Oranje op achterstand in Daviscup na nederlaag Griekspoor
MÁLAGA (ANP) - Het is Tallon Griekspoor niet gelukt de Nederlandse tennissers op voorsprong te zetten in de kwartfinales van de Daviscup tegen Australië. De nummer 2 van Nederland was in Málaga in een meeslepende driesetter de mindere van de Australiër Jordan Thompson. Het werd na 2 uur en 54 minuten 4-6 7-5 6-3 voor de nummer 84 van de wereld.
De 28-jarige Thompson, die in de tweede set zes breakpoints wegwerkte en daarmee het duel deed kantelen, maakte het op zijn eerste wedstrijdpunt af met een smash. Terwijl Griekspoor teleurgesteld afdroop, viel de Australiër captain Lleyton Hewitt in de armen.
Griekspoor (26) begon het duel met een servicebreak, maar leverde vervolgens met een lovegame zijn eigen service in. Bij 2-2 plaatste hij ook zelf een break met een lovegame, oftewel zonder een punt te verliezen, en hij hield die voorsprong vast.
Slordige fout Griekspoor
In de tweede set waren beide spelers geregeld dicht bij een break, maar het leek te gaan uitdraaien op een tiebreak. Bij 6-5 voor Thompson leverde Griekspoor echter - mede door een dubbele fout - een slordige game af, waardoor een derde set de beslissing moest brengen.
Thompson oogde nog fit in de derde set, terwijl Griekspoor mentaal een aangeslagen indruk maakte. Bij 3-2 verloor hij zijn servicegame, waarna hij er niet meer aan te pas kwam. De driehonderd Nederlandse fans hoopten nog op een verlenging van het duel, maar Griekspoor kon bij 5-3 geen break meer forceren.
Alex de Minaur
In de tweede wedstrijd neemt Botic van de Zandschulp het op tegen de Australische kopman Alex de Minaur. Mocht Van de Zandschulp winnen, dan volgt er een beslissend dubbelspel. Bij winst plaatst Oranje zich voor het eerst sinds 2001 voor de halve finales van de Daviscup.
De kwartfinales, de halve finales en de eindstrijd worden deze week allemaal gespeeld tijdens de Daviscup Finals in Málaga. De beste acht landen hebben zich gekwalificeerd. Ook Kroatië, Spanje, Italië, de Verenigde Staten, Duitsland en Canada doen mee in het zuiden van Spanje.
Australië zonder Kyrgios
Australië treedt in Málaga aan zonder Nick Kyrgios, de beste tennisser van het land. De nummer 22 van de wereld, dit jaar finalist op Wimbledon, heeft rust verkozen boven de Daviscup Finals.
Meer uit Sport
HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
13 uur geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
2 dagen geleden