Oranje ook op laatste training voor duel met Senegal compleet
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste training voor de eerste wedstrijd op het WK tegen Senegal met een volledige groep afgewerkt. Zondag verschenen om 09.30 uur (Nederlandse tijd) alle 26 spelers op veld nummer 6 van de Qatar University van Doha.
De oefensessie was alleen het eerste kwartier te zien voor media. Louis van Gaal ging daarna achter gesloten deuren verder. De bondscoach geeft om 12.45 uur een persconferentie. Mogelijk vertelt hij dan wie maandag tegen Senegal het doel verdedigt. Tot dusverre is niet duidelijk of Van Gaal kiest voor Justin Bijlow (Feyenoord), Remko Pasveer (Ajax) of Andries Noppert (sc Heerenveen).
Verder moet nog blijken wie op het middenveld naast Frenkie de Jong gaat spelen en wie Van Gaal opstelt als aanvallende middenvelder achter zijn twee spitsen Steven Bergwijn en Vincent Janssen. Janssen start waarschijnlijk in plaats van Memphis Depay, die 22 september voor het laatst in actie kwam. Van Gaal wil vermoedelijk geen risico nemen met zijn topscorer.
De spelers zelf weten de basisopstelling al wel, als het goed is. Twee dagen voor de wedstrijd, tijdens een besloten training, speelt Van Gaal in de afsluitende partijvorm altijd met zijn elf basisspelers tegen elf reservespelers.
Tijdens het kwartier dat de training openbaar was, konden de journalisten niets opmaken over de opstelling van maandag. Keeperstrainer Frans Hoek was bezig met zijn drie doelmannen, terwijl conditietrainer René Wormhoudt de warming-up deed met de 23 veldspelers. De training van zondag duurt tot 11.00 uur.
Qatar en Ecuador, de twee andere landen in groep A, openen het WK zondag om 17.00 uur.
Meer uit Voetbal
FOXBOROUGH (ANP/AFP) - De Franse ploeg wil bondscoach Didier Deschamps een hart onder de riem steken tijdens de laatste WK-groepswedstrijd tegen Noorwegen op vrijdagavond. Dat zei middenvelder Aurélien Tchouaméni tijdens de persconferentie voor het duel. Deschamps ontbreekt bij de wedstrijd in Boston Stadium vanwege de uitvaart van zijn moeder.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft overeenstemming bereikt over de transfer van vleugelverdediger Fouad Zahouani van het Marokkaanse Union Touarga Sportif. De 20-jarige Marokkaan tekent na het afronden van de laatste formaliteiten een contract tot medio 2029. Dat meldt Ajax op de eigen website.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Utrechtse amateurvoetbalclub USV Hercules bevestigt dat oud-speler Mats Grotenbreg (28) donderdag is overleden. Hij werd door een boot aangevaren toen hij aan het zwemmen was bij de Mookerplas in het noorden van Limburg. Hercules noemt Grotenbreg een held en wenst zijn nabestaanden "alle kracht dit verlies te dragen".
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN heeft de sponsorovereenkomst met de KNVB verlengd. Het nieuwe contract loopt van 1 juli tot en met 30 juni 2030. Dat maakte KPN vrijdag bekend in een persbericht.
7 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Eloy Room (37) denkt over vier jaar opnieuw als doelman van Curaçao naar het WK voetbal te gaan. "Natuurlijk kunnen we het WK nog een keer halen", zei de keeper na de uitschakeling van de kleinste deelnemer ooit in Philadelphia. "Ik ben er dan gewoon weer bij. Ik ga nog veel meer jongens overhalen om mee te doen. Waarom zou je niet voor Curaçao willen spelen?"
8 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Hervé Renard heeft geen spijt dat hij na de nederlaag in het eerste WK-duel met Zweden (5-1) aan de slag is gegaan als interim-bondscoach van Tunesië.
8 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat mag heel trots zijn op wat hij met Curaçao heeft bereikt. Dat zei verdediger Juriën Gaari (32) in Philadelphia nadat Curaçao op het WK was uitgeschakeld door een 2-0-nederlaag tegen Ivoorkust. "We hebben twee jaar met Advocaat gewerkt. Zijn energie was ondanks zijn leeftijd altijd goed. We hadden een goede connectie. We zijn ook trots op hem. Het is jammer als hij stopt, maar zo is het voetbal. En wie weet gaat hij wel door. Je weet het met deze coach nooit."
8 uur geleden