Oranje opent Nations League thuis tegen Bosnië en Duitsland
NYON (ANP) - Het Nederlands elftal opent het nieuwe seizoen van de Nations League met twee thuisduels. Bosnië en Herzegovina is op 7 september de eerste tegenstander en Duitsland is drie dagen later te gast. De KNVB meldt later waar die duels worden gespeeld.
Oranje speelt op 11 oktober een uitduel met Hongarije en gaat op 14 oktober op bezoek bij Duitsland. De thuiswedstrijd tegen Hongarije is voor 16 november op de agenda gezet en de ploeg van bondscoach Ronald Koeman sluit de groepsfase op 19 november af met een uitduel met Bosnië en Herzegovina.
Nederland werd donderdagavond tijdens de loting in Parijs gekoppeld aan Duitsland, Hongarije en Bosnië en Herzegovina. De beste twee ploegen van de poule plaatsen zich voor de kwartfinales die voor volgend jaar maart op het programma staan. De winnaars van die duels gaan naar de finaleronde, die voor 4 tot en met 8 juni 2025 op de agenda is gezet.
Nederland eindigde afgelopen jaar als vierde in de Nations League.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
46 minuten geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
14 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
18 uur geleden