Oranje opent tegen Kroatië de jacht op een echte prijs
ROTTERDAM (ANP) - Met het idee dat er een echte prijs op het spel staat, begint het Nederlands elftal woensdagavond aan de halve eindstrijd van de Nations League tegen Kroatië. "Zo vaak heb je niet de kans om met de nationale ploeg iets te winnen", zet bondscoach Ronald Koeman. "Je moet pakken wat je pakken kan."
Mocht het Nederlands elftal de Nations League zondagavond winnen, dan volgt er geen rondvaart door de Amsterdamse grachten zoals in 1988 toen de nationale ploeg het EK won. "Toch wil ik die beker van de Nations League dolgraag optillen", zei aanvoerder Virgil van Dijk. "Maar laten we het vooral over de halve finale tegen Kroatië hebben. Dat wordt een lastige."
Kroatië eindigde eind vorig jaar als derde op het WK in Qatar. Bondscoach Zlatko Dalić beschikt over veel ervaren spelers, waarvan de 37-jarige Luka Modrić de bekendste is. De middenvelder was er 6 februari 2008 al bij, toen Kroatië en Nederland voor het laatst tegenover elkaar stonden. Oranje won die vriendschappelijke wedstrijd in Split met 3-0.
Sterkste ploeg
"Hij is vooral de man waar het om draait", zei Koeman over Modrić. "Hij is een geweldige voetballer. Fysiek niet de sterkste, maar wel iemand met ongelooflijk veel ervaring. Je moet hem zeker niet vrijlaten en een pass laten geven of weg laten draaien. Het zijn over het algemeen de betere voetballers waar veel via verloopt in een team. Dan moet je ervoor zorgen dat je zo'n speler annuleert."
"Kroatië is misschien wel de sterkste ploeg van deze finaleronde", zei Koeman. "Maar ik denk dat Kroatië, Spanje, Italië en Nederland elkaar weinig ontlopen. Wij kunnen zeker winnen van Kroatië. Voor ons is het heel belangrijk om de finale in eigen land te bereiken, dat zou geweldig zijn."
14.000 Kroaten
Koeman heeft zijn spelers op strafschoppen laten trainen. Hij weet dat de Kroaten de laatste jaren zo'n beetje alle strafschoppenseries hebben gewonnen. "Dus het moment dat ze een keer verliezen met strafschoppen komt steeds dichterbij", lachte de bondscoach van Oranje."Ik geloof dat we in De Kuip zelden verliezen, toch?"
Oranje ging bijna 23 jaar geleden voor het laatst onderuit in De Kuip. Na die nederlaag tegen Portugal (0-2) ontving de nationale ploeg de grote voetballanden vaak in de Johan Cruijff ArenA. Voor Kroatië zal het duel in het stadion van Feyenoord niet helemaal als een uitwedstrijd voelen. Maar liefst 14.000 Kroaten hebben een kaartje voor de halve eindstrijd bemachtigd.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
1 uur geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
6 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.
8 uur geledenKINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
11 uur geleden