Oranje start met Klaassen, Timber en Koopmeiners tegen Ecuador
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal begint om 17.00 uur met Davy Klaassen, Jurriën Timber en Teun Koopmeiners in de ploeg aan de tweede groepswedstrijd op het WK tegen Ecuador. De drie spelers krijgen de voorkeur boven Vincent Janssen, Matthijs de Ligt en Steven Berghuis, die maandag nog aan de aftrap verschenen voor het gewonnen duel met Senegal (2-0).
Klaassen maakte diep in blessuretijd het tweede doelpunt van Nederland tegen de kampioen van Afrika. De Ligt zei na het duel met Senegal dat Timber in het systeem van Oranje misschien wel meer geschikt is voor de rol van rechter centrale verdediger dan hij zelf. Teun Koopmeiners viel sterk in tegen Senegal.
Memphis Depay start op de bank. Bondscoach Louis van Gaal wil zijn topscorer de tweede helft laten spelen. Nederland plaatst zich met een zege op Ecuador al voor de achtste finales van het WK.
Bij Ecuador verschijnt Enner Valencia aan de aftrap. De spits scoorde maandag tweemaal tegen Qatar (2-0), maar viel ook uit met een lichte enkelblessure.
Opstellingen:
Nederland: Noppert; Dumfries, Timber, Van Dijk, Aké en Blind; Koopmeiners, Klaassen en De Jong. Bergwijn en Gakpo.
Ecuador: Galindez; Ángelo Preciado, Torres, Hincapié en Estupinán; Plata, Méndez, Caicedo en Porozo; Valencia en Estrada.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
6 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
7 uur geleden