Oranje schiet op veel fronten tekort tegen flitsend Italië
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal is verdiend onderuit gegaan tegen Italië in de Nations League (0-1). In een lege Johan Cruijff ArenA schoot Oranje op veel fronten tekort tegen de viervoudig wereldkampioen.
Tijdens de ontmoeting werd duidelijk dat de definitieve opvolger voor de vertrokken Ronald Koeman nog veel werk wacht in de aanloop naar het EK van komende zomer. Italië, de nieuwe koploper in de poule, voetbalde zo veel makkelijker. Vooral voor rust kwam Oranje er nauwelijks aan te pas.
In de ArenA waren vooral de Italianen goed hoorbaar. Ze zongen niet alleen uit volle borst mee met het volkslied. Ook toen de bal eenmaal rolde, bleven ze maar schreeuwen. Bij het Nederlands elftal liet alleen Virgil van Dijk zich regelmatig horen. Zijn zware stem galmde soms over het veld.
Vaak onder druk gezet
De aanwijzingen van de aanvoerder van Oranje konden het spelbeeld niet veranderen. Want de Italianen voerden ook voetballend de boventoon, vooral voor rust. Met zeven andere basisspelers als vrijdag tegen Bosnië-Herzegovina (1-1) werd Nederland vaak onder druk gezet. De spelers van bondscoach Roberto Mancini wisselden voortdurend van positie en kregen ook de beste kansen op de openingstreffer.
Nicolò Barella en Nicolò Zaniolo schoten rakelings over en doelman Jasper Cillessen zag een inzet van Lorenzo Insigne net naast gaan. Italië kwam in blessuretijd van de eerste helft alsnog op voorsprong. Nicolò Barella kopte raak op aangeven van Ciro Immobile, met 36 doelpunten voor Lazio het afgelopen seizoen de topscorer van Europa.
Weinig in te brengen
Nederland kwam in de eerste helft niet verder dan een schot van Georginio Wijnaldum, dat doelman Gianluigi Donnarumma niet meteen onder controle kreeg. Wijnaldum speelde op de rechterflank, waar vrijdag Steven Bergwijn tegen Polen een kans kreeg. Zo kwam er een plek vrij op het middenveld voor Donny van de Beek die zijn twaalfde interland mocht voetballen.
Als het niet loopt bij Oranje, dan kijken veel internationals al snel naar Memphis Depay. De spits van het Nederland elftal had weinig in te brengen bij de ervaren Giorgio Chiellini, die hem met veel kleine overtredingen uit zijn spel bracht. Vreemd was ook dat linksback Leonardo Spinazzola van Italië voor rust alle gelegenheid kreeg om op te komen. Zo kwam Hans Hateboer steeds tegenover twee tegenstanders te staan. Niemand greep in, ook bondscoach ad-interim Dwight Lodeweges niet.
De tijdelijke opvolger van Koeman zag dat zijn ploeg na rust vaker in balbezit was. Van de Beek was eerst nog dichtbij de gelijkmaker voordat hij moest plaatsmaken voor Bergwijn. Gevaarlijker werd Oranje niet meer, evenmin met de ingevallen Luuk de Jong en Denzel Dumfries. In blessuretijd probeerde Depay het nog wel vergeefs met een halve omhaal.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
6 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
8 uur geleden