Oranje start EK-kwalificatie zonder geblesseerde Frenkie de Jong
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal moet het doen zonder Frenkie de Jong in de eerste twee EK-kwalificatiewedstrijden. De middenvelder van FC Barcelona, al jaren een vaste waarde in Oranje, heeft een bovenbeenblessure overgehouden aan het gewonnen duel met Real Madrid in de Spaanse competitie (2-1). De Jong, die de Clásico van begin tot eind speelde, moest zich daarom maandag afmelden bij bondscoach Ronald Koeman.
Oranje begint de kwalificatiereeks voor het EK van volgend jaar met een uitwedstrijd tegen Frankrijk, komende vrijdag in het Stade de France in Saint-Denis nabij Parijs. Drie dagen later neemt de ploeg van Koeman het in De Kuip op tegen Gibraltar.
Naast vijftigvoudig international De Jong haakte maandag ook Ajax-aanvaller Steven Bergwijn af. Bergwijn liep een knieblessure op in de verloren topper tegen Feyenoord (2-3). Koeman riep PSV'er Joey Veerman en Donyell Malen van Borussia Dortmund op als vervangers. Hij start maandag met 25 spelers de voorbereiding op de eerste EK-kwalificatiewedstrijd, tegen de verliezend finalist van het WK in Qatar.
Voorselectie
Veerman behoorde tot de voorselectie van 37 spelers, maar viel afgelopen week af toen Koeman zijn groep terugbracht tot 25 spelers. De Volendamse middenvelder van PSV mag zich nu alsnog voor het eerst melden bij Oranje.
Malen ontbrak in de voorselectie, maar krijgt nu van Koeman als vervanger van Bergwijn de voorkeur boven Noa Lang. De oud-PSV'er staat met Dortmund aan kop van de Bundesliga. Malen speelde zaterdag met een doelpunt en twee assists een belangrijke rol in de wedstrijd tegen 1. FC Köln (6-1).
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
14 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
17 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
17 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
17 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
18 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
23 uur geleden