Oranje schrapt ook alle trainingen van eind maart in Zeist
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal komt eind deze maand ook niet bijeen voor een trainingskamp, nu de oefenduels met Spanje en de Verenigde Staten zijn afgelast vanwege het coronavirus. Dat heeft bondscoach Ronald Koeman na overleg met de leiding van de KNVB besloten.
Oranje zou van 23 tot en met 29 maart in Zeist verblijven. Behalve de geplande vriendschappelijke interlands tegen de Verenigde Staten (26 maart) en Spanje (29 maart) wilde Koeman zijn selectie tijdens die trainingen ook voorbereiden op het EK dat over drie maanden op de agenda staat.
De internationals zijn nu vrij in de laatste week van maart. De eerstvolgende trainingsstage van Oranje staat voor 18 mei gepland en is bedoeld voor spelers die het seizoen dan al met hun club hebben afgesloten. De overige internationals melden zich later in mei bij het Nederlands elftal.
Oranje traint op weg naar het EK in Zeist, De Lutte en in Oostenrijk en oefent nog tegen Griekenland (28 mei) en Wales (6 juni). Koeman en zijn spelers moeten afwachten of het EK wel doorgaat en niet naar de zomer van 2021 wordt verplaatst. Mogelijk komt daar dinsdag meer duidelijkheid over, als de UEFA met afgevaardigden van de 55 aangesloten Europese bonden vergadert.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
6 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
18 uur geleden