Oranje sluit seizoen af met troostfinale tegen Italië
ENSCHEDE (ANP) - Het Nederlands elftal sluit een lang seizoen af met een wedstrijd tegen Italië om de derde plaats van de Nations League. Ronald Koeman wil geen spelers sparen. De bondscoach kijkt al vooruit naar de duels van september met Griekenland en Ierland in de EK-kwalificatie.
Koeman wilde zaterdag niet verklappen of Justin Bijlow opnieuw het doel verdedigt. Mogelijk keert Andries Noppert terug onder de lat. Noa Lang maakte woensdag als invaller in de verloren halve finale tegen Kroatië (4-2) een betere indruk dan Xavi Simons. En Teun Koopmeiners kwam niet helemaal uit de verf als aanvallende middenvelder.
Italië verloor donderdag de halve eindstrijd tegen Spanje (2-1). Bondscoach Roberto Mancini kiest in de troostfinale voor een aantal andere spelers. Italië is de regerend kampioen van Europa maar ontbrak eind vorig jaar voor de tweede keer op rij op een WK.
Het duel tussen Nederland en Italië begint om 15.00 uur in Enschede. De aftrap van de finale tussen Kroatië en Spanje is om 20.45 uur in De Kuip.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
11 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
13 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
16 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
17 uur geleden