Oranje start EK-kwalificatie zonder geblesseerde Frenkie de Jong
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal moet het doen zonder Frenkie de Jong in de eerste twee EK-kwalificatiewedstrijden. De middenvelder van FC Barcelona, al jaren een vaste waarde in Oranje, heeft een bovenbeenblessure overgehouden aan het gewonnen duel met Real Madrid in de Spaanse competitie (2-1). De Jong, die de Clásico van begin tot eind speelde, moest zich daarom maandag afmelden bij bondscoach Ronald Koeman.
Oranje begint de kwalificatiereeks voor het EK van volgend jaar met een uitwedstrijd tegen Frankrijk, komende vrijdag in het Stade de France in Saint-Denis nabij Parijs. Drie dagen later neemt de ploeg van Koeman het in De Kuip op tegen Gibraltar.
Naast vijftigvoudig international De Jong haakte maandag ook Ajax-aanvaller Steven Bergwijn af. Bergwijn liep een knieblessure op in de verloren topper tegen Feyenoord (2-3). Koeman riep PSV'er Joey Veerman en Donyell Malen van Borussia Dortmund op als vervangers. Hij start maandag met 25 spelers de voorbereiding op de eerste EK-kwalificatiewedstrijd, tegen de verliezend finalist van het WK in Qatar.
Voorselectie
Veerman behoorde tot de voorselectie van 37 spelers, maar viel afgelopen week af toen Koeman zijn groep terugbracht tot 25 spelers. De Volendamse middenvelder van PSV mag zich nu alsnog voor het eerst melden bij Oranje.
Malen ontbrak in de voorselectie, maar krijgt nu van Koeman als vervanger van Bergwijn de voorkeur boven Noa Lang. De oud-PSV'er staat met Dortmund aan kop van de Bundesliga. Malen speelde zaterdag met een doelpunt en twee assists een belangrijke rol in de wedstrijd tegen 1. FC Köln (6-1).
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.
4 uur geledenOVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist volgende maand de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen tijdens de training en is volgens zijn club FC Barcelona vijf tot zes weken uitgeschakeld.
5 uur geleden