Oranje opent tegen Kroatië de jacht op een echte prijs
ROTTERDAM (ANP) - Met het idee dat er een echte prijs op het spel staat, begint het Nederlands elftal woensdagavond aan de halve eindstrijd van de Nations League tegen Kroatië. "Zo vaak heb je niet de kans om met de nationale ploeg iets te winnen", zet bondscoach Ronald Koeman. "Je moet pakken wat je pakken kan."
Mocht het Nederlands elftal de Nations League zondagavond winnen, dan volgt er geen rondvaart door de Amsterdamse grachten zoals in 1988 toen de nationale ploeg het EK won. "Toch wil ik die beker van de Nations League dolgraag optillen", zei aanvoerder Virgil van Dijk. "Maar laten we het vooral over de halve finale tegen Kroatië hebben. Dat wordt een lastige."
Kroatië eindigde eind vorig jaar als derde op het WK in Qatar. Bondscoach Zlatko Dalić beschikt over veel ervaren spelers, waarvan de 37-jarige Luka Modrić de bekendste is. De middenvelder was er 6 februari 2008 al bij, toen Kroatië en Nederland voor het laatst tegenover elkaar stonden. Oranje won die vriendschappelijke wedstrijd in Split met 3-0.
Sterkste ploeg
"Hij is vooral de man waar het om draait", zei Koeman over Modrić. "Hij is een geweldige voetballer. Fysiek niet de sterkste, maar wel iemand met ongelooflijk veel ervaring. Je moet hem zeker niet vrijlaten en een pass laten geven of weg laten draaien. Het zijn over het algemeen de betere voetballers waar veel via verloopt in een team. Dan moet je ervoor zorgen dat je zo'n speler annuleert."
"Kroatië is misschien wel de sterkste ploeg van deze finaleronde", zei Koeman. "Maar ik denk dat Kroatië, Spanje, Italië en Nederland elkaar weinig ontlopen. Wij kunnen zeker winnen van Kroatië. Voor ons is het heel belangrijk om de finale in eigen land te bereiken, dat zou geweldig zijn."
14.000 Kroaten
Koeman heeft zijn spelers op strafschoppen laten trainen. Hij weet dat de Kroaten de laatste jaren zo'n beetje alle strafschoppenseries hebben gewonnen. "Dus het moment dat ze een keer verliezen met strafschoppen komt steeds dichterbij", lachte de bondscoach van Oranje."Ik geloof dat we in De Kuip zelden verliezen, toch?"
Oranje ging bijna 23 jaar geleden voor het laatst onderuit in De Kuip. Na die nederlaag tegen Portugal (0-2) ontving de nationale ploeg de grote voetballanden vaak in de Johan Cruijff ArenA. Voor Kroatië zal het duel in het stadion van Feyenoord niet helemaal als een uitwedstrijd voelen. Maar liefst 14.000 Kroaten hebben een kaartje voor de halve eindstrijd bemachtigd.
Meer uit Voetbal
AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
13 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
16 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
18 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
1 dag geleden