Oranje profiteert met 1-0-zege op Schotland van verlies Engeland
GLASGOW (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben dankzij een fraai doelpunt van Esmee Brugts moeizaam gewonnen van Schotland in de Nations League. Met de 1-0-zege in Glasgow profiteert de ploeg van bondscoach Andries Jonker optimaal van de nederlaag van Engeland bij België (3-2). De voorsprong op de WK-finalist is met nog twee duels te gaan 3 punten.
Oranje is koploper met 9 punten en treft op 1 december op Wembley Engeland. Daarna volgt nog een thuiswedstrijd tegen België. De Belgen staan verrassend tweede met 7 punten uit vier duels. Alleen de groepswinnaar houdt kans op plaatsing voor de Olympische Spelen.
Oranje creëerde in de eerste helft een stuk minder dan afgelopen vrijdag, toen in Nijmegen Schotland ook al de tegenstander was. Toen leidden de 'Leeuwinnen' halverwege al met 2-0. Uiteindelijk werd het 4-0. Ten opzichte van dat duel keerde de herstelde Victoria Pelova terug in de basis. Daardoor moest Renate Jansen haar positie als rechtervleugelverdedigster afstaan.
Martens
De bondscoach van Schotland wijzigde zijn elftal op meerdere plekken. Met Sandy MacIver stond ook een andere keepster in het doel. De Schotten waren nu duidelijk beter voorbereid op Oranje, dat in het nauwelijks gevulde Hampden Park slechts enkele kansen kreeg. Lieke Martens schoot van afstand net over. Vlak daarna raakte Jill Roord de buitenkant van de paal, voordat een vrije trap van Sherida Spitse net werd gered door de Schotse keepster.
Een tegenvaller voor Oranje was het geblesseerd uitvallen van aanvalster Martens na ruim een half uur. De 154-voudig international kon niet verder na een harde overtreding van Sophie Howard, die daarvoor geel kreeg. Damaris Egurrola viel in, waardoor Roord in de aanval kwam te spelen.
Vroeg in de tweede helft kreeg Roord een grote kans, maar uit een voorzet van Brugts kopte ze naast. Na een uur spelen probeerde Brugts het zelf met een schot van ver, en met succes. Haar indraaiende schot belandde via de binnenkant van de paal in het doel. Daarna zakten de Schotten in en kwam Oranje niet meer echt in de problemen.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
14 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
53 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
6 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
21 uur geleden