Oranje schrapt ook alle trainingen van eind maart in Zeist
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal komt eind deze maand ook niet bijeen voor een trainingskamp, nu de oefenduels met Spanje en de Verenigde Staten zijn afgelast vanwege het coronavirus. Dat heeft bondscoach Ronald Koeman na overleg met de leiding van de KNVB besloten.
Oranje zou van 23 tot en met 29 maart in Zeist verblijven. Behalve de geplande vriendschappelijke interlands tegen de Verenigde Staten (26 maart) en Spanje (29 maart) wilde Koeman zijn selectie tijdens die trainingen ook voorbereiden op het EK dat over drie maanden op de agenda staat.
De internationals zijn nu vrij in de laatste week van maart. De eerstvolgende trainingsstage van Oranje staat voor 18 mei gepland en is bedoeld voor spelers die het seizoen dan al met hun club hebben afgesloten. De overige internationals melden zich later in mei bij het Nederlands elftal.
Oranje traint op weg naar het EK in Zeist, De Lutte en in Oostenrijk en oefent nog tegen Griekenland (28 mei) en Wales (6 juni). Koeman en zijn spelers moeten afwachten of het EK wel doorgaat en niet naar de zomer van 2021 wordt verplaatst. Mogelijk komt daar dinsdag meer duidelijkheid over, als de UEFA met afgevaardigden van de 55 aangesloten Europese bonden vergadert.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
25 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
2 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
3 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
4 uur geleden