Oranje start EK-kwalificatie zonder geblesseerde Frenkie de Jong
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal moet het doen zonder Frenkie de Jong in de eerste twee EK-kwalificatiewedstrijden. De middenvelder van FC Barcelona, al jaren een vaste waarde in Oranje, heeft een bovenbeenblessure overgehouden aan het gewonnen duel met Real Madrid in de Spaanse competitie (2-1). De Jong, die de Clásico van begin tot eind speelde, moest zich daarom maandag afmelden bij bondscoach Ronald Koeman.
Oranje begint de kwalificatiereeks voor het EK van volgend jaar met een uitwedstrijd tegen Frankrijk, komende vrijdag in het Stade de France in Saint-Denis nabij Parijs. Drie dagen later neemt de ploeg van Koeman het in De Kuip op tegen Gibraltar.
Naast vijftigvoudig international De Jong haakte maandag ook Ajax-aanvaller Steven Bergwijn af. Bergwijn liep een knieblessure op in de verloren topper tegen Feyenoord (2-3). Koeman riep PSV'er Joey Veerman en Donyell Malen van Borussia Dortmund op als vervangers. Hij start maandag met 25 spelers de voorbereiding op de eerste EK-kwalificatiewedstrijd, tegen de verliezend finalist van het WK in Qatar.
Voorselectie
Veerman behoorde tot de voorselectie van 37 spelers, maar viel afgelopen week af toen Koeman zijn groep terugbracht tot 25 spelers. De Volendamse middenvelder van PSV mag zich nu alsnog voor het eerst melden bij Oranje.
Malen ontbrak in de voorselectie, maar krijgt nu van Koeman als vervanger van Bergwijn de voorkeur boven Noa Lang. De oud-PSV'er staat met Dortmund aan kop van de Bundesliga. Malen speelde zaterdag met een doelpunt en twee assists een belangrijke rol in de wedstrijd tegen 1. FC Köln (6-1).
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
5 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
7 uur geleden