
Oranje op achterstand in Daviscup na nederlaag Griekspoor
MÁLAGA (ANP) - Het is Tallon Griekspoor niet gelukt de Nederlandse tennissers op voorsprong te zetten in de kwartfinales van de Daviscup tegen Australië. De nummer 2 van Nederland was in Málaga in een meeslepende driesetter de mindere van de Australiër Jordan Thompson. Het werd na 2 uur en 54 minuten 4-6 7-5 6-3 voor de nummer 84 van de wereld.
De 28-jarige Thompson, die in de tweede set zes breakpoints wegwerkte en daarmee het duel deed kantelen, maakte het op zijn eerste wedstrijdpunt af met een smash. Terwijl Griekspoor teleurgesteld afdroop, viel de Australiër captain Lleyton Hewitt in de armen.
Griekspoor (26) begon het duel met een servicebreak, maar leverde vervolgens met een lovegame zijn eigen service in. Bij 2-2 plaatste hij ook zelf een break met een lovegame, oftewel zonder een punt te verliezen, en hij hield die voorsprong vast.
Slordige fout Griekspoor
In de tweede set waren beide spelers geregeld dicht bij een break, maar het leek te gaan uitdraaien op een tiebreak. Bij 6-5 voor Thompson leverde Griekspoor echter - mede door een dubbele fout - een slordige game af, waardoor een derde set de beslissing moest brengen.
Thompson oogde nog fit in de derde set, terwijl Griekspoor mentaal een aangeslagen indruk maakte. Bij 3-2 verloor hij zijn servicegame, waarna hij er niet meer aan te pas kwam. De driehonderd Nederlandse fans hoopten nog op een verlenging van het duel, maar Griekspoor kon bij 5-3 geen break meer forceren.
Alex de Minaur
In de tweede wedstrijd neemt Botic van de Zandschulp het op tegen de Australische kopman Alex de Minaur. Mocht Van de Zandschulp winnen, dan volgt er een beslissend dubbelspel. Bij winst plaatst Oranje zich voor het eerst sinds 2001 voor de halve finales van de Daviscup.
De kwartfinales, de halve finales en de eindstrijd worden deze week allemaal gespeeld tijdens de Daviscup Finals in Málaga. De beste acht landen hebben zich gekwalificeerd. Ook Kroatië, Spanje, Italië, de Verenigde Staten, Duitsland en Canada doen mee in het zuiden van Spanje.
Australië zonder Kyrgios
Australië treedt in Málaga aan zonder Nick Kyrgios, de beste tennisser van het land. De nummer 22 van de wereld, dit jaar finalist op Wimbledon, heeft rust verkozen boven de Daviscup Finals.
Meer uit Sport
OTOPENI (ANP) - Caspar Corbeau en Koen de Groot zwemmen zaterdag de halve finale op de 50 meter schoolslag bij de EK kortebaan. Bij de series in het Roemeense Otopeni kwalificeerden zij zich met respectievelijk de derde en de vijfde tijd.
2 uur geledenPEKING (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft brons behaald op de 1500 meter bij de wereldbeker in Peking. Wereldkampioene Kim Gilli won goud.
3 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de tweede wedstrijd van de vijfde editie van de Pro League weten te winnen. Tegen rivaal Argentinië werd het 4-1 na een sterk vierde kwart.
12 uur geledenFREDERIKSHAVN (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn na opnieuw een riante zege zo goed als zeker van een plek in de kwartfinales van het WK in Denemarken, Zweden en Noorwegen. Het team van bondscoach Per Johansson versloeg in het Deense Frederikshavn het zwakke Oekraïne met 40-21 en klom met de behaalde punten naar de eerste plaats in poule uit de hoofdronde met 8 punten. Spanje en Tsjechië staan op 6 punten.
14 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft in felle bewoordingen het besluit van het IOC om Russische en Belarussische sporters onder neutrale vlag toe te laten op de Olympische Spelen in Parijs veroordeeld. "Het IOC heeft Rusland feitelijk groen licht gegeven om de Olympische Spelen te bewapenen", zei minister Dmytro Koeleba van Buitenlandse Zaken op X. "Omdat het Kremlin iedere Russische en Belarussische sporter als wapen zal gebruiken in de oorlogspropaganda."
16 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Formule 1-coureur Max Verstappen denkt dat het behalen van een eventuele vierde wereldtitel in 2024 een lastige opgave zal worden. "Alle teams leren bij, dus het zal volgend jaar echt wel een stuk dichter bij elkaar zitten", voorspelde de Nederlander in Bakoe.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF verwacht dat het lastig zal zijn om goed te controleren of individuele sporters uit Rusland en Belarus aan de gestelde voorwaarden voldoen om mee te mogen doen aan de Olympische Spelen in Parijs. Dat meldt de sportkoepel in een korte reactie op het besluit van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) om individuele sporters uit de twee landen onder strenge voorwaarden toe te laten.
17 uur geleden