Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje-spits Depay is nu wel klaar met vragen over zijn fitheid

Oranje-spits Depay is nu wel klaar met vragen over zijn fitheid

AL KHOR (ANP) - Aanvaller Memphis Depay is klaar met alle vragen en verhalen over zijn fitheid. De spits van FC Barcelona stond dinsdag tegen Qatar (2-0) voor het eerst op dit WK in de basis bij het Nederlands elftal en speelde ruim 65 minuten. "Ik hoop dat we het niet meer over mijn fitheid hoeven te hebben, ik ben daar wel klaar mee", zei Depay, die in de aanloop naar het WK lang geblesseerd was.

Bondscoach Louis van Gaal liet de topscorer van het huidige Oranje in de eerste groepswedstrijd tegen Senegal (2-0) een half uur meedoen, in het tweede duel met Ecuador (1-1) speelde Depay de hele tweede helft. Tegen Qatar verscheen hij voor het eerst aan de aftrap.

"We hebben voor dit opbouwende traject gekozen, maar voor mij gaat het nooit snel genoeg", aldus Depay. "Ik voel me goed. Ik heb m'n loopacties in de diepte kunnen maken, mijn benen voelden sterk en m'n ademhaling was prima. Qua fitheid zit het wel goed, daar hoeven we het niet meer over te hebben. Nu wil ik me focussen op goed en belangrijk zijn voor het team."

Knock out-fase

Als het aan Depay ligt, speelt hij zaterdag in de achtste finales een hele wedstrijd. "Ja, ik voel me daar wel helemaal klaar voor", zei hij. "Iedereen dacht dat het makkelijk zou worden in de poule. Maar welke ploeg wint nu steeds makkelijk op dit toernooi? Nu begint de knock out-fase. Het gaat nu echt beginnen. Nu is het winnen en doorgaan of uitgeschakeld worden en naar huis."

Depay erkende dat Oranje wel beter moet gaan voetballen om op het WK ook van toplanden te kunnen winnen. "Daar gaan we aan werken. We zijn al lang ongeslagen, maar dat is niet altijd met mooi voetbal gegaan. En daar houdt iedereen toch van, zeker in Nederland. We moeten meer creëren, meer eisen van elkaar."

Meer uit Voetbal

Curaçao wint vertrouwen voor WK in uitzwaaiwedstrijd tegen Aruba

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.

4 uur geleden
Portretten van Oranje-spelers op televisieschermen Times Square

NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."

6 uur geleden
Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

9 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

13 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

15 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

15 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

16 uur geleden