Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje start met Klaassen, Timber en Koopmeiners tegen Ecuador

Oranje start met Klaassen, Timber en Koopmeiners tegen Ecuador

DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal begint om 17.00 uur met Davy Klaassen, Jurriën Timber en Teun Koopmeiners in de ploeg aan de tweede groepswedstrijd op het WK tegen Ecuador. De drie spelers krijgen de voorkeur boven Vincent Janssen, Matthijs de Ligt en Steven Berghuis, die maandag nog aan de aftrap verschenen voor het gewonnen duel met Senegal (2-0).

Klaassen maakte diep in blessuretijd het tweede doelpunt van Nederland tegen de kampioen van Afrika. De Ligt zei na het duel met Senegal dat Timber in het systeem van Oranje misschien wel meer geschikt is voor de rol van rechter centrale verdediger dan hij zelf. Teun Koopmeiners viel sterk in tegen Senegal.

Memphis Depay start op de bank. Bondscoach Louis van Gaal wil zijn topscorer de tweede helft laten spelen. Nederland plaatst zich met een zege op Ecuador al voor de achtste finales van het WK.

Bij Ecuador verschijnt Enner Valencia aan de aftrap. De spits scoorde maandag tweemaal tegen Qatar (2-0), maar viel ook uit met een lichte enkelblessure.

Opstellingen:

Nederland: Noppert; Dumfries, Timber, Van Dijk, Aké en Blind; Koopmeiners, Klaassen en De Jong. Bergwijn en Gakpo.

Ecuador: Galindez; Ángelo Preciado, Torres, Hincapié en Estupinán; Plata, Méndez, Caicedo en Porozo; Valencia en Estrada.

Meer uit Voetbal

Voetbalster Rapinoe beëindigt interlandloopbaan met zege

CHICAGO (ANP) - Voetbalster Megan Rapinoe heeft met een overwinning haar interlandloopbaan beëindigd. Ze won haar laatste wedstrijd met de Amerikaanse nationale ploeg met 2-0 van Zuid-Afrika. In Chicago verliet ze na 54 minuten onder groot applaus het veld. Ze kondigde eerder dit jaar aan na dit seizoen te stoppen met voetballen.

1 uur geleden
Van der Vaart: Van Gaal ideale man om Ajax te redden

AMSTERDAM (ANP) - Rafael van der Vaart ziet Louis van Gaal als ideale man om Ajax uit een crisis te loodsen. De oud-voetballer sprak zondag met de voormalig bondscoach van Oranje. "Zijn hart huilt, zoals hij vanmiddag heeft gezegd", zei Van der Vaart bij het programma Studio voetbal van de NOS. "Maar zijn gezondheid laat het niet toe om een fulltime job te hebben. Dus in principe is dat een nee. Maar hij kan zeer zeker advies geven. Hij heeft verstand van voetbal. In mijn ogen is hij op dit moment de ideale man om Ajax te redden."

9 uur geleden
Atlético bezorgt Real Madrid eerste nederlaag in La Liga

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft rivaal Real Madrid in de stadsderby de eerste nederlaag van het seizoen bezorgd. De ploeg van coach Diego Simeone won in het eigen Metropolitana met 3-1. Álvaro Morata was met twee treffers de grote man bij de thuisploeg.

9 uur geleden
AS Roma blijft bij Torino steken op gelijkspel

TURIJN (ANP) - AS Roma is er niet in geslaagd de tweede overwinning in de Italiaanse competitie te boeken. Bij Torino kwam de ploeg van coach José Mourinho niet verder dan 1-1.

9 uur geleden
KNVB verwacht maandag duidelijkheid over vervolg Ajax - Feyenoord

ZEIST (ANP) - De KNVB verwacht maandag te kunnen melden wat er gebeurt met de zondag gestaakte wedstrijd tussen Ajax en Feyenoord. Dat meldt een woordvoerster van de voetbalbond.

9 uur geleden
Paris Saint-Germain wint overtuigend van Olympique Marseille

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de topper in de Franse competitie tegen Olympique Marseille overtuigend gewonnen. In het Parc des Princes werd het 4-0 voor de Parijzenaars van coach Luis Enrique.

10 uur geleden
Ajax beëindigt per direct samenwerking met directeur Mislintat

AMSTERDAM (ANP) - Ajax beëindigt per direct de samenwerking met directeur voetbalzaken Sven Mislintat. Het gebrek aan een breed draagvlak binnen de organisatie is de reden voor dit besluit, meldt de Amsterdamse voetbalclub.

10 uur geleden