Oranje start met Luuk de Jong, Klaassen en Dumfries
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal begint met Luuk de Jong, Davy Klaassen en Denzel Dumfries aan het thuisduel met Letland in de WK-kwalificatie. Zij krijgen van bondscoach Frank de Boer de voorkeur boven Donyell Malen, Marten de Roon en Kenny Tete, die woensdag aan het verloren duel met Turkije (4-2) begonnen.
De spelers van Oranje vragen vlak voor de aftrap aandacht voor de situatie van buitenlandse arbeiders in Qatar, die onder slechte omstandigheden werken aan de bouw van WK-stadions. Er zitten 5000 toeschouwers op de tribunes van de Johan Cruijff ArenA, in het kader van de Fieldlab-experimenten.
Oranje voetbalt tegen de Letten voor het eerst met een vrouwelijke scheidsrechter. De Franse arbiter Stéphanie Frappart fluit om 18.00 uur voor de aftrap.
Opstelling: Nederland: Krul; Dumfries, De Ligt, Blind en Wijndal; Wijnaldum, Klaassen en Frenkie de Jong; Berghuis, Luuk de Jong en Depay.
Meer uit Voetbal
UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
12 uur geleden