Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje opent tegen Kroatië de jacht op een echte prijs

Oranje opent tegen Kroatië de jacht op een echte prijs

ROTTERDAM (ANP) - Met het idee dat er een echte prijs op het spel staat, begint het Nederlands elftal woensdagavond aan de halve eindstrijd van de Nations League tegen Kroatië. "Zo vaak heb je niet de kans om met de nationale ploeg iets te winnen", zet bondscoach Ronald Koeman. "Je moet pakken wat je pakken kan."

Mocht het Nederlands elftal de Nations League zondagavond winnen, dan volgt er geen rondvaart door de Amsterdamse grachten zoals in 1988 toen de nationale ploeg het EK won. "Toch wil ik die beker van de Nations League dolgraag optillen", zei aanvoerder Virgil van Dijk. "Maar laten we het vooral over de halve finale tegen Kroatië hebben. Dat wordt een lastige."

Kroatië eindigde eind vorig jaar als derde op het WK in Qatar. Bondscoach Zlatko Dalić beschikt over veel ervaren spelers, waarvan de 37-jarige Luka Modrić de bekendste is. De middenvelder was er 6 februari 2008 al bij, toen Kroatië en Nederland voor het laatst tegenover elkaar stonden. Oranje won die vriendschappelijke wedstrijd in Split met 3-0.

Sterkste ploeg

"Hij is vooral de man waar het om draait", zei Koeman over Modrić. "Hij is een geweldige voetballer. Fysiek niet de sterkste, maar wel iemand met ongelooflijk veel ervaring. Je moet hem zeker niet vrijlaten en een pass laten geven of weg laten draaien. Het zijn over het algemeen de betere voetballers waar veel via verloopt in een team. Dan moet je ervoor zorgen dat je zo'n speler annuleert."

"Kroatië is misschien wel de sterkste ploeg van deze finaleronde", zei Koeman. "Maar ik denk dat Kroatië, Spanje, Italië en Nederland elkaar weinig ontlopen. Wij kunnen zeker winnen van Kroatië. Voor ons is het heel belangrijk om de finale in eigen land te bereiken, dat zou geweldig zijn."

14.000 Kroaten

Koeman heeft zijn spelers op strafschoppen laten trainen. Hij weet dat de Kroaten de laatste jaren zo'n beetje alle strafschoppenseries hebben gewonnen. "Dus het moment dat ze een keer verliezen met strafschoppen komt steeds dichterbij", lachte de bondscoach van Oranje."Ik geloof dat we in De Kuip zelden verliezen, toch?"

Oranje ging bijna 23 jaar geleden voor het laatst onderuit in De Kuip. Na die nederlaag tegen Portugal (0-2) ontving de nationale ploeg de grote voetballanden vaak in de Johan Cruijff ArenA. Voor Kroatië zal het duel in het stadion van Feyenoord niet helemaal als een uitwedstrijd voelen. Maar liefst 14.000 Kroaten hebben een kaartje voor de halve eindstrijd bemachtigd.

Meer uit Voetbal

Veerman, Wanner en Mauro Júnior keren terug in basiselftal PSV

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.

25 minuten geleden
Frimpong tegen Manchester City alweer in selectie Liverpool

MANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.

2 uur geleden
Voormalig Tottenham-speler Wanyama beëindigt loopbaan

NAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.

5 uur geleden
Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

17 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

17 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

18 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

22 uur geleden