Oranje start met Martins Indi aan thuisduel met Wales
ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal begint om 20.45 uur met Bruno Martins Indi aan het thuisduel met Wales in de Nations League. De verdediger van AZ kreeg nog maar weinig speeltijd in de laatste drie duels. Hij vormt de defensie met Jordan Teze, Matthijs de Ligt en doelman Jasper Cillessen.
Louis van Gaal heeft voor tien andere basisspelers als zaterdag voor het duel met Polen gekozen. Alleen Frenkie de Jong verschijnt opnieuw aan de aftrap. Vincent Janssen krijgt na bijna vijf jaar weer een kans in Oranje. Hij vormt de voorhoede met Noa Lang en Cody Gakpo.
Guus Til heeft geen basisplaats. De aanvallende middenvelder van Feyenoord kreeg weinig speeltijd in de vorige drie interlands. Hij mocht alleen in blessuretijd van het uitduel met Wales invallen. Gareth Bale verschijnt niet aan de aftrap in De Kuip. De sterspeler van Wales zit wel op de bank.
Koploper
Nederland is halverwege de groepsfase koploper van poule 4 van de A-divisie van de Nations League. België en Polen volgen op 3 punten en spelen vanaf 20.45 uur tegen elkaar in Warschau. Wales heeft 1 punt. De winnaar van de poule strijdt volgend jaar tegen drie tegenstanders in een finaleronde om winst van de Nations League.
Opstellingen
Nederland: Cillessen; Teze, De Ligt en Martins Indi; Hateboer, Koopmeiners, De Jong en Malacia; Lang, Janssen en Gakpo.
Wales: Hennessey; Davies, Mepham, Rodon en Burns; Wilson, Smith, Ampadu en Thomas; Johnson en James.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
12 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden