Oranje ook op laatste training voor duel met Senegal compleet
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste training voor de eerste wedstrijd op het WK tegen Senegal met een volledige groep afgewerkt. Zondag verschenen om 09.30 uur (Nederlandse tijd) alle 26 spelers op veld nummer 6 van de Qatar University van Doha.
De oefensessie was alleen het eerste kwartier te zien voor media. Louis van Gaal ging daarna achter gesloten deuren verder. De bondscoach geeft om 12.45 uur een persconferentie. Mogelijk vertelt hij dan wie maandag tegen Senegal het doel verdedigt. Tot dusverre is niet duidelijk of Van Gaal kiest voor Justin Bijlow (Feyenoord), Remko Pasveer (Ajax) of Andries Noppert (sc Heerenveen).
Verder moet nog blijken wie op het middenveld naast Frenkie de Jong gaat spelen en wie Van Gaal opstelt als aanvallende middenvelder achter zijn twee spitsen Steven Bergwijn en Vincent Janssen. Janssen start waarschijnlijk in plaats van Memphis Depay, die 22 september voor het laatst in actie kwam. Van Gaal wil vermoedelijk geen risico nemen met zijn topscorer.
De spelers zelf weten de basisopstelling al wel, als het goed is. Twee dagen voor de wedstrijd, tijdens een besloten training, speelt Van Gaal in de afsluitende partijvorm altijd met zijn elf basisspelers tegen elf reservespelers.
Tijdens het kwartier dat de training openbaar was, konden de journalisten niets opmaken over de opstelling van maandag. Keeperstrainer Frans Hoek was bezig met zijn drie doelmannen, terwijl conditietrainer René Wormhoudt de warming-up deed met de 23 veldspelers. De training van zondag duurt tot 11.00 uur.
Qatar en Ecuador, de twee andere landen in groep A, openen het WK zondag om 17.00 uur.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Supporters van FC Utrecht zijn zondag welkom bij de uitwedstrijd tegen Excelsior in Rotterdam, maar ze mogen alleen met een supportersbus naar de wedstrijd reizen. Eerder mochten ze ook zelf met de auto naar Rotterdam rijden, maar die autocombi is geschrapt, laat FC Utrecht weten.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League afgesloten met een zege op Atlético Madrid. Op Anfield wonnen de Engelsen van trainer Andoni Iraola met 2-1.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is het hoofdtoernooi van de Champions League begonnen met een ruime zege op Slovan Bratislava. De titelhouder uit Parijs won in eigen huis met 6-1.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Voor trainer Giovanni van Bronckhorst komt de forse nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) in de Champions League niet helemaal als een verrassing. "Ik denk dat we net tegen de beste ploeg van dit moment in de wereld hebben gespeeld", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Luciano Valente wilde na de kansloze nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) vooral vasthouden aan een aantal positieve punten. "We hebben ook lef getoond", zei de aanvoerder van de club uit Rotterdam. "Als het even kon, probeerden we te voetballen. Ik ga natuurlijk niet de polonaise lopen na vijf tegentreffers. Maar het was wel een bijzondere avond voor me. Ik baal enorm, maar ik heb ook genoten. Dit Barcelona is een fantastisch elftal. Ze scoren wel vaker vijf keer."
14 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Aan de hand van Ermedin Demirović heeft VfB Stuttgart de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. In de Zuid-Duitse stad werd het Noorse Viking FK met 3-1 verslagen.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft tegen Telstar de derde zege van het seizoen in de Eredivisie geboekt. De ploeg van coach John van den Brom won in Enschede met 1-0 door een treffer van Sondre Ørjasæter.
15 uur geleden