
Oranje start met Malacia en Malen in plaats van Aké en Bergwijn
AMSTERDAM (ANP) - De opstelling van het Nederlands elftal voor de oefenwedstrijd van dinsdag tegen Duitsland is op twee plaatsen aangepast in vergelijking met het oefenduel van drie dagen eerder tegen Denemarken (4-2). Verdediger Tyrell Malacia en aanvaller Donyell Malen hebben een basisplaats. Dat gaat ten koste van Nathan Aké en Steven Bergwijn, die tegen de Denen allebei nog trefzeker waren. Bergwijn zelfs twee keer.
In het door bondscoach Louis van Gaal gehanteerde 1-3-4-1-2-systeem schuift Daley Blind nu terug naar de laatste linie. Hij vormt samen met Matthijs de Ligt en aanvoerder Virgil van Dijk de defensie. Malacia staat nu in de linie daarvoor op de positie die Blind zaterdag nog innam. Denzel Dumfries staat weer aan de rechterkant en Teun Koopmeiners en Frenkie de Jong zijn de controlerende middenvelders.
Steven Berghuis is opnieuw aanvallende middenvelder en staat kort achter de twee spitsen Memphis Depay en Malen.
Opstelling
Duitsland mist de geblesseerden Joshua Kimmich en Serge Gnabry. Hansi Flick, die tot dusverre alle wedstrijden als bondscoach van de Duitsers won, start met onder anderen Manuel Neuer, Kai Havertz, Thomas Müller en Leroy Sané in de basis.
Nederland komt na de wedstrijd tegen Duitsland in juni voor het eerst weer bij elkaar. Dan staan vier duels in de Nations League (twee keer tegen Wales, tegen België en Polen) op het programma.
Opstelling Nederland: Flekken; De Ligt, Van Dijk en Blind; Dumfries, Koopmeiners, De Jong en Malacia; Berghuis; Malen en Depay.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond de rode kaart die zijn aanvaller Anis Hadj Moussa in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0) kreeg niet terecht. Dat zei hij na afloop in een interview met ESPN.
52 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook de vierde competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Rotterdammers hadden in De Kuip aan een doelpunt van Anis Hadj Moussa genoeg om sc Heerenveen te verslaan: 1-0. Beide teams speelden een deel van de tweede helft met tien man na rode kaarten voor Hadj Moussa (57e minuut) en Hristiyan Petrov (72e minuut). De tweede helft telde veertien minuten blessuretijd, onder meer omdat het broekje van scheidsrechter Robin Hensgens stuk was en hij in de kleedkamer een nieuwe moest halen.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft na het vertrek van trainer Joseph Oosting nog geen klinkend resultaat behaald. De Enschedese voetbalclub speelde zaterdagavond in de eigen Grolsch Veste met 2-2 gelijk tegen NAC Breda. FC Twente heeft 4 punten na vijf wedstrijden en staat op de veertiende plaats van de Eredivisie. NAC staat een plek lager.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Peter Bosz had even nodig om op adem te komen na de spectaculaire wedstrijd tussen NEC en PSV in de Eredivisie (3-5). "Ik ben nog niet helemaal bijgekomen", sprak de trainer van PSV met een lach voor de camera van ESPN.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste competitiezege van het seizoen behaald. Het elftal van Melvin Boel won in de Adelaarshorst met 3-0 van FC Volendam. Go Ahead Eagles heeft nu 6 punten uit vijf wedstrijden. FC Volendam blijft op 4 punten staan en is de ongeslagen status kwijt.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - PSV'er Joey Veerman was blij dat de uitwedstrijd tegen NEC (3-5) er zaterdagavond op zat. "Ik snap dat dit op tv er erg leuk uitziet, maar in het veld is dat helemaal niet zo. Dit had niets met voetbal te maken", vertelde de middenvelder aan ESPN.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - PSV heeft in een vermakelijk en spectaculair duel afgerekend met NEC. De regerend landskampioen zegevierde in Nijmegen met 5-3. Beide elftallen hadden nog veel vaker kunnen scoren.
3 uur geleden