Oranje opent tegen Kroatië de jacht op een echte prijs
ROTTERDAM (ANP) - Met het idee dat er een echte prijs op het spel staat, begint het Nederlands elftal woensdagavond aan de halve eindstrijd van de Nations League tegen Kroatië. "Zo vaak heb je niet de kans om met de nationale ploeg iets te winnen", zet bondscoach Ronald Koeman. "Je moet pakken wat je pakken kan."
Mocht het Nederlands elftal de Nations League zondagavond winnen, dan volgt er geen rondvaart door de Amsterdamse grachten zoals in 1988 toen de nationale ploeg het EK won. "Toch wil ik die beker van de Nations League dolgraag optillen", zei aanvoerder Virgil van Dijk. "Maar laten we het vooral over de halve finale tegen Kroatië hebben. Dat wordt een lastige."
Kroatië eindigde eind vorig jaar als derde op het WK in Qatar. Bondscoach Zlatko Dalić beschikt over veel ervaren spelers, waarvan de 37-jarige Luka Modrić de bekendste is. De middenvelder was er 6 februari 2008 al bij, toen Kroatië en Nederland voor het laatst tegenover elkaar stonden. Oranje won die vriendschappelijke wedstrijd in Split met 3-0.
Sterkste ploeg
"Hij is vooral de man waar het om draait", zei Koeman over Modrić. "Hij is een geweldige voetballer. Fysiek niet de sterkste, maar wel iemand met ongelooflijk veel ervaring. Je moet hem zeker niet vrijlaten en een pass laten geven of weg laten draaien. Het zijn over het algemeen de betere voetballers waar veel via verloopt in een team. Dan moet je ervoor zorgen dat je zo'n speler annuleert."
"Kroatië is misschien wel de sterkste ploeg van deze finaleronde", zei Koeman. "Maar ik denk dat Kroatië, Spanje, Italië en Nederland elkaar weinig ontlopen. Wij kunnen zeker winnen van Kroatië. Voor ons is het heel belangrijk om de finale in eigen land te bereiken, dat zou geweldig zijn."
14.000 Kroaten
Koeman heeft zijn spelers op strafschoppen laten trainen. Hij weet dat de Kroaten de laatste jaren zo'n beetje alle strafschoppenseries hebben gewonnen. "Dus het moment dat ze een keer verliezen met strafschoppen komt steeds dichterbij", lachte de bondscoach van Oranje."Ik geloof dat we in De Kuip zelden verliezen, toch?"
Oranje ging bijna 23 jaar geleden voor het laatst onderuit in De Kuip. Na die nederlaag tegen Portugal (0-2) ontving de nationale ploeg de grote voetballanden vaak in de Johan Cruijff ArenA. Voor Kroatië zal het duel in het stadion van Feyenoord niet helemaal als een uitwedstrijd voelen. Maar liefst 14.000 Kroaten hebben een kaartje voor de halve eindstrijd bemachtigd.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
38 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
3 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
7 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
13 uur geleden