Oranje schiet op veel fronten tekort tegen flitsend Italië
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal is verdiend onderuit gegaan tegen Italië in de Nations League (0-1). In een lege Johan Cruijff ArenA schoot Oranje op veel fronten tekort tegen de viervoudig wereldkampioen.
Tijdens de ontmoeting werd duidelijk dat de definitieve opvolger voor de vertrokken Ronald Koeman nog veel werk wacht in de aanloop naar het EK van komende zomer. Italië, de nieuwe koploper in de poule, voetbalde zo veel makkelijker. Vooral voor rust kwam Oranje er nauwelijks aan te pas.
In de ArenA waren vooral de Italianen goed hoorbaar. Ze zongen niet alleen uit volle borst mee met het volkslied. Ook toen de bal eenmaal rolde, bleven ze maar schreeuwen. Bij het Nederlands elftal liet alleen Virgil van Dijk zich regelmatig horen. Zijn zware stem galmde soms over het veld.
Vaak onder druk gezet
De aanwijzingen van de aanvoerder van Oranje konden het spelbeeld niet veranderen. Want de Italianen voerden ook voetballend de boventoon, vooral voor rust. Met zeven andere basisspelers als vrijdag tegen Bosnië-Herzegovina (1-1) werd Nederland vaak onder druk gezet. De spelers van bondscoach Roberto Mancini wisselden voortdurend van positie en kregen ook de beste kansen op de openingstreffer.
Nicolò Barella en Nicolò Zaniolo schoten rakelings over en doelman Jasper Cillessen zag een inzet van Lorenzo Insigne net naast gaan. Italië kwam in blessuretijd van de eerste helft alsnog op voorsprong. Nicolò Barella kopte raak op aangeven van Ciro Immobile, met 36 doelpunten voor Lazio het afgelopen seizoen de topscorer van Europa.
Weinig in te brengen
Nederland kwam in de eerste helft niet verder dan een schot van Georginio Wijnaldum, dat doelman Gianluigi Donnarumma niet meteen onder controle kreeg. Wijnaldum speelde op de rechterflank, waar vrijdag Steven Bergwijn tegen Polen een kans kreeg. Zo kwam er een plek vrij op het middenveld voor Donny van de Beek die zijn twaalfde interland mocht voetballen.
Als het niet loopt bij Oranje, dan kijken veel internationals al snel naar Memphis Depay. De spits van het Nederland elftal had weinig in te brengen bij de ervaren Giorgio Chiellini, die hem met veel kleine overtredingen uit zijn spel bracht. Vreemd was ook dat linksback Leonardo Spinazzola van Italië voor rust alle gelegenheid kreeg om op te komen. Zo kwam Hans Hateboer steeds tegenover twee tegenstanders te staan. Niemand greep in, ook bondscoach ad-interim Dwight Lodeweges niet.
De tijdelijke opvolger van Koeman zag dat zijn ploeg na rust vaker in balbezit was. Van de Beek was eerst nog dichtbij de gelijkmaker voordat hij moest plaatsmaken voor Bergwijn. Gevaarlijker werd Oranje niet meer, evenmin met de ingevallen Luuk de Jong en Denzel Dumfries. In blessuretijd probeerde Depay het nog wel vergeefs met een halve omhaal.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
4 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
6 uur geleden