Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje-spits Depay is nu wel klaar met vragen over zijn fitheid

Oranje-spits Depay is nu wel klaar met vragen over zijn fitheid

AL KHOR (ANP) - Aanvaller Memphis Depay is klaar met alle vragen en verhalen over zijn fitheid. De spits van FC Barcelona stond dinsdag tegen Qatar (2-0) voor het eerst op dit WK in de basis bij het Nederlands elftal en speelde ruim 65 minuten. "Ik hoop dat we het niet meer over mijn fitheid hoeven te hebben, ik ben daar wel klaar mee", zei Depay, die in de aanloop naar het WK lang geblesseerd was.

Bondscoach Louis van Gaal liet de topscorer van het huidige Oranje in de eerste groepswedstrijd tegen Senegal (2-0) een half uur meedoen, in het tweede duel met Ecuador (1-1) speelde Depay de hele tweede helft. Tegen Qatar verscheen hij voor het eerst aan de aftrap.

"We hebben voor dit opbouwende traject gekozen, maar voor mij gaat het nooit snel genoeg", aldus Depay. "Ik voel me goed. Ik heb m'n loopacties in de diepte kunnen maken, mijn benen voelden sterk en m'n ademhaling was prima. Qua fitheid zit het wel goed, daar hoeven we het niet meer over te hebben. Nu wil ik me focussen op goed en belangrijk zijn voor het team."

Knock out-fase

Als het aan Depay ligt, speelt hij zaterdag in de achtste finales een hele wedstrijd. "Ja, ik voel me daar wel helemaal klaar voor", zei hij. "Iedereen dacht dat het makkelijk zou worden in de poule. Maar welke ploeg wint nu steeds makkelijk op dit toernooi? Nu begint de knock out-fase. Het gaat nu echt beginnen. Nu is het winnen en doorgaan of uitgeschakeld worden en naar huis."

Depay erkende dat Oranje wel beter moet gaan voetballen om op het WK ook van toplanden te kunnen winnen. "Daar gaan we aan werken. We zijn al lang ongeslagen, maar dat is niet altijd met mooi voetbal gegaan. En daar houdt iedereen toch van, zeker in Nederland. We moeten meer creëren, meer eisen van elkaar."

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

10 uur geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

10 uur geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

10 uur geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

13 uur geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

13 uur geleden
Bayern München herpakt zich met zege op tien man van Hoffenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.

13 uur geleden
Bosz noemt overwinning van PSV bij Groningen 'zwaar bevochten'

GRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.

14 uur geleden