
Oranje speelt om nog eens 6 miljoen euro in Nations League
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal strijdt de komende week in de finaleronde van de Nations League niet alleen om sportief succes. Voor de winnaar ligt een premie van 6 miljoen euro klaar. De verliezend finalist krijgt 4,5 miljoen euro.
De nummer 3 ontvangt 3,5 miljoen euro en de nummer 4 neemt 2,5 miljoen euro mee naar huis. De winnende ploeg krijgt ook een zilveren bokaal van 72 centimeter hoog, die 7,5 kilogram weegt.
Nederland, Kroatië, Spanje en Italië hebben op weg naar de finaleronde al 4,5 miljoen euro aan premies bij elkaar gespeeld. Nederland en Kroatië spelen woensdag de eerste halve finale in De Kuip. Een dag later strijden Spanje en Italië in het stadion van FC Twente, in Enschede, om een plek in de eindstrijd.
De finale wordt op zondagavond 18 juni in De Kuip gespeeld. De wedstrijd om de derde plaats is zondagmiddag in Enschede.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Alle voetbalduels in de Italiaanse Serie A van maandag zijn uitgesteld na het overlijden van paus Franciscus. De organisator van de competitie meldt dat het zo snel mogelijk met nieuwe data komt.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid blijft in het spoor van FC Barcelona in de Spaanse titelstrijd. De 'Koninklijke' had bijna twintig doelpogingen nodig om in het eigen stadion Santiago Bernabéu met 1-0 te winnen van Athletic. Een snoeiharde volley in de kruising van Federico Valverde in blessuretijd leverde Real de drie punten op.
14 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayer Leverkusen lijkt prolongatie van de landstitel te kunnen vergeten. De nummer 2 van de Bundesliga wist voor de tweede competitiewedstrijd op rij niet te winnen. Na de 0-0 tegen Union Berlin bleef de ploeg van trainer Xabi Alonso zondag op 1-1 steken bij Sankt Pauli.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben een ruime overwinning geboekt op Chelsea in het eerste duel van de halve finale van de Champions League. De formatie van Oranje-international Esmee Brugts won met 4-1 van de ploeg van Wieke Kaptein. De returnwedstrijd is volgende week in Engeland.
16 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Internazionale heeft dure punten verspeeld in de titelrace. De koploper van de Serie A verloor op de valreep de uitwedstrijd bij Bologna met 1-0. Riccardo Orsolini maakte op acrobatische wijze in de laatste minuut van de blessuretijd de enige treffer.
17 uur geledenLEICESTER (ANP) - Liverpool is weer een stap dichter bij de Engelse landstitel na een moeizame overwinning bij Leicester City. Het duel tussen de Nederlandse trainers Arne Slot en Ruud van Nistelrooij eindigde in een 1-0-zege voor de koploper. Leicester is officieel gedegradeerd na de nederlaag.
17 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is al zeker van promotie naar de Eredivisie, maar de koploper in de eerste divisie kon Pasen niet opfleuren met een kampioenschapsfeest. De Noord-Hollanders blameerden zich in eigen huis door de topper tegen Excelsior met 4-1 te verliezen. De club uit het vissersdorp moet nu minstens een week langer wachten op de titel.
18 uur geleden