Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje profiteert met 1-0-zege op Schotland van verlies Engeland

Oranje profiteert met 1-0-zege op Schotland van verlies Engeland

GLASGOW (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben dankzij een fraai doelpunt van Esmee Brugts moeizaam gewonnen van Schotland in de Nations League. Met de 1-0-zege in Glasgow profiteert de ploeg van bondscoach Andries Jonker optimaal van de nederlaag van Engeland bij België (3-2). De voorsprong op de WK-finalist is met nog twee duels te gaan 3 punten.

Oranje is koploper met 9 punten en treft op 1 december op Wembley Engeland. Daarna volgt nog een thuiswedstrijd tegen België. De Belgen staan verrassend tweede met 7 punten uit vier duels. Alleen de groepswinnaar houdt kans op plaatsing voor de Olympische Spelen.

Oranje creëerde in de eerste helft een stuk minder dan afgelopen vrijdag, toen in Nijmegen Schotland ook al de tegenstander was. Toen leidden de 'Leeuwinnen' halverwege al met 2-0. Uiteindelijk werd het 4-0. Ten opzichte van dat duel keerde de herstelde Victoria Pelova terug in de basis. Daardoor moest Renate Jansen haar positie als rechtervleugelverdedigster afstaan.

Martens

De bondscoach van Schotland wijzigde zijn elftal op meerdere plekken. Met Sandy MacIver stond ook een andere keepster in het doel. De Schotten waren nu duidelijk beter voorbereid op Oranje, dat in het nauwelijks gevulde Hampden Park slechts enkele kansen kreeg. Lieke Martens schoot van afstand net over. Vlak daarna raakte Jill Roord de buitenkant van de paal, voordat een vrije trap van Sherida Spitse net werd gered door de Schotse keepster.

Een tegenvaller voor Oranje was het geblesseerd uitvallen van aanvalster Martens na ruim een half uur. De 154-voudig international kon niet verder na een harde overtreding van Sophie Howard, die daarvoor geel kreeg. Damaris Egurrola viel in, waardoor Roord in de aanval kwam te spelen.

Vroeg in de tweede helft kreeg Roord een grote kans, maar uit een voorzet van Brugts kopte ze naast. Na een uur spelen probeerde Brugts het zelf met een schot van ver, en met succes. Haar indraaiende schot belandde via de binnenkant van de paal in het doel. Daarna zakten de Schotten in en kwam Oranje niet meer echt in de problemen.

Meer uit Voetbal

Espanyol buigt in slotfase voor koploper Barcelona

CORNELLÀ DE LLOBREGAT (ANP) - FC Barcelona heeft een zwaarbevochten uitzege op Espanyol geboekt. Dani Olmo en Robert Lewandowski maakten in de slotfase de doelpunten in Cornellà de Llobregat (0-2).

4 uur geleden
Rice met twee doelpunten belangrijk voor Arsenal in Bournemouth

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth gewonnen (2-3). Declan Rice scoorde twee keer voor de ploeg van trainer Mikel Arteta, die de koppositie in de Premier League verstevigde.

6 uur geleden
Juventus speelt met invaller Koopmeiners gelijk tegen Lecce

TURIJN (ANP) - Juventus is slecht aan de tweede helft van het seizoen begonnen. De ploeg uit Turijn bleef in het thuisduel met Lecce steken op een gelijkspel (1-1).

7 uur geleden
Gueye helpt Senegal met twee treffers naar kwartfinale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).

7 uur geleden
Wolverhampton viert eerste competitiezege van het seizoen

WOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).

9 uur geleden
Bulgarije rouwt om overleden coach van de twintigste eeuw Penev

SOFIA (ANP/RTR) - Dimitar Penev is op 80-jarige leeftijd overleden. De voormalige bondscoach van Bulgarije leidde zijn landenploeg in 1994 naar de halve finales van het WK.

9 uur geleden
Aston Villa weer tweede na zege op Nottingham Forest

BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de Premier League met 3-1 gewonnen van Nottingham Forest. De ploeg van trainer Unai Emery nam door de zege de tweede plaats op de ranglijst weer over van Manchester City.

10 uur geleden