Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje start met Malacia en Malen in plaats van Aké en Bergwijn

Oranje start met Malacia en Malen in plaats van Aké en Bergwijn

AMSTERDAM (ANP) - De opstelling van het Nederlands elftal voor de oefenwedstrijd van dinsdag tegen Duitsland is op twee plaatsen aangepast in vergelijking met het oefenduel van drie dagen eerder tegen Denemarken (4-2). Verdediger Tyrell Malacia en aanvaller Donyell Malen hebben een basisplaats. Dat gaat ten koste van Nathan Aké en Steven Bergwijn, die tegen de Denen allebei nog trefzeker waren. Bergwijn zelfs twee keer.

In het door bondscoach Louis van Gaal gehanteerde 1-3-4-1-2-systeem schuift Daley Blind nu terug naar de laatste linie. Hij vormt samen met Matthijs de Ligt en aanvoerder Virgil van Dijk de defensie. Malacia staat nu in de linie daarvoor op de positie die Blind zaterdag nog innam. Denzel Dumfries staat weer aan de rechterkant en Teun Koopmeiners en Frenkie de Jong zijn de controlerende middenvelders.

Steven Berghuis is opnieuw aanvallende middenvelder en staat kort achter de twee spitsen Memphis Depay en Malen.

Opstelling

Duitsland mist de geblesseerden Joshua Kimmich en Serge Gnabry. Hansi Flick, die tot dusverre alle wedstrijden als bondscoach van de Duitsers won, start met onder anderen Manuel Neuer, Kai Havertz, Thomas Müller en Leroy Sané in de basis.

Nederland komt na de wedstrijd tegen Duitsland in juni voor het eerst weer bij elkaar. Dan staan vier duels in de Nations League (twee keer tegen Wales, tegen België en Polen) op het programma.

Opstelling Nederland: Flekken; De Ligt, Van Dijk en Blind; Dumfries, Koopmeiners, De Jong en Malacia; Berghuis; Malen en Depay.

Meer uit Voetbal

FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

39 minuten geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

1 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

3 uur geleden
Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

4 uur geleden
Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

5 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

6 uur geleden
PSG moet Mbappé bijna 61 miljoen euro achterstallig loon betalen

PARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.

7 uur geleden