Oranje speelt om nog eens 6 miljoen euro in Nations League
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal strijdt de komende week in de finaleronde van de Nations League niet alleen om sportief succes. Voor de winnaar ligt een premie van 6 miljoen euro klaar. De verliezend finalist krijgt 4,5 miljoen euro.
De nummer 3 ontvangt 3,5 miljoen euro en de nummer 4 neemt 2,5 miljoen euro mee naar huis. De winnende ploeg krijgt ook een zilveren bokaal van 72 centimeter hoog, die 7,5 kilogram weegt.
Nederland, Kroatië, Spanje en Italië hebben op weg naar de finaleronde al 4,5 miljoen euro aan premies bij elkaar gespeeld. Nederland en Kroatië spelen woensdag de eerste halve finale in De Kuip. Een dag later strijden Spanje en Italië in het stadion van FC Twente, in Enschede, om een plek in de eindstrijd.
De finale wordt op zondagavond 18 juni in De Kuip gespeeld. De wedstrijd om de derde plaats is zondagmiddag in Enschede.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Doelman Bart Verbruggen is geblesseerd uitgevallen tijdens de laatste oefenwedstrijd voor het WK tegen Oezbekistan in New York. De doelman kwam in botsing met verdediger Abdukodir Khusanov van Manchester City. Hij speelde vervolgens nog even verder, maar liet zich vervangen door Mark Flekken.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Oud-voetbalbestuurder Michel Platini klaagt voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA aan bij een Franse rechtbank. Dat schreef de 70-jarige Franse oud-speler in een verklaring aan persbureau AFP. Platini is van mening dat hij is tegengewerkt bij de verkiezing voor een nieuwe FIFA-voorzitter in 2015.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben Hans Jorritsma vlak voor het oefenduel met Oezbekistan met een moment van stilte herdacht.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
9 uur geleden