Oranje schiet op veel fronten tekort tegen flitsend Italië
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal is verdiend onderuit gegaan tegen Italië in de Nations League (0-1). In een lege Johan Cruijff ArenA schoot Oranje op veel fronten tekort tegen de viervoudig wereldkampioen.
Tijdens de ontmoeting werd duidelijk dat de definitieve opvolger voor de vertrokken Ronald Koeman nog veel werk wacht in de aanloop naar het EK van komende zomer. Italië, de nieuwe koploper in de poule, voetbalde zo veel makkelijker. Vooral voor rust kwam Oranje er nauwelijks aan te pas.
In de ArenA waren vooral de Italianen goed hoorbaar. Ze zongen niet alleen uit volle borst mee met het volkslied. Ook toen de bal eenmaal rolde, bleven ze maar schreeuwen. Bij het Nederlands elftal liet alleen Virgil van Dijk zich regelmatig horen. Zijn zware stem galmde soms over het veld.
Vaak onder druk gezet
De aanwijzingen van de aanvoerder van Oranje konden het spelbeeld niet veranderen. Want de Italianen voerden ook voetballend de boventoon, vooral voor rust. Met zeven andere basisspelers als vrijdag tegen Bosnië-Herzegovina (1-1) werd Nederland vaak onder druk gezet. De spelers van bondscoach Roberto Mancini wisselden voortdurend van positie en kregen ook de beste kansen op de openingstreffer.
Nicolò Barella en Nicolò Zaniolo schoten rakelings over en doelman Jasper Cillessen zag een inzet van Lorenzo Insigne net naast gaan. Italië kwam in blessuretijd van de eerste helft alsnog op voorsprong. Nicolò Barella kopte raak op aangeven van Ciro Immobile, met 36 doelpunten voor Lazio het afgelopen seizoen de topscorer van Europa.
Weinig in te brengen
Nederland kwam in de eerste helft niet verder dan een schot van Georginio Wijnaldum, dat doelman Gianluigi Donnarumma niet meteen onder controle kreeg. Wijnaldum speelde op de rechterflank, waar vrijdag Steven Bergwijn tegen Polen een kans kreeg. Zo kwam er een plek vrij op het middenveld voor Donny van de Beek die zijn twaalfde interland mocht voetballen.
Als het niet loopt bij Oranje, dan kijken veel internationals al snel naar Memphis Depay. De spits van het Nederland elftal had weinig in te brengen bij de ervaren Giorgio Chiellini, die hem met veel kleine overtredingen uit zijn spel bracht. Vreemd was ook dat linksback Leonardo Spinazzola van Italië voor rust alle gelegenheid kreeg om op te komen. Zo kwam Hans Hateboer steeds tegenover twee tegenstanders te staan. Niemand greep in, ook bondscoach ad-interim Dwight Lodeweges niet.
De tijdelijke opvolger van Koeman zag dat zijn ploeg na rust vaker in balbezit was. Van de Beek was eerst nog dichtbij de gelijkmaker voordat hij moest plaatsmaken voor Bergwijn. Gevaarlijker werd Oranje niet meer, evenmin met de ingevallen Luuk de Jong en Denzel Dumfries. In blessuretijd probeerde Depay het nog wel vergeefs met een halve omhaal.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
13 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.
15 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.
16 uur geleden