
Oranje start met De Ligt, Noppert en Berghuis tegen Senegal
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal begint om 17.00 uur met Matthijs de Ligt aan het eerste groepsduel met Senegal op het WK. De centrale verdediger van Bayern München, de laatste interlands vaak wisselspeler, krijgt de voorkeur boven Jurriën Timber.
Andries Noppert en Steven Berghuis verschijnen ook aan de aftrap in het Al Thumama-stadion van Doha. De 28-jarige doelman van sc Heerenveen maakt zijn debuut voor Oranje. Berghuis krijgt de voorkeur boven de meer verdedigend ingestelde Teun Koopmeiners en Marten de Roon.
Noppert heeft volgens Van Gaal en keeperstrainer Frans Hoek de afgelopen week op de trainingen een betere indruk gemaakt dan Remko Pasveer en Justin Bijlow. Hij stond twee jaar geleden nog onder contract bij FC Dordrecht en begon het vorige seizoen als wisselspeler van Go Ahead Eagles. Vincent Janssen heeft een basisplaats, omdat Memphis Depay nog maar net is hersteld van een hamstringblessure.
Bij Senegal heeft Krépin Diatta een basisplaats. Hij vervangt de geblesseerde sterspeler Sadio Mané, die vanwege een kuitblessure niet in actie komt op dit WK.
Opstellingen
Nederland: Noppert; Dumfries, De Ligt, Van Dijk, Aké en Blind; Berghuis, Gakpo en Frenkie de Jong; Janssen en Bergwijn.
Senegal: Edouard Mendy; Sabaly, Koulibaly, Diallo en Cissé; Kouyate, Nampalys Mendy en Gueye; Dia, Diatta en Sarr.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft Kota Takai aan de selectie toegevoegd. De 20-jarige Japanse international komt over van Kawasaki Frontale en ondertekent bij de Londenaren een contract voor vijf jaar.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De voetbalsters van Italië en Portugal hebben met 1-1 gelijkgespeeld op het EK. Het was het eerste gelijkspel op het toernooi in Zwitserland.
10 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben tegen België ook hun tweede EK-duel overtuigend gewonnen. Tot vroeg in de tweede helft hield België het nog spannend tegen de wereldkampioen en kwam het twee keer terug van een achterstand, maar daarna drukte Spanje de overmacht uit in de score: 6-2.
16 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Engeland-middenveldster Georgia Stanway kan niet wachten op het EK-duel van woensdag met het Nederlands elftal. De speelster van Bayern München vindt dat er na de nederlaag tegen Frankrijk genoeg is gepraat en dat het tijd is voor actie. "Daarom wilde ik deze persconferentie eigenlijk overslaan. We willen dit zo snel mogelijk op het veld rechtzetten", zei Stanway in het spelershotel in speelstad Zürich.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Poolse keeper Wojciech Szczesny heeft na een succesvol seizoen zijn contract bij FC Barcelona met twee jaar verlengd. De 35-jarige keeper heeft bijgetekend tot en met juni 2027, meldt de Catalaanse club.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lily Yohannes verruilt Ajax voor de Franse topclub Olympique Lyon. Ajax meldt dat beide clubs akkoord zijn met de overgang van de 18-jarige middenveldster, die zelf maandag op Instagram al haar vertrek bij de Amsterdamse club had aangekondigd.
18 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Oranje-verdedigster Lynn Wilms heeft tijdens het EK in Zwitserland haar transfervrije overgang naar Aston Villa afgerond. De 54-voudig international, zaterdag nog invalster tegen Wales (3-0), komt over van de Duitse topclub VfL Wolfsburg. Daar speelde ze de afgelopen vier jaar meer dan honderd wedstrijden.
20 uur geleden