen met De Ligt, die bijna hersteld is van een liesblessure. "Als het spannend was geweest, had hij kunnen spelen. Maar gezien de aard willen we geen risico nemen. Hij zit er dicht tegenaan. We verwachten dat hij er de volgende wedstrijd tegen Oostenrijk bij is."

Oekraïne stuntte de afgelopen jaren tegen Portugal en Spanje en liet in maart tijdens een onbeslist duel met Frankrijk opnieuw zien dat het goed presteert als het de bal aan de tegenstander kan laten. De Boer benadrukte nogmaals dat hij ook met vijf verdedigers wil domineren met Oranje. "En ik denk dat we met deze opstelling de beste mensen op de goede plekken hebben", zei hij.

Opstelling

De Boer wilde zijn basisploeg voor het eerste duel op het EK nog niet prijsgeven. De kans is groot dat hij voor dezelfde opstelling kiest als zondag tijdens het gewonnen competitieduel met Georgië, met Jurriën Timber als vervanger van De Ligt en Wout Weghorst naast Memphis Depay voorin.

De bondscoach benadrukte wel dat sommige wisselspelers het hem lastig maken. "Er zijn er een paar die op de deur kloppen en laten weten dat ze er klaar voor zijn", zo doelde hij waarschijnlijk op Ryan Gravenberch en Steven Berghuis, die de afgelopen weken net als Timber een goede indruk maakten.

Meer uit Voetbal

Toonaangevende vrouwenvoetbalclubs over grens 150 miljoen euro

LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.

5 uur geleden
Taylor in eerste thuisduel met Lazio hard onderuit tegen Como

ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.

17 uur geleden
Ajax-trainer Grim verwacht open duel met 'gevaarlijk' Villarreal

VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.

20 uur geleden
Marokko klimt naar achtste plek FIFA-ranglijst, Senegal twaalfde

ZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.

21 uur geleden
PEC Zwolle verlengt contract Mbayo en verhuurt hem aan Lavallois

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.

22 uur geleden
Marokkaan Díaz diepbedroefd na missen strafschop in finale

RABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.

23 uur geleden
Manchester City neemt verdediger Guéhi over van Crystal Palace

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.

23 uur geleden