Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje-spits Depay is nu wel klaar met vragen over zijn fitheid

Oranje-spits Depay is nu wel klaar met vragen over zijn fitheid

AL KHOR (ANP) - Aanvaller Memphis Depay is klaar met alle vragen en verhalen over zijn fitheid. De spits van FC Barcelona stond dinsdag tegen Qatar (2-0) voor het eerst op dit WK in de basis bij het Nederlands elftal en speelde ruim 65 minuten. "Ik hoop dat we het niet meer over mijn fitheid hoeven te hebben, ik ben daar wel klaar mee", zei Depay, die in de aanloop naar het WK lang geblesseerd was.

Bondscoach Louis van Gaal liet de topscorer van het huidige Oranje in de eerste groepswedstrijd tegen Senegal (2-0) een half uur meedoen, in het tweede duel met Ecuador (1-1) speelde Depay de hele tweede helft. Tegen Qatar verscheen hij voor het eerst aan de aftrap.

"We hebben voor dit opbouwende traject gekozen, maar voor mij gaat het nooit snel genoeg", aldus Depay. "Ik voel me goed. Ik heb m'n loopacties in de diepte kunnen maken, mijn benen voelden sterk en m'n ademhaling was prima. Qua fitheid zit het wel goed, daar hoeven we het niet meer over te hebben. Nu wil ik me focussen op goed en belangrijk zijn voor het team."

Knock out-fase

Als het aan Depay ligt, speelt hij zaterdag in de achtste finales een hele wedstrijd. "Ja, ik voel me daar wel helemaal klaar voor", zei hij. "Iedereen dacht dat het makkelijk zou worden in de poule. Maar welke ploeg wint nu steeds makkelijk op dit toernooi? Nu begint de knock out-fase. Het gaat nu echt beginnen. Nu is het winnen en doorgaan of uitgeschakeld worden en naar huis."

Depay erkende dat Oranje wel beter moet gaan voetballen om op het WK ook van toplanden te kunnen winnen. "Daar gaan we aan werken. We zijn al lang ongeslagen, maar dat is niet altijd met mooi voetbal gegaan. En daar houdt iedereen toch van, zeker in Nederland. We moeten meer creëren, meer eisen van elkaar."

Meer uit Voetbal

Slot ziet veranderde status Liverpool na slechte reeks

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot ziet dat tegenstanders met een andere instelling naar Anfield komen dan afgelopen seizoen. "Teams die nu tegen ons spelen, denken dat ze een resultaat kunnen halen. En dat is dit seizoen al regelmatig gelukt. En zelfs onze moeizame overwinningen hebben hun vertrouwen gevoed dat er iets mogelijk is", zei Slot na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel tegen Sunderland van woensdag op eigen veld.

1 uur geleden
Liverpool voorkomt in slotfase derde thuisnederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.

11 uur geleden
Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

11 uur geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

11 uur geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

11 uur geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

13 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

13 uur geleden