Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje start met Depay en Wijnaldum tegen Schotten

Oranje start met Depay en Wijnaldum tegen Schotten

AMSTERDAM (ANP) - Memphis Depay en Georginio Wijnaldum keren terug in het Nederlands elftal. Ze staan om 20.45 uur aan de aftrap van de oefeninterland tegen Schotland in de Johan Cruijff ArenA.

Depay speelde op vorig jaar op 27 maart tegen Gibraltar zijn laatste en 88e interland. Wijnaldum werd niet meer opgeroepen sinds zijn overgang afgelopen zomer van Paris Saint-Germain naar Al Ettifaq in Saudi-Arabië. De spits en aanvallende middenvelder vormden vooral in de eerste periode van Ronald Koeman bij Oranje een succesvol duo. De bondscoach wil hen graag samen aan het werk zien in aanloop naar het EK van komende zomer in Duitsland.

Cody Gakpo en Xavi Simons assisteren Depay in de voorhoede van Oranje. Mats Wieffer en Tijjani Reijnders zijn naast Wijnaldum de middenvelders van de thuisploeg. Doelman Mark Flekken vormt een defensie met Jeremie Frimpong, Lutsharel Geertruida, Virgil van Dijk en Nathan Aké.

Oranje start dus met vier verdedigers. Denzel Dumfries en Daley Blind zitten op de bank.

Opstelling Nederland: Flekken; Frimpong, Geertruida, Van Dijk en Aké; Reijnders, Wijnaldum en Wieffer, Simons, Depay en Gakpo.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

4 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

4 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

5 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

5 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

6 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

7 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

8 uur geleden