Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje start met De Ligt, Noppert en Berghuis tegen Senegal

Oranje start met De Ligt, Noppert en Berghuis tegen Senegal

DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal begint om 17.00 uur met Matthijs de Ligt aan het eerste groepsduel met Senegal op het WK. De centrale verdediger van Bayern München, de laatste interlands vaak wisselspeler, krijgt de voorkeur boven Jurriën Timber.

Andries Noppert en Steven Berghuis verschijnen ook aan de aftrap in het Al Thumama-stadion van Doha. De 28-jarige doelman van sc Heerenveen maakt zijn debuut voor Oranje. Berghuis krijgt de voorkeur boven de meer verdedigend ingestelde Teun Koopmeiners en Marten de Roon.

Noppert heeft volgens Van Gaal en keeperstrainer Frans Hoek de afgelopen week op de trainingen een betere indruk gemaakt dan Remko Pasveer en Justin Bijlow. Hij stond twee jaar geleden nog onder contract bij FC Dordrecht en begon het vorige seizoen als wisselspeler van Go Ahead Eagles. Vincent Janssen heeft een basisplaats, omdat Memphis Depay nog maar net is hersteld van een hamstringblessure.

Bij Senegal heeft Krépin Diatta een basisplaats. Hij vervangt de geblesseerde sterspeler Sadio Mané, die vanwege een kuitblessure niet in actie komt op dit WK.

Opstellingen

Nederland: Noppert; Dumfries, De Ligt, Van Dijk, Aké en Blind; Berghuis, Gakpo en Frenkie de Jong; Janssen en Bergwijn.

Senegal: Edouard Mendy; Sabaly, Koulibaly, Diallo en Cissé; Kouyate, Nampalys Mendy en Gueye; Dia, Diatta en Sarr.

Meer uit Voetbal

Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

2 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

3 uur geleden
Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

11 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

11 uur geleden
De Jong kampioen met FC Barcelona na zege op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.

12 uur geleden
Malen en Rensch bezorgen AS Roma winst bij Parma

PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.

13 uur geleden
NAC-aanvoerder Kemper vindt degradatie harde klap

BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.

15 uur geleden