Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje plaatst zich met zwak optreden bij Polen officieus voor WK

Oranje plaatst zich met zwak optreden bij Polen officieus voor WK

WARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal mag de tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bijna boeken. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman speelde in Warschau in een tegenvallende wedstrijd met 1-1 gelijk bij Polen en kan de eerste plaats in groep G alleen in theorie nog ontgaan.

Oranje heeft, met nog één speelronde te gaan, een voorsprong van 3 punten op Polen. Het doelsaldo van Nederland is veel beter dan dat van Polen: +19 om +6. Maandag kan Oranje het WK-ticket in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen definitief veiligstellen. Polen gaat op bezoek bij Malta.

Polen had na ruim een minuut al de score kunnen openen. Rechtsback Matty Cash kon de bal vrij voorgeven en Nicola Zalewski schoot van dichtbij over het doel.

Justin Kluivert

Nederland wist daar weinig tegenover te stellen. De ploeg van Koeman had wel vaak de bal, maar wist niet door de verdediging van de Polen heen te spelen. Het zorgde er zelfs voor dat Oranje voor rust geen enkele echte kans kreeg.

Koeman had als aanvallende middenvelder de voorkeur gegeven aan Justin Kluivert, net als in de vorige interland in oktober tegen Finland. Hij wist in de eerste helft niet te overtuigen, net als spits Memphis Depay en de andere aanvallers.

Gelijkmaker

Als Nederland de bal verspeelde, stond het in verdedigend opzicht vaak niet goed. Vooral Cash kreeg vaak de ruimte om de bal het zestienmetergebied in te werken. Kort voor rust zorgde een uitval van Polen voor de openingstreffer. Aanvoerder Robert Lewandowski stuurde met een handige actie Jakub Kaminski weg. De aanvaller was sneller dan Virgil van Dijk en speelde de bal door de benen van de ver uit zijn doel gelopen keeper Bart Verbruggen: 1-0.

Koeman gaf zijn elf basisspelers na rust de kans om zich te herstellen en wisselde halverwege nog niet. De gelijkmaker liet niet lang op zich wachten. Een voorzet van Cody Gakpo werd in de 47e minuut door Donyell Malen gemist, maar Depay scoorde vanuit de rebound wel. Het betekende de 55e treffer als international voor de topscorer aller tijden van Oranje.

Emmanuel Emegha

Een minuut later kwam Oranje bijna weer op achterstand, maar Verbruggen redde op een inzet van Lewandowski. Lutsharel Geertruida, die speelde in plaats van de licht geblesseerde Denzel Dumfries, speelde ongelukkig.

Een kwartier voor tijd haalde Koeman Geertruida en Kluivert naar de kant voor Jan Paul van Hecke en Tijjani Reijnders. Ryan Gravenberch was met een schot in de slotfase nog gevaarlijk. Invaller Emmanuel Emegha debuteerde in de 88e minuut.

Meer uit Voetbal

Duitsland en Slowakije strijden in direct duel om WK-kwalificatie

LUXEMBURG (ANP) - Duitsland en Slowakije spelen maandag een direct duel om winst van WK-kwalificatiegroep A. De Duitsers wonnen vrijdagavond met 2-0 bij Luxemburg, en de Slowaken hielden zicht op rechtstreekse plaatsing voor het WK door in eigen huis te winnen van Noord-Ierland met 1-0.

1 uur geleden
Geschorste Van Hecke mist laatste kwalificatieduel met Litouwen

WARSCHAU (ANP) - Jan Paul van Hecke kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van Nederland tegen Litouwen. De verdediger kreeg vrijdag in het uitduel met Polen (1-1) in de blessuretijd van de tweede helft een gele kaart.

1 uur geleden
Oranje na gelijkspel bij Polen (1-1) nagenoeg zeker van WK

WARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal is nagenoeg zeker van deelname aan het wereldkampioenschap voetbal van volgend jaar. De uitwedstrijd tegen Polen in Warschau eindigde in 1-1. Twee maanden geleden speelden Nederland en Polen in Rotterdam ook al met 1-1 gelijk.

1 uur geleden
Kroatië verzekert zich met winst op de Faeröer van WK voetbal

RIJEKA (ANP) - Kroatië heeft zich verzekerd van het WK voetbal in 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De Kroaten hadden op vrijdagavond aan een 3-1-overwinning op de Faeröer genoeg om winnaar van groep L te worden. Kroatië kan niet meer worden achterhaald door nummer twee Tsjechië.

1 uur geleden
Emegha debuteert als 31e speler onder Koeman bij Oranje

WARSCHAU (ANP) - Emmanuel Emegha heeft vrijdag zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van RC Strasbourg mocht in de uitwedstrijd tegen Polen in de WK-kwalificatie in Warschau in de 88e minuut invallen voor Memphis Depay.

1 uur geleden
Interland Polen - Nederland onderbroken door vuurwerk op veld

WARSCHAU (ANP) - De WK-kwalificatiewedstrijd tussen Polen en Nederland is vrijdag na een klein uur spelen even onderbroken. Van achter een van beide doelen gooiden fans van Polen vele vuurwerkfakkels het veld op.

1 uur geleden
Bondscoach Koeman kiest in uitduel met Polen voor Kluivert

WARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal begint de uitwedstrijd tegen Polen in de WK-kwalificatie met Justin Kluivert in het basiselftal. De speler van Bournemouth krijgt als meest aanvallende middenvelder de voorkeur boven Tijjani Reijnders, net als in oktober tijdens het vorige duel met Finland. Frenkie de Jong en Ryan Gravenberch zijn de andere twee middenvelders.

4 uur geleden