Oranje ontvangt vluchtelingen bij oefenduel en veilt shirts
AMSTERDAM (ANP) - Zo'n veertig vluchtelingen uit Oekraïne bezoeken zaterdag de oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Denemarken in de Johan Cruijff ArenA. Ze komen op uitnodiging van de KNVB naar Amsterdam. De vluchtelingen worden met een bus opgehaald bij hun opvanglocatie in Zeist en na de wedstrijd weer teruggebracht.
Ook de Oekraïense ambassadeur in Nederland en oud-voetballer Evgeniy Levchenko, voorzitter van spelersvakbond VVCS, zijn als gasten van de KNVB aanwezig in de ArenA. De voetballers van Oranje en Denemarken hebben op hun shirts de blauw-gele vlag van Oekraïne staan en de tekst 'Together for Ukraine'. De aanvoerders dragen een blauw-gele aanvoerdersband.
De shirts die de Nederlandse internationals dragen tegen Denemarken en dinsdag in de oefeninterland tegen Duitsland worden online geveild. Op voorspraak van de spelers van Oranje gaat de opbrengst naar UNICEF Nederland. De kinderrechtenorganisatie gebruikt het geld om in en om Oekraïne noodhulp te bieden aan gezinnen en kinderen in nood.
De veiling van de shirts waarin Oranje tegen Denemarken speelt, begint zaterdag op het moment van de aftrap (20.45 uur) via de website matchwornshirt.com en eindigt maandag om 21.00 uur. De tweede veiling start dinsdag om 20.45 uur en loopt tot zaterdag 2 april om 15.00 uur.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
43 minuten geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
47 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
50 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.
52 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de finale van de Champions League. De 22-jarige vleugelverdedigster schakelde met haar Catalaanse club het Duitse Bayern München in de halve finales uit. Na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd won FC Barcelona de return in Camp Nou met 4-2. Barça treft de voetbalsters van Olympique Lyon in de finale op 23 mei in het Ullevaal Stadion van Oslo.
53 minuten geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
3 uur geleden