Oranje start met Depay en Wijnaldum tegen Schotten
AMSTERDAM (ANP) - Memphis Depay en Georginio Wijnaldum keren terug in het Nederlands elftal. Ze staan om 20.45 uur aan de aftrap van de oefeninterland tegen Schotland in de Johan Cruijff ArenA.
Depay speelde op vorig jaar op 27 maart tegen Gibraltar zijn laatste en 88e interland. Wijnaldum werd niet meer opgeroepen sinds zijn overgang afgelopen zomer van Paris Saint-Germain naar Al Ettifaq in Saudi-Arabië. De spits en aanvallende middenvelder vormden vooral in de eerste periode van Ronald Koeman bij Oranje een succesvol duo. De bondscoach wil hen graag samen aan het werk zien in aanloop naar het EK van komende zomer in Duitsland.
Cody Gakpo en Xavi Simons assisteren Depay in de voorhoede van Oranje. Mats Wieffer en Tijjani Reijnders zijn naast Wijnaldum de middenvelders van de thuisploeg. Doelman Mark Flekken vormt een defensie met Jeremie Frimpong, Lutsharel Geertruida, Virgil van Dijk en Nathan Aké.
Oranje start dus met vier verdedigers. Denzel Dumfries en Daley Blind zitten op de bank.
Opstelling Nederland: Flekken; Frimpong, Geertruida, Van Dijk en Aké; Reijnders, Wijnaldum en Wieffer, Simons, Depay en Gakpo.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
14 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
17 uur geleden