Oranje opent Nations League thuis tegen Bosnië en Duitsland
NYON (ANP) - Het Nederlands elftal opent het nieuwe seizoen van de Nations League met twee thuisduels. Bosnië en Herzegovina is op 7 september de eerste tegenstander en Duitsland is drie dagen later te gast. De KNVB meldt later waar die duels worden gespeeld.
Oranje speelt op 11 oktober een uitduel met Hongarije en gaat op 14 oktober op bezoek bij Duitsland. De thuiswedstrijd tegen Hongarije is voor 16 november op de agenda gezet en de ploeg van bondscoach Ronald Koeman sluit de groepsfase op 19 november af met een uitduel met Bosnië en Herzegovina.
Nederland werd donderdagavond tijdens de loting in Parijs gekoppeld aan Duitsland, Hongarije en Bosnië en Herzegovina. De beste twee ploegen van de poule plaatsen zich voor de kwartfinales die voor volgend jaar maart op het programma staan. De winnaars van die duels gaan naar de finaleronde, die voor 4 tot en met 8 juni 2025 op de agenda is gezet.
Nederland eindigde afgelopen jaar als vierde in de Nations League.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-supporters die vorige week niet bij de thuiswedstrijd in de Europa League tegen Panathinaikos konden zijn, krijgen geld terug. Dat meldt Feyenoord dinsdag. Het aanvangstijdstip van het duel werd een paar uur uitgesteld vanwege storm Benjamin, waardoor sommige fans het duel misten. Door het latere tijdstip konden zij mogelijk vanwege andere verplichtingen niet meer naar De Kuip.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Jan Plug voor langere tijd vastgelegd. De 20-jarige voetballer, die in mei debuteerde in het eerste elftal van de Rotterdammers, tekende twee jaar bij tot de zomer van 2028.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain heeft over het seizoen 2024-2025 een recordomzet geboekt van 837 miljoen euro. De Franse voetbalclub won het afgelopen seizoen de Champions League. "Het is een historisch seizoen op sportief en economisch vlak", schrijft de club in een persbericht.
2 uur geledenFENEGRO (ANP/Belga) - Josep Martínez Riera, de Spaanse reservedoelman van Inter Milaan, heeft in het Italiaanse Fenegro een 81-jarige man in een elektrische rolstoel doodgereden. Dat heeft een woordvoerder van de politie bevestigd.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil doorgaan tot het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico als zijn lichaam dat toelaat. Dat zei de 38-jarige Argentijn in een interview met het Amerikaanse NBC News.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Voor amateurclubs wordt het toernooi om de KNVB-beker nog interessanter. Zij strijden dit seizoen voor het eerst ook om de Eurojackpot KNVB Beker Amateurwinnaar, een officiële prijs voor de beste amateurclub in het toernooi. De KNVB-beker is daarmee het eerste bekertoernooi ter wereld met een aparte prijs voor deelnemende amateurclubs. De bokaal voor de winnaar lijkt net als die van de toernooiwinnaar op een dennenappel, maar heeft een blauwe in plaats van een zilveren kleur.
11 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft de uitwedstrijd tegen Real Betis gewonnen (0-2). De ploeg van trainer Diego Simeone is met de winst naar de vierde plaats van de ranglijst van La Liga geklommen.
20 uur geleden