Oranje speelt in ArenA oefenwedstrijd tegen Denemarken
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal speelt zaterdag de eerste interland van het jaar. In aanloop naar het wereldkampioenschap van november in Qatar is Denemarken vanaf 20.45 uur de tegenstander in de Johan Cruijff ArenA. Dinsdag volgt een ontmoeting met Duitsland. Beide wedstrijden zijn oefenwedstrijden.
Louis van Gaal implementeerde deze week op de trainingen een nieuw spelsysteem, wat zich volgens de bondscoach het beste laat uitleggen als 1-3-4-1-2. Doelman Mark Flekken maakt naar alle waarschijnlijkheid zijn debuut bij Oranje. Verdedigers Jurriën Timber en Jordan Teze en aanvaller Cody Gakpo hebben het trainingskamp met blessures verlaten, zodat de selectie nu nog uit 25 spelers bestaat.
Bij Denemarken maakt Christian Eriksen deel uit van de spelersgroep. De middenvelder kreeg afgelopen zomer tijdens het EK-duel van Denemarken met Finland een hartstilstand.
Denemarken staat negende op de wereldranglijst en Nederland tiende. Nederland heeft nog een kleine kans om 1 april, tijdens de loting voor het WK, groepshoofd te zijn. Van Denemarken en Duitsland moet dan sowieso gewonnen worden.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
2 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
18 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
19 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
20 uur geleden