Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje-spits Depay is nu wel klaar met vragen over zijn fitheid

Oranje-spits Depay is nu wel klaar met vragen over zijn fitheid

AL KHOR (ANP) - Aanvaller Memphis Depay is klaar met alle vragen en verhalen over zijn fitheid. De spits van FC Barcelona stond dinsdag tegen Qatar (2-0) voor het eerst op dit WK in de basis bij het Nederlands elftal en speelde ruim 65 minuten. "Ik hoop dat we het niet meer over mijn fitheid hoeven te hebben, ik ben daar wel klaar mee", zei Depay, die in de aanloop naar het WK lang geblesseerd was.

Bondscoach Louis van Gaal liet de topscorer van het huidige Oranje in de eerste groepswedstrijd tegen Senegal (2-0) een half uur meedoen, in het tweede duel met Ecuador (1-1) speelde Depay de hele tweede helft. Tegen Qatar verscheen hij voor het eerst aan de aftrap.

"We hebben voor dit opbouwende traject gekozen, maar voor mij gaat het nooit snel genoeg", aldus Depay. "Ik voel me goed. Ik heb m'n loopacties in de diepte kunnen maken, mijn benen voelden sterk en m'n ademhaling was prima. Qua fitheid zit het wel goed, daar hoeven we het niet meer over te hebben. Nu wil ik me focussen op goed en belangrijk zijn voor het team."

Knock out-fase

Als het aan Depay ligt, speelt hij zaterdag in de achtste finales een hele wedstrijd. "Ja, ik voel me daar wel helemaal klaar voor", zei hij. "Iedereen dacht dat het makkelijk zou worden in de poule. Maar welke ploeg wint nu steeds makkelijk op dit toernooi? Nu begint de knock out-fase. Het gaat nu echt beginnen. Nu is het winnen en doorgaan of uitgeschakeld worden en naar huis."

Depay erkende dat Oranje wel beter moet gaan voetballen om op het WK ook van toplanden te kunnen winnen. "Daar gaan we aan werken. We zijn al lang ongeslagen, maar dat is niet altijd met mooi voetbal gegaan. En daar houdt iedereen toch van, zeker in Nederland. We moeten meer creëren, meer eisen van elkaar."

Meer uit Voetbal

Curaçao zet met winst op Bermuda belangrijke stap naar WK voetbal

BERMUDA (ANP) - Curaçao heeft met winst op Bermuda een belangrijke stap gezet op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat won de uitwedstrijd met 0-7. Curaçao plaatste zich nog nooit voor de eindronde van een WK voetbal.

2 uur geleden
Suriname na zege op El Salvador dichter bij eerste WK-deelname

PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft met een 4-0-thuiszege in Paramaribo op El Salvador een volgende stap gezet richting het WK voetbal van volgend jaar. De 'Natio' van bondscoach Stanley Menzo kan zich volgende week in de uitwedstrijd tegen Guatemala voor het eerst in de geschiedenis plaatsen voor het eindtoernooi.

4 uur geleden
Frankrijk verzekert zich van WK, Portugal onderuit in Ierland

PARIJS (ANP) - Frankrijk is zeker van het WK voetbal. De Fransen hadden op donderdagavond aan een 4-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als winnaar van Groep D naar het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan.

7 uur geleden
Ronaldo krijgt rood na elleboogstoot tegen Ier O'Shea

DUBLIN (ANP) - De Portugese voetballer Ronaldo is met een rode kaart weggestuurd bij de interland tussen Ierland en Portugal. De 40-jarige sterspeler deelde een elleboogstoot uit aan Dara O'Shea. Hij kreeg aanvankelijk een gele kaart, maar na ingrijpen van de VAR werd de nummer 7 weggestuurd door scheidsrechter Glenn Nyberg.

7 uur geleden
Koeman heeft goede eerste indruk van debutanten Emegha en Valente

WARSCHAU (ANP) - Emmanuel Emegha en Luciano Valente hebben de eerste dagen een goede indruk achtergelaten op bondscoach Ronald Koeman. De aanvaller van RC Strasbourg en de middenvelder van Feyenoord debuteren deze week in de selectie van het Nederlands elftal. Oranje speelt op vrijdagavond uit tegen Polen om WK-kwalificatie.

8 uur geleden
Doelpunt Miedema genomineerd voor de FIFA Marta Award

ZÜRICH (ANP) - Een doelpunt van Vivianne Miedema is genomineerd voor de FIFA Marta Award. Dat is de prijs voor het mooiste doelpunt van het jaar in het vrouwenvoetbal. Het gaat om de treffer van de Nederlandse spits op het afgelopen EK in Zwitserland tegen Wales.

10 uur geleden
Noorwegen na zege op Estland zo goed als zeker van WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen is zo goed als zeker van plaatsing voor het WK voetbal in 2026. Het elftal van bondscoach Stale Solbakken won donderdagavond in Oslo met 4-1 van Estland. De spitsen Alexander Sørloth en Erling Haaland maakten allebei twee doelpunten voor de Noren in het uitverkochte Ullevaal Stadion. Robi Saarma scoorde voor Estland.

10 uur geleden