Oranje start met Depay en Wijnaldum tegen Schotten
AMSTERDAM (ANP) - Memphis Depay en Georginio Wijnaldum keren terug in het Nederlands elftal. Ze staan om 20.45 uur aan de aftrap van de oefeninterland tegen Schotland in de Johan Cruijff ArenA.
Depay speelde op vorig jaar op 27 maart tegen Gibraltar zijn laatste en 88e interland. Wijnaldum werd niet meer opgeroepen sinds zijn overgang afgelopen zomer van Paris Saint-Germain naar Al Ettifaq in Saudi-Arabië. De spits en aanvallende middenvelder vormden vooral in de eerste periode van Ronald Koeman bij Oranje een succesvol duo. De bondscoach wil hen graag samen aan het werk zien in aanloop naar het EK van komende zomer in Duitsland.
Cody Gakpo en Xavi Simons assisteren Depay in de voorhoede van Oranje. Mats Wieffer en Tijjani Reijnders zijn naast Wijnaldum de middenvelders van de thuisploeg. Doelman Mark Flekken vormt een defensie met Jeremie Frimpong, Lutsharel Geertruida, Virgil van Dijk en Nathan Aké.
Oranje start dus met vier verdedigers. Denzel Dumfries en Daley Blind zitten op de bank.
Opstelling Nederland: Flekken; Frimpong, Geertruida, Van Dijk en Aké; Reijnders, Wijnaldum en Wieffer, Simons, Depay en Gakpo.
Meer uit Voetbal
DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
12 minuten geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
9 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
10 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
10 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
19 uur geleden