Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje profiteert met 1-0-zege op Schotland van verlies Engeland

Oranje profiteert met 1-0-zege op Schotland van verlies Engeland

GLASGOW (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben dankzij een fraai doelpunt van Esmee Brugts moeizaam gewonnen van Schotland in de Nations League. Met de 1-0-zege in Glasgow profiteert de ploeg van bondscoach Andries Jonker optimaal van de nederlaag van Engeland bij België (3-2). De voorsprong op de WK-finalist is met nog twee duels te gaan 3 punten.

Oranje is koploper met 9 punten en treft op 1 december op Wembley Engeland. Daarna volgt nog een thuiswedstrijd tegen België. De Belgen staan verrassend tweede met 7 punten uit vier duels. Alleen de groepswinnaar houdt kans op plaatsing voor de Olympische Spelen.

Oranje creëerde in de eerste helft een stuk minder dan afgelopen vrijdag, toen in Nijmegen Schotland ook al de tegenstander was. Toen leidden de 'Leeuwinnen' halverwege al met 2-0. Uiteindelijk werd het 4-0. Ten opzichte van dat duel keerde de herstelde Victoria Pelova terug in de basis. Daardoor moest Renate Jansen haar positie als rechtervleugelverdedigster afstaan.

Martens

De bondscoach van Schotland wijzigde zijn elftal op meerdere plekken. Met Sandy MacIver stond ook een andere keepster in het doel. De Schotten waren nu duidelijk beter voorbereid op Oranje, dat in het nauwelijks gevulde Hampden Park slechts enkele kansen kreeg. Lieke Martens schoot van afstand net over. Vlak daarna raakte Jill Roord de buitenkant van de paal, voordat een vrije trap van Sherida Spitse net werd gered door de Schotse keepster.

Een tegenvaller voor Oranje was het geblesseerd uitvallen van aanvalster Martens na ruim een half uur. De 154-voudig international kon niet verder na een harde overtreding van Sophie Howard, die daarvoor geel kreeg. Damaris Egurrola viel in, waardoor Roord in de aanval kwam te spelen.

Vroeg in de tweede helft kreeg Roord een grote kans, maar uit een voorzet van Brugts kopte ze naast. Na een uur spelen probeerde Brugts het zelf met een schot van ver, en met succes. Haar indraaiende schot belandde via de binnenkant van de paal in het doel. Daarna zakten de Schotten in en kwam Oranje niet meer echt in de problemen.

Meer uit Voetbal

Voetbalster Groenen mist duel Oranje met Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.

50 minuten geleden
Ajax wint gestaakt duel met FC Groningen in lege ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.

1 uur geleden
Scheidsrechter Kamphuis stopt na bijna 22 jaar

ZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.

2 uur geleden
Ajax heeft eerste fans van vuurwerkactie geïdentificeerd

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.

2 uur geleden
Liverpool-coach Slot begrijpt boosheid gepasseerde Salah

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.

6 uur geleden
Oud-voetballer Ibrahimovic een van de dragers olympische vlam

MILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.

7 uur geleden
Woordvoerster Witte Huis bevestigt dat Trump bij WK-loting is

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.

21 uur geleden