Oranje profiteert met 1-0-zege op Schotland van verlies Engeland
GLASGOW (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben dankzij een fraai doelpunt van Esmee Brugts moeizaam gewonnen van Schotland in de Nations League. Met de 1-0-zege in Glasgow profiteert de ploeg van bondscoach Andries Jonker optimaal van de nederlaag van Engeland bij België (3-2). De voorsprong op de WK-finalist is met nog twee duels te gaan 3 punten.
Oranje is koploper met 9 punten en treft op 1 december op Wembley Engeland. Daarna volgt nog een thuiswedstrijd tegen België. De Belgen staan verrassend tweede met 7 punten uit vier duels. Alleen de groepswinnaar houdt kans op plaatsing voor de Olympische Spelen.
Oranje creëerde in de eerste helft een stuk minder dan afgelopen vrijdag, toen in Nijmegen Schotland ook al de tegenstander was. Toen leidden de 'Leeuwinnen' halverwege al met 2-0. Uiteindelijk werd het 4-0. Ten opzichte van dat duel keerde de herstelde Victoria Pelova terug in de basis. Daardoor moest Renate Jansen haar positie als rechtervleugelverdedigster afstaan.
Martens
De bondscoach van Schotland wijzigde zijn elftal op meerdere plekken. Met Sandy MacIver stond ook een andere keepster in het doel. De Schotten waren nu duidelijk beter voorbereid op Oranje, dat in het nauwelijks gevulde Hampden Park slechts enkele kansen kreeg. Lieke Martens schoot van afstand net over. Vlak daarna raakte Jill Roord de buitenkant van de paal, voordat een vrije trap van Sherida Spitse net werd gered door de Schotse keepster.
Een tegenvaller voor Oranje was het geblesseerd uitvallen van aanvalster Martens na ruim een half uur. De 154-voudig international kon niet verder na een harde overtreding van Sophie Howard, die daarvoor geel kreeg. Damaris Egurrola viel in, waardoor Roord in de aanval kwam te spelen.
Vroeg in de tweede helft kreeg Roord een grote kans, maar uit een voorzet van Brugts kopte ze naast. Na een uur spelen probeerde Brugts het zelf met een schot van ver, en met succes. Haar indraaiende schot belandde via de binnenkant van de paal in het doel. Daarna zakten de Schotten in en kwam Oranje niet meer echt in de problemen.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
19 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
36 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
15 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
18 uur geleden