Oranje op achterstand in Daviscup na nederlaag Griekspoor
MÁLAGA (ANP) - Het is Tallon Griekspoor niet gelukt de Nederlandse tennissers op voorsprong te zetten in de kwartfinales van de Daviscup tegen Australië. De nummer 2 van Nederland was in Málaga in een meeslepende driesetter de mindere van de Australiër Jordan Thompson. Het werd na 2 uur en 54 minuten 4-6 7-5 6-3 voor de nummer 84 van de wereld.
De 28-jarige Thompson, die in de tweede set zes breakpoints wegwerkte en daarmee het duel deed kantelen, maakte het op zijn eerste wedstrijdpunt af met een smash. Terwijl Griekspoor teleurgesteld afdroop, viel de Australiër captain Lleyton Hewitt in de armen.
Griekspoor (26) begon het duel met een servicebreak, maar leverde vervolgens met een lovegame zijn eigen service in. Bij 2-2 plaatste hij ook zelf een break met een lovegame, oftewel zonder een punt te verliezen, en hij hield die voorsprong vast.
Slordige fout Griekspoor
In de tweede set waren beide spelers geregeld dicht bij een break, maar het leek te gaan uitdraaien op een tiebreak. Bij 6-5 voor Thompson leverde Griekspoor echter - mede door een dubbele fout - een slordige game af, waardoor een derde set de beslissing moest brengen.
Thompson oogde nog fit in de derde set, terwijl Griekspoor mentaal een aangeslagen indruk maakte. Bij 3-2 verloor hij zijn servicegame, waarna hij er niet meer aan te pas kwam. De driehonderd Nederlandse fans hoopten nog op een verlenging van het duel, maar Griekspoor kon bij 5-3 geen break meer forceren.
Alex de Minaur
In de tweede wedstrijd neemt Botic van de Zandschulp het op tegen de Australische kopman Alex de Minaur. Mocht Van de Zandschulp winnen, dan volgt er een beslissend dubbelspel. Bij winst plaatst Oranje zich voor het eerst sinds 2001 voor de halve finales van de Daviscup.
De kwartfinales, de halve finales en de eindstrijd worden deze week allemaal gespeeld tijdens de Daviscup Finals in Málaga. De beste acht landen hebben zich gekwalificeerd. Ook Kroatië, Spanje, Italië, de Verenigde Staten, Duitsland en Canada doen mee in het zuiden van Spanje.
Australië zonder Kyrgios
Australië treedt in Málaga aan zonder Nick Kyrgios, de beste tennisser van het land. De nummer 22 van de wereld, dit jaar finalist op Wimbledon, heeft rust verkozen boven de Daviscup Finals.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
4 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
6 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
11 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
17 uur geleden