Oranje sluit seizoen af met thuiswedstrijd tegen Wales in De Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal sluit het seizoen af met een thuiswedstrijd tegen Wales in de Nations League. Bondscoach Louis van Gaal wil het duel benutten om weer wat wijzer te worden richtig het WK van eind dit jaar in Qatar. Hij stelt veel spelers op die zaterdag niet tegen Polen (2-2) speelden.
Vincent Janssen krijgt na bijna vijf jaar weer een kans in de nationale ploeg. Doelman Jasper Cillessen keert terug onder de lat en Matthijs de Ligt is de aanvoerder van Oranje. Bruno Martins Indi en Guus Til krijgen vermoedelijk ook speeltijd. Zij kwamen in de vorige drie interlands nog nauwelijks in actie.
Nederland is halverwege de groepsfase koploper van poule 4 van de A-divisie van de Nations League. België en Polen volgen op 3 punten. Wales heeft 1 punt. De winnaar van de poule speelt volgend jaar in een finaleronde om winst van de Nations League. Voor Van Gaal, die na het WK afscheid neemt, is de groepszege niet het belangrijkste. "Ook deze wedstrijd staat vooral in het teken van het WK in Qatar", zei hij.
Oranje besluit eind september de groepsfase van de Nations League met een uitwedstrijd tegen Polen en thuisduel met België.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
3 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
20 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
21 uur geleden