Oranje opent tegen Kroatië de jacht op een echte prijs
ROTTERDAM (ANP) - Met het idee dat er een echte prijs op het spel staat, begint het Nederlands elftal woensdagavond aan de halve eindstrijd van de Nations League tegen Kroatië. "Zo vaak heb je niet de kans om met de nationale ploeg iets te winnen", zet bondscoach Ronald Koeman. "Je moet pakken wat je pakken kan."
Mocht het Nederlands elftal de Nations League zondagavond winnen, dan volgt er geen rondvaart door de Amsterdamse grachten zoals in 1988 toen de nationale ploeg het EK won. "Toch wil ik die beker van de Nations League dolgraag optillen", zei aanvoerder Virgil van Dijk. "Maar laten we het vooral over de halve finale tegen Kroatië hebben. Dat wordt een lastige."
Kroatië eindigde eind vorig jaar als derde op het WK in Qatar. Bondscoach Zlatko Dalić beschikt over veel ervaren spelers, waarvan de 37-jarige Luka Modrić de bekendste is. De middenvelder was er 6 februari 2008 al bij, toen Kroatië en Nederland voor het laatst tegenover elkaar stonden. Oranje won die vriendschappelijke wedstrijd in Split met 3-0.
Sterkste ploeg
"Hij is vooral de man waar het om draait", zei Koeman over Modrić. "Hij is een geweldige voetballer. Fysiek niet de sterkste, maar wel iemand met ongelooflijk veel ervaring. Je moet hem zeker niet vrijlaten en een pass laten geven of weg laten draaien. Het zijn over het algemeen de betere voetballers waar veel via verloopt in een team. Dan moet je ervoor zorgen dat je zo'n speler annuleert."
"Kroatië is misschien wel de sterkste ploeg van deze finaleronde", zei Koeman. "Maar ik denk dat Kroatië, Spanje, Italië en Nederland elkaar weinig ontlopen. Wij kunnen zeker winnen van Kroatië. Voor ons is het heel belangrijk om de finale in eigen land te bereiken, dat zou geweldig zijn."
14.000 Kroaten
Koeman heeft zijn spelers op strafschoppen laten trainen. Hij weet dat de Kroaten de laatste jaren zo'n beetje alle strafschoppenseries hebben gewonnen. "Dus het moment dat ze een keer verliezen met strafschoppen komt steeds dichterbij", lachte de bondscoach van Oranje."Ik geloof dat we in De Kuip zelden verliezen, toch?"
Oranje ging bijna 23 jaar geleden voor het laatst onderuit in De Kuip. Na die nederlaag tegen Portugal (0-2) ontving de nationale ploeg de grote voetballanden vaak in de Johan Cruijff ArenA. Voor Kroatië zal het duel in het stadion van Feyenoord niet helemaal als een uitwedstrijd voelen. Maar liefst 14.000 Kroaten hebben een kaartje voor de halve eindstrijd bemachtigd.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.
5 uur geleden