Oranje start met Malacia en Malen in plaats van Aké en Bergwijn
AMSTERDAM (ANP) - De opstelling van het Nederlands elftal voor de oefenwedstrijd van dinsdag tegen Duitsland is op twee plaatsen aangepast in vergelijking met het oefenduel van drie dagen eerder tegen Denemarken (4-2). Verdediger Tyrell Malacia en aanvaller Donyell Malen hebben een basisplaats. Dat gaat ten koste van Nathan Aké en Steven Bergwijn, die tegen de Denen allebei nog trefzeker waren. Bergwijn zelfs twee keer.
In het door bondscoach Louis van Gaal gehanteerde 1-3-4-1-2-systeem schuift Daley Blind nu terug naar de laatste linie. Hij vormt samen met Matthijs de Ligt en aanvoerder Virgil van Dijk de defensie. Malacia staat nu in de linie daarvoor op de positie die Blind zaterdag nog innam. Denzel Dumfries staat weer aan de rechterkant en Teun Koopmeiners en Frenkie de Jong zijn de controlerende middenvelders.
Steven Berghuis is opnieuw aanvallende middenvelder en staat kort achter de twee spitsen Memphis Depay en Malen.
Opstelling
Duitsland mist de geblesseerden Joshua Kimmich en Serge Gnabry. Hansi Flick, die tot dusverre alle wedstrijden als bondscoach van de Duitsers won, start met onder anderen Manuel Neuer, Kai Havertz, Thomas Müller en Leroy Sané in de basis.
Nederland komt na de wedstrijd tegen Duitsland in juni voor het eerst weer bij elkaar. Dan staan vier duels in de Nations League (twee keer tegen Wales, tegen België en Polen) op het programma.
Opstelling Nederland: Flekken; De Ligt, Van Dijk en Blind; Dumfries, Koopmeiners, De Jong en Malacia; Berghuis; Malen en Depay.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
19 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
22 uur geleden