Oranje opent het EK tegen Oekraïne in ArenA met 16.000 fans
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal opent het EK voetbal in Amsterdam tegen Oekraïne, aanvang 21.00 uur. Maarten Stekelenburg verdedigt het doel van Oranje, waarbij verdediger Matthijs de Ligt ontbreekt vanwege liesklachten. Bondscoach Frank de Boer verwacht hem donderdag terug voor het tweede groepsduel met Oostenrijk.
De Boer houdt voorlopig vast aan een systeem met vijf verdedigers, ondanks twee matige oefenduels met Schotland en Georgië in de aanloop naar de Europese eindronde in elf landen. Het heeft er veel van weg dat de bondscoach voor dezelfde basisopstelling als zondag tegen Georgië kiest, met Jurriën Timber als vervanger van De Ligt en Wout Weghorst voorin naast Memphis Depay.
De laatste overwinning van Nederland op een EK dateert van 17 juni 2008, toen Roemenië werd verslagen. Oranje verloor alle drie de groepsduels op het EK van 2012 en wist zich niet te kwalificeren voor de Europese eindronde van 2016.
Nederland en Oekraïne voetballen voor 16.000 toeschouwers in de Johan Cruijff ArenA. Zij moeten negatief getest zijn op het coronavirus en gefaseerd het stadion betreden en verlaten.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.
4 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.
5 uur geleden