Oranje start met Depay en Wijnaldum tegen Schotten
AMSTERDAM (ANP) - Memphis Depay en Georginio Wijnaldum keren terug in het Nederlands elftal. Ze staan om 20.45 uur aan de aftrap van de oefeninterland tegen Schotland in de Johan Cruijff ArenA.
Depay speelde op vorig jaar op 27 maart tegen Gibraltar zijn laatste en 88e interland. Wijnaldum werd niet meer opgeroepen sinds zijn overgang afgelopen zomer van Paris Saint-Germain naar Al Ettifaq in Saudi-Arabië. De spits en aanvallende middenvelder vormden vooral in de eerste periode van Ronald Koeman bij Oranje een succesvol duo. De bondscoach wil hen graag samen aan het werk zien in aanloop naar het EK van komende zomer in Duitsland.
Cody Gakpo en Xavi Simons assisteren Depay in de voorhoede van Oranje. Mats Wieffer en Tijjani Reijnders zijn naast Wijnaldum de middenvelders van de thuisploeg. Doelman Mark Flekken vormt een defensie met Jeremie Frimpong, Lutsharel Geertruida, Virgil van Dijk en Nathan Aké.
Oranje start dus met vier verdedigers. Denzel Dumfries en Daley Blind zitten op de bank.
Opstelling Nederland: Flekken; Frimpong, Geertruida, Van Dijk en Aké; Reijnders, Wijnaldum en Wieffer, Simons, Depay en Gakpo.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
4 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
9 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
13 uur geleden