Oranje start met Klaassen, Timber en Koopmeiners tegen Ecuador
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal begint om 17.00 uur met Davy Klaassen, Jurriën Timber en Teun Koopmeiners in de ploeg aan de tweede groepswedstrijd op het WK tegen Ecuador. De drie spelers krijgen de voorkeur boven Vincent Janssen, Matthijs de Ligt en Steven Berghuis, die maandag nog aan de aftrap verschenen voor het gewonnen duel met Senegal (2-0).
Klaassen maakte diep in blessuretijd het tweede doelpunt van Nederland tegen de kampioen van Afrika. De Ligt zei na het duel met Senegal dat Timber in het systeem van Oranje misschien wel meer geschikt is voor de rol van rechter centrale verdediger dan hij zelf. Teun Koopmeiners viel sterk in tegen Senegal.
Memphis Depay start op de bank. Bondscoach Louis van Gaal wil zijn topscorer de tweede helft laten spelen. Nederland plaatst zich met een zege op Ecuador al voor de achtste finales van het WK.
Bij Ecuador verschijnt Enner Valencia aan de aftrap. De spits scoorde maandag tweemaal tegen Qatar (2-0), maar viel ook uit met een lichte enkelblessure.
Opstellingen:
Nederland: Noppert; Dumfries, Timber, Van Dijk, Aké en Blind; Koopmeiners, Klaassen en De Jong. Bergwijn en Gakpo.
Ecuador: Galindez; Ángelo Preciado, Torres, Hincapié en Estupinán; Plata, Méndez, Caicedo en Porozo; Valencia en Estrada.
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.
43 minuten geledenDALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.
5 uur geledenCANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
15 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
1 dag geleden