Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje-spits Depay wil op EK gauw 'betere bijdrage' leveren

Oranje-spits Depay wil op EK gauw 'betere bijdrage' leveren

LEIPZIG (ANP) - Van de Oranje-internationals hield Memphis Depay het minst goede gevoel over aan het doelpuntloze gelijkspel tegen Frankrijk op het EK. Net als in de openingswedstrijd tegen Polen (2-1 winst) kon de aanvalsleider zijn stempel niet op het spel drukken.

"Het was voor mij lastig om de bal vast te houden. Ik denk dat Frankrijk het goed deed. We speelden in hele grote ruimtes. Ze probeerden mij te omcirkelen en ik kon de bal niet echt kaatsen naar iemand om mij heen. Ook konden we geen driehoekjes spelen. We zullen dit analyseren", keek Depay terug.

De 30-jarige spits leek na een seizoen vol blessures juist op tijd in vorm te raken voor het EK. Ook al waren het eerder deze maand maar oefenwedstrijden tegen Canada en IJsland, die Nederland allebei met 4-0 won, Depay liet zich gelden. Hij scoorde in beide duels, al werd zijn treffer tegen IJsland afgekeurd.

Simons

"Voordat het toernooi begon, had ik het wel", aldus Depay. "Nu krijg ik weinig ballen en kom ik weinig in het spel voor. Dat hoop ik te verbeteren. Ik wil een betere bijdrage leveren. Hopelijk kunnen mijn ploeggenoten daarbij helpen."

Depay nam het in het Leipzig Stadium op voor Xavi Simons, die van bondscoach Ronald Koeman tegen Frankrijk voor het eerst als aanvallende middenvelder mocht starten. "Xavi liet bij vlagen goede dingen zien. Ik denk dat hij een grote toekomst voor zich heeft. Het zou goed zijn als iedereen achter hem gaat staan. Mensen mogen kritisch zijn, maar niet alleen maar kritisch. Xavi is nog jong. Ik weet als geen ander hoe het is om alleen maar bekritiseerd te worden op jonge leeftijd. Het was jammer dat zijn doelpunt tegen Frankrijk werd afgekeurd."

'Hebben onze kansjes gehad'

Met de 0-0 tegen Frankrijk kan Oranje verder, vindt Depay. "Het Nederlands elftal wil altijd zelf graag aan voetballen toekomen en we denken er altijd zelf onderuit te kunnen spelen. Soms gaat dat niet. We speelden tegen een team dat al jaren bij elkaar zit en ingespeeld is. We hebben onze kansjes gehad, ook in de eerste helft. Als we het beter uitspeelden, konden we tot meer kansen komen. Een 0-0 tegen Frankrijk is positief. We gaan met een goed gevoel naar de wedstrijd tegen Oostenrijk."

Meer uit Voetbal

Bayern München schakelt Real Madrid uit in spectaculair duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).

1 uur geleden
Arsenal bereikt opnieuw halve finale Champions League

LONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.

1 uur geleden
Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

4 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

4 uur geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

5 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

7 uur geleden
NAC vecht besluit KNVB aan duel met Go Ahead geldig te verklaren

BREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.

7 uur geleden