Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje-spits Depay wil op EK gauw 'betere bijdrage' leveren

Oranje-spits Depay wil op EK gauw 'betere bijdrage' leveren

LEIPZIG (ANP) - Van de Oranje-internationals hield Memphis Depay het minst goede gevoel over aan het doelpuntloze gelijkspel tegen Frankrijk op het EK. Net als in de openingswedstrijd tegen Polen (2-1 winst) kon de aanvalsleider zijn stempel niet op het spel drukken.

"Het was voor mij lastig om de bal vast te houden. Ik denk dat Frankrijk het goed deed. We speelden in hele grote ruimtes. Ze probeerden mij te omcirkelen en ik kon de bal niet echt kaatsen naar iemand om mij heen. Ook konden we geen driehoekjes spelen. We zullen dit analyseren", keek Depay terug.

De 30-jarige spits leek na een seizoen vol blessures juist op tijd in vorm te raken voor het EK. Ook al waren het eerder deze maand maar oefenwedstrijden tegen Canada en IJsland, die Nederland allebei met 4-0 won, Depay liet zich gelden. Hij scoorde in beide duels, al werd zijn treffer tegen IJsland afgekeurd.

Simons

"Voordat het toernooi begon, had ik het wel", aldus Depay. "Nu krijg ik weinig ballen en kom ik weinig in het spel voor. Dat hoop ik te verbeteren. Ik wil een betere bijdrage leveren. Hopelijk kunnen mijn ploeggenoten daarbij helpen."

Depay nam het in het Leipzig Stadium op voor Xavi Simons, die van bondscoach Ronald Koeman tegen Frankrijk voor het eerst als aanvallende middenvelder mocht starten. "Xavi liet bij vlagen goede dingen zien. Ik denk dat hij een grote toekomst voor zich heeft. Het zou goed zijn als iedereen achter hem gaat staan. Mensen mogen kritisch zijn, maar niet alleen maar kritisch. Xavi is nog jong. Ik weet als geen ander hoe het is om alleen maar bekritiseerd te worden op jonge leeftijd. Het was jammer dat zijn doelpunt tegen Frankrijk werd afgekeurd."

'Hebben onze kansjes gehad'

Met de 0-0 tegen Frankrijk kan Oranje verder, vindt Depay. "Het Nederlands elftal wil altijd zelf graag aan voetballen toekomen en we denken er altijd zelf onderuit te kunnen spelen. Soms gaat dat niet. We speelden tegen een team dat al jaren bij elkaar zit en ingespeeld is. We hebben onze kansjes gehad, ook in de eerste helft. Als we het beter uitspeelden, konden we tot meer kansen komen. Een 0-0 tegen Frankrijk is positief. We gaan met een goed gevoel naar de wedstrijd tegen Oostenrijk."

Meer uit Voetbal

Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

6 uur geleden
AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

6 uur geleden
Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

9 uur geleden
AZ zonder Goes, Mijnans, Smit en Parrott tegen Sjachtar

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.

9 uur geleden
Ajax verliest in oefenduel van FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.

10 uur geleden
Middenvelder Proper klom met NEC van eerste divisie naar de top

NIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.

11 uur geleden
Liverpool bevestigt scheur in achillespees Ekitike, spits mist WK

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

14 uur geleden