Oranje speelt laatste wedstrijd voor WK in volle ArenA
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal speelt de laatste wedstrijd in aanloop naar het wereldkampioenschap in Qatar in een volle Johan Cruijff ArenA. De KNVB meldt dat het duel met België in de Nations League, op zondag 25 september, met 53.000 verkochte tickets is uitverkocht. Mogelijk komen er via de officiële partners van de KNVB in een later stadium nog tickets vrij, meldt de voetbalbond.
Nederland is na vier wedstrijden in de Nations League koploper. Naast België neemt het elftal van bondscoach Louis van Gaal het, op donderdag 22 september, in Warschau nog op tegen Polen. De groepswinnaar kwalificeert zich voor de finaleronde van de Nations League in juni 2023, net als de overige drie groepswinnaars van Divisie A. Als Oranje als eerste eindigt, is het finaletoernooi in Nederland.
Na de laatste twee groepswedstrijden in de Nations League, komt het Nederlands elftal in november weer bij elkaar. Van Gaal heeft dan een week de tijd om zijn elftal voor te bereiden op de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Senegal op maandag 21 november. Ecuador (vrijdag 25 november) en Qatar (dinsdag 29 november) zijn de andere opponenten in de poulefase. De nummers 1 en 2 plaatsen zich voor de achtste finales.
Meer uit Voetbal
BUENOS AIRES (ANP/DPA) - De laatste wedstrijd van Lionel Messi voor Argentinië is binnen twee uur uitverkocht. Er waren 80.000 kaartjes beschikbaar voor het vriendschappelijke duel op 6 oktober met Benin in het Estadio Monumental in Buenos Aires.
23 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Bernard Schuiteman aangesteld als nieuwe technisch directeur. De 52-jarige oud-speler komt over van RKC Waalwijk, waar hij nu dezelfde functie vervult. Hij begint op 1 december met zijn werkzaamheden bij de club uit Arnhem.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/DPA) - Het wegvallen van de Duitse international Jamal Musiala tijdens de warming-up voor de wedstrijd in de Nations League tegen het Nederlands elftal had niets te maken met zijn recente onwelwordingen. Dat zei de Duitse bondscoach Jürgen Klopp na het gelijkspel in Amsterdam (1-1).
2 uur geledenSAN JOSÉ (ANP) - Curaçao is de Nations League begonnen met een miraculeuze overwinning bij Costa Rica. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat draaide dankzij drie invallers in het laatste halfuur een achterstand van drie doelpunten om in een 4-3-zege.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Cody Gakpo heeft met zijn doelpunt tegen Duitsland in de Nations League (1-1) Rafael van der Vaart geëvenaard. De aanvaller van Liverpool staat nu, net als de voormalig Ajacied, op 25 treffers voor het Nederlands elftal. Gakpo bereikte dat aantal in zijn 55e interland. Van der Vaart kwam in 109 interlands tot 25 doelpunten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández gaat voor de komende interlands een vervanger oproepen voor de donderdag geblesseerd geraakte Brian Brobbey. Dat zei de Spanjaard na het gelijkspel (1-1) tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA in de Nations League.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xavi Hernández vond dat het Nederlands elftal donderdag bij zijn debuut als bondscoach te weinig kreeg. De thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League eindigde in 1-1.
10 uur geleden