Oranje speelt in ArenA oefenwedstrijd tegen Denemarken
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal speelt zaterdag de eerste interland van het jaar. In aanloop naar het wereldkampioenschap van november in Qatar is Denemarken vanaf 20.45 uur de tegenstander in de Johan Cruijff ArenA. Dinsdag volgt een ontmoeting met Duitsland. Beide wedstrijden zijn oefenwedstrijden.
Louis van Gaal implementeerde deze week op de trainingen een nieuw spelsysteem, wat zich volgens de bondscoach het beste laat uitleggen als 1-3-4-1-2. Doelman Mark Flekken maakt naar alle waarschijnlijkheid zijn debuut bij Oranje. Verdedigers Jurriën Timber en Jordan Teze en aanvaller Cody Gakpo hebben het trainingskamp met blessures verlaten, zodat de selectie nu nog uit 25 spelers bestaat.
Bij Denemarken maakt Christian Eriksen deel uit van de spelersgroep. De middenvelder kreeg afgelopen zomer tijdens het EK-duel van Denemarken met Finland een hartstilstand.
Denemarken staat negende op de wereldranglijst en Nederland tiende. Nederland heeft nog een kleine kans om 1 april, tijdens de loting voor het WK, groepshoofd te zijn. Van Denemarken en Duitsland moet dan sowieso gewonnen worden.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
37 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
3 uur geledenANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).
8 uur geleden