Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje slaagt al in twee groepsduels voor eerste missie op EK

Oranje slaagt al in twee groepsduels voor eerste missie op EK

AMSTERDAM (ANP) - Al na twee optredens op het EK is het Nederlands elftal zeker van een plaats in de achtste finales. Oranje was ook te sterk voor Oostenrijk (2-0) in de Johan Cruijff ArenA, na de winst van zondag op Oekraïne (3-2). Dat volstaat voor de groepszege en een duel in Boedapest om een ticket voor de kwartfinales.

Nederland moet nog even afwachten of het op 27 juni in de hoofdstad van Hongarije op de nummer 3 van groep D, E of F stuit. Bondscoach Frank de Boer hoopt dat zijn ploeg de nummer 3 van poule F ontloopt. De kans is namelijk groot dat Oranje dan tegen Frankrijk, Portugal of Duitsland om een plaats bij de laatste acht moet strijden. Landenploegen van dergelijk kaliber komt hij liever later op het toernooi tegen.

Nederland won voor het eerst sinds 2008 twee duels op rij op een Europese eindronde. Verder gaat de vergelijking met start van de Europese eindronde in Zwitserland en Oostenrijk mank. Oranje schitterde destijds tegen Italië (3-0) en Frankrijk (4-1), de regerend wereldkampioen en verliezend finalist van het WK van 2006. Nederland zit in het uitgestelde EURO 2020 nu niet bepaald in de 'groep des doods.'

Dumfries en Depay

Oranje besluit de poule maandag tegen Noord-Macedonië. Mogelijk grijpt bondscoach De Boer dat laatste groepsduel om de eer aan om wat te experimenteren. Want het optreden van Nederland tegen Oostenrijk was allesbehalve vlekkeloos, al gaf het verdedigend weinig weg. Het was vooral genieten als Frenkie de Jong aan de bal was. Aan hem lag het niet dat Nederland niet sprankelde voor 16.000 toeschouwers onder een open dak van de Johan Cruijff ArenA.

Opnieuw leidde Denzel Dumfries de openingstreffer in. De videoscheidsrechter zag dat David Alaba even op de voet van de rechtsback van PSV stond. Memphis Depay benutte de toegekende strafschop feilloos. De spits is in zijn laatste 28 interland bij 32 doelpunten betrokken, met 18 doelpunten en 14 assists. Die cijfers waren nog mooier geweest als hij vlak voor rust op aangeven van Wout Weghorst ook de 2-0 had gemaakt.

Depay leed te veel balverlies en maakte soms een nonchalante indruk. Het spel van Weghorst riep de vraag op of Oranje toch niet beter met Donyell Malen of Steven Berghuis kan starten. De spits bracht na een uur Stefan de Vrij in stelling en moest vervolgens van het veld voor Malen, die drie minuten op het veld stond toen hij de 2-0 van Dumfries inleidde. De rechtsback van PSV heeft een aandeel gehad in alle vijf de Nederlandse treffers op het EK.

Meer uit Voetbal

New York en New Jersey dagvaarden FIFA om WK-ticketverkoop

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.

2 uur geleden
Nieuwe directeuren volop in gesprek over toekomst Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."

2 uur geleden
Koeman mag geblesseerde tot 24 uur voor openingsduel vervangen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.

2 uur geleden
Trainer Sarri vertrekt na teleurstellend seizoen bij Lazio

ROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.

3 uur geleden
Linksback Jetten verlaat Jong Ajax voor SC Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.

3 uur geleden
Koeman ziet Weghorst na slecht seizoen nog altijd als meerwaarde

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.

3 uur geleden
Koeman twijfelt of hij op WK direct met Depay moet starten

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman weet niet of hij op het WK direct met Memphis Depay in de basis moet beginnen. De spits maakte zondag na twee maanden afwezigheid zijn rentree bij Corinthians en de bondscoach wil niet te veel risico met hem nemen.

4 uur geleden