Oranje sluit seizoen af met thuiswedstrijd tegen Wales in De Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal sluit het seizoen af met een thuiswedstrijd tegen Wales in de Nations League. Bondscoach Louis van Gaal wil het duel benutten om weer wat wijzer te worden richtig het WK van eind dit jaar in Qatar. Hij stelt veel spelers op die zaterdag niet tegen Polen (2-2) speelden.
Vincent Janssen krijgt na bijna vijf jaar weer een kans in de nationale ploeg. Doelman Jasper Cillessen keert terug onder de lat en Matthijs de Ligt is de aanvoerder van Oranje. Bruno Martins Indi en Guus Til krijgen vermoedelijk ook speeltijd. Zij kwamen in de vorige drie interlands nog nauwelijks in actie.
Nederland is halverwege de groepsfase koploper van poule 4 van de A-divisie van de Nations League. Belgiƫ en Polen volgen op 3 punten. Wales heeft 1 punt. De winnaar van de poule speelt volgend jaar in een finaleronde om winst van de Nations League. Voor Van Gaal, die na het WK afscheid neemt, is de groepszege niet het belangrijkste. "Ook deze wedstrijd staat vooral in het teken van het WK in Qatar", zei hij.
Oranje besluit eind september de groepsfase van de Nations League met een uitwedstrijd tegen Polen en thuisduel met Belgiƫ.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
8 uur geleden