Oranje start met Malacia en Malen in plaats van Aké en Bergwijn
AMSTERDAM (ANP) - De opstelling van het Nederlands elftal voor de oefenwedstrijd van dinsdag tegen Duitsland is op twee plaatsen aangepast in vergelijking met het oefenduel van drie dagen eerder tegen Denemarken (4-2). Verdediger Tyrell Malacia en aanvaller Donyell Malen hebben een basisplaats. Dat gaat ten koste van Nathan Aké en Steven Bergwijn, die tegen de Denen allebei nog trefzeker waren. Bergwijn zelfs twee keer.
In het door bondscoach Louis van Gaal gehanteerde 1-3-4-1-2-systeem schuift Daley Blind nu terug naar de laatste linie. Hij vormt samen met Matthijs de Ligt en aanvoerder Virgil van Dijk de defensie. Malacia staat nu in de linie daarvoor op de positie die Blind zaterdag nog innam. Denzel Dumfries staat weer aan de rechterkant en Teun Koopmeiners en Frenkie de Jong zijn de controlerende middenvelders.
Steven Berghuis is opnieuw aanvallende middenvelder en staat kort achter de twee spitsen Memphis Depay en Malen.
Opstelling
Duitsland mist de geblesseerden Joshua Kimmich en Serge Gnabry. Hansi Flick, die tot dusverre alle wedstrijden als bondscoach van de Duitsers won, start met onder anderen Manuel Neuer, Kai Havertz, Thomas Müller en Leroy Sané in de basis.
Nederland komt na de wedstrijd tegen Duitsland in juni voor het eerst weer bij elkaar. Dan staan vier duels in de Nations League (twee keer tegen Wales, tegen België en Polen) op het programma.
Opstelling Nederland: Flekken; De Ligt, Van Dijk en Blind; Dumfries, Koopmeiners, De Jong en Malacia; Berghuis; Malen en Depay.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.
6 uur geleden