Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje-spits Depay is nu wel klaar met vragen over zijn fitheid

Oranje-spits Depay is nu wel klaar met vragen over zijn fitheid

AL KHOR (ANP) - Aanvaller Memphis Depay is klaar met alle vragen en verhalen over zijn fitheid. De spits van FC Barcelona stond dinsdag tegen Qatar (2-0) voor het eerst op dit WK in de basis bij het Nederlands elftal en speelde ruim 65 minuten. "Ik hoop dat we het niet meer over mijn fitheid hoeven te hebben, ik ben daar wel klaar mee", zei Depay, die in de aanloop naar het WK lang geblesseerd was.

Bondscoach Louis van Gaal liet de topscorer van het huidige Oranje in de eerste groepswedstrijd tegen Senegal (2-0) een half uur meedoen, in het tweede duel met Ecuador (1-1) speelde Depay de hele tweede helft. Tegen Qatar verscheen hij voor het eerst aan de aftrap.

"We hebben voor dit opbouwende traject gekozen, maar voor mij gaat het nooit snel genoeg", aldus Depay. "Ik voel me goed. Ik heb m'n loopacties in de diepte kunnen maken, mijn benen voelden sterk en m'n ademhaling was prima. Qua fitheid zit het wel goed, daar hoeven we het niet meer over te hebben. Nu wil ik me focussen op goed en belangrijk zijn voor het team."

Knock out-fase

Als het aan Depay ligt, speelt hij zaterdag in de achtste finales een hele wedstrijd. "Ja, ik voel me daar wel helemaal klaar voor", zei hij. "Iedereen dacht dat het makkelijk zou worden in de poule. Maar welke ploeg wint nu steeds makkelijk op dit toernooi? Nu begint de knock out-fase. Het gaat nu echt beginnen. Nu is het winnen en doorgaan of uitgeschakeld worden en naar huis."

Depay erkende dat Oranje wel beter moet gaan voetballen om op het WK ook van toplanden te kunnen winnen. "Daar gaan we aan werken. We zijn al lang ongeslagen, maar dat is niet altijd met mooi voetbal gegaan. En daar houdt iedereen toch van, zeker in Nederland. We moeten meer creëren, meer eisen van elkaar."

Meer uit Voetbal

AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

10 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

10 uur geleden
PSV kan 'de komende periode' geen beroep doen op verdediger Dest

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.

12 uur geleden
Ajax vervangt hoofdtrainer Grim door García

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

13 uur geleden
Feyenoord komt bij NAC Breda niet verder dan gelijkspel (3-3)

BREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.

14 uur geleden
FC Twente klimt door winst bij Go Ahead Eagles naar derde plaats

DEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.

16 uur geleden
Sparta Rotterdam en PEC Zwolle weten weer niet te winnen: 1-1

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.

18 uur geleden