Oranje schrapt ook alle trainingen van eind maart in Zeist
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal komt eind deze maand ook niet bijeen voor een trainingskamp, nu de oefenduels met Spanje en de Verenigde Staten zijn afgelast vanwege het coronavirus. Dat heeft bondscoach Ronald Koeman na overleg met de leiding van de KNVB besloten.
Oranje zou van 23 tot en met 29 maart in Zeist verblijven. Behalve de geplande vriendschappelijke interlands tegen de Verenigde Staten (26 maart) en Spanje (29 maart) wilde Koeman zijn selectie tijdens die trainingen ook voorbereiden op het EK dat over drie maanden op de agenda staat.
De internationals zijn nu vrij in de laatste week van maart. De eerstvolgende trainingsstage van Oranje staat voor 18 mei gepland en is bedoeld voor spelers die het seizoen dan al met hun club hebben afgesloten. De overige internationals melden zich later in mei bij het Nederlands elftal.
Oranje traint op weg naar het EK in Zeist, De Lutte en in Oostenrijk en oefent nog tegen Griekenland (28 mei) en Wales (6 juni). Koeman en zijn spelers moeten afwachten of het EK wel doorgaat en niet naar de zomer van 2021 wordt verplaatst. Mogelijk komt daar dinsdag meer duidelijkheid over, als de UEFA met afgevaardigden van de 55 aangesloten Europese bonden vergadert.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriƫn Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.
10 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.
10 uur geledenGROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
15 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
22 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
1 dag geleden