Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje-spits Depay wil op EK gauw 'betere bijdrage' leveren

Oranje-spits Depay wil op EK gauw 'betere bijdrage' leveren

LEIPZIG (ANP) - Van de Oranje-internationals hield Memphis Depay het minst goede gevoel over aan het doelpuntloze gelijkspel tegen Frankrijk op het EK. Net als in de openingswedstrijd tegen Polen (2-1 winst) kon de aanvalsleider zijn stempel niet op het spel drukken.

"Het was voor mij lastig om de bal vast te houden. Ik denk dat Frankrijk het goed deed. We speelden in hele grote ruimtes. Ze probeerden mij te omcirkelen en ik kon de bal niet echt kaatsen naar iemand om mij heen. Ook konden we geen driehoekjes spelen. We zullen dit analyseren", keek Depay terug.

De 30-jarige spits leek na een seizoen vol blessures juist op tijd in vorm te raken voor het EK. Ook al waren het eerder deze maand maar oefenwedstrijden tegen Canada en IJsland, die Nederland allebei met 4-0 won, Depay liet zich gelden. Hij scoorde in beide duels, al werd zijn treffer tegen IJsland afgekeurd.

Simons

"Voordat het toernooi begon, had ik het wel", aldus Depay. "Nu krijg ik weinig ballen en kom ik weinig in het spel voor. Dat hoop ik te verbeteren. Ik wil een betere bijdrage leveren. Hopelijk kunnen mijn ploeggenoten daarbij helpen."

Depay nam het in het Leipzig Stadium op voor Xavi Simons, die van bondscoach Ronald Koeman tegen Frankrijk voor het eerst als aanvallende middenvelder mocht starten. "Xavi liet bij vlagen goede dingen zien. Ik denk dat hij een grote toekomst voor zich heeft. Het zou goed zijn als iedereen achter hem gaat staan. Mensen mogen kritisch zijn, maar niet alleen maar kritisch. Xavi is nog jong. Ik weet als geen ander hoe het is om alleen maar bekritiseerd te worden op jonge leeftijd. Het was jammer dat zijn doelpunt tegen Frankrijk werd afgekeurd."

'Hebben onze kansjes gehad'

Met de 0-0 tegen Frankrijk kan Oranje verder, vindt Depay. "Het Nederlands elftal wil altijd zelf graag aan voetballen toekomen en we denken er altijd zelf onderuit te kunnen spelen. Soms gaat dat niet. We speelden tegen een team dat al jaren bij elkaar zit en ingespeeld is. We hebben onze kansjes gehad, ook in de eerste helft. Als we het beter uitspeelden, konden we tot meer kansen komen. Een 0-0 tegen Frankrijk is positief. We gaan met een goed gevoel naar de wedstrijd tegen Oostenrijk."

Meer uit Voetbal

PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

1 uur geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

2 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

3 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

3 uur geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

4 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

5 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

6 uur geleden