Oranje ontvangt vluchtelingen bij oefenduel en veilt shirts
AMSTERDAM (ANP) - Zo'n veertig vluchtelingen uit Oekraïne bezoeken zaterdag de oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Denemarken in de Johan Cruijff ArenA. Ze komen op uitnodiging van de KNVB naar Amsterdam. De vluchtelingen worden met een bus opgehaald bij hun opvanglocatie in Zeist en na de wedstrijd weer teruggebracht.
Ook de Oekraïense ambassadeur in Nederland en oud-voetballer Evgeniy Levchenko, voorzitter van spelersvakbond VVCS, zijn als gasten van de KNVB aanwezig in de ArenA. De voetballers van Oranje en Denemarken hebben op hun shirts de blauw-gele vlag van Oekraïne staan en de tekst 'Together for Ukraine'. De aanvoerders dragen een blauw-gele aanvoerdersband.
De shirts die de Nederlandse internationals dragen tegen Denemarken en dinsdag in de oefeninterland tegen Duitsland worden online geveild. Op voorspraak van de spelers van Oranje gaat de opbrengst naar UNICEF Nederland. De kinderrechtenorganisatie gebruikt het geld om in en om Oekraïne noodhulp te bieden aan gezinnen en kinderen in nood.
De veiling van de shirts waarin Oranje tegen Denemarken speelt, begint zaterdag op het moment van de aftrap (20.45 uur) via de website matchwornshirt.com en eindigt maandag om 21.00 uur. De tweede veiling start dinsdag om 20.45 uur en loopt tot zaterdag 2 april om 15.00 uur.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
13 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
15 uur geleden