Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje opent het EK tegen Oekraïne in ArenA met 16.000 fans

Oranje opent het EK tegen Oekraïne in ArenA met 16.000 fans

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal opent het EK voetbal in Amsterdam tegen Oekraïne, aanvang 21.00 uur. Maarten Stekelenburg verdedigt het doel van Oranje, waarbij verdediger Matthijs de Ligt ontbreekt vanwege liesklachten. Bondscoach Frank de Boer verwacht hem donderdag terug voor het tweede groepsduel met Oostenrijk.

De Boer houdt voorlopig vast aan een systeem met vijf verdedigers, ondanks twee matige oefenduels met Schotland en Georgië in de aanloop naar de Europese eindronde in elf landen. Het heeft er veel van weg dat de bondscoach voor dezelfde basisopstelling als zondag tegen Georgië kiest, met Jurriën Timber als vervanger van De Ligt en Wout Weghorst voorin naast Memphis Depay.

De laatste overwinning van Nederland op een EK dateert van 17 juni 2008, toen Roemenië werd verslagen. Oranje verloor alle drie de groepsduels op het EK van 2012 en wist zich niet te kwalificeren voor de Europese eindronde van 2016.

Nederland en Oekraïne voetballen voor 16.000 toeschouwers in de Johan Cruijff ArenA. Zij moeten negatief getest zijn op het coronavirus en gefaseerd het stadion betreden en verlaten.

Meer uit Voetbal

Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

6 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

6 uur geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

6 uur geleden
Tottenham Hotspur door zege boven degradatiestreep

BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.

7 uur geleden
PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

10 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

10 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

10 uur geleden