Oranje start EK-kwalificatie zonder geblesseerde Frenkie de Jong
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal moet het doen zonder Frenkie de Jong in de eerste twee EK-kwalificatiewedstrijden. De middenvelder van FC Barcelona, al jaren een vaste waarde in Oranje, heeft een bovenbeenblessure overgehouden aan het gewonnen duel met Real Madrid in de Spaanse competitie (2-1). De Jong, die de Clásico van begin tot eind speelde, moest zich daarom maandag afmelden bij bondscoach Ronald Koeman.
Oranje begint de kwalificatiereeks voor het EK van volgend jaar met een uitwedstrijd tegen Frankrijk, komende vrijdag in het Stade de France in Saint-Denis nabij Parijs. Drie dagen later neemt de ploeg van Koeman het in De Kuip op tegen Gibraltar.
Naast vijftigvoudig international De Jong haakte maandag ook Ajax-aanvaller Steven Bergwijn af. Bergwijn liep een knieblessure op in de verloren topper tegen Feyenoord (2-3). Koeman riep PSV'er Joey Veerman en Donyell Malen van Borussia Dortmund op als vervangers. Hij start maandag met 25 spelers de voorbereiding op de eerste EK-kwalificatiewedstrijd, tegen de verliezend finalist van het WK in Qatar.
Voorselectie
Veerman behoorde tot de voorselectie van 37 spelers, maar viel afgelopen week af toen Koeman zijn groep terugbracht tot 25 spelers. De Volendamse middenvelder van PSV mag zich nu alsnog voor het eerst melden bij Oranje.
Malen ontbrak in de voorselectie, maar krijgt nu van Koeman als vervanger van Bergwijn de voorkeur boven Noa Lang. De oud-PSV'er staat met Dortmund aan kop van de Bundesliga. Malen speelde zaterdag met een doelpunt en twee assists een belangrijke rol in de wedstrijd tegen 1. FC Köln (6-1).
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
18 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."
9 uur geledenGIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
10 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
10 uur geleden