Oranje ontsnapt met tien man aan nederlaag tegen Hongarije
BOEDAPEST (ANP) - Het Nederlands elftal is aan een nederlaag ontsnapt in de slotfase van de uitwedstrijd tegen Hongarije in de Nations League (1-1). Denzel Dumfries maakte in de 83e minuut gelijk, even nadat aanvoerder Virgil van Dijk met een tweede gele kaart en dus rood van het veld was gestuurd. Roland Sallai bracht Hongarije op voorsprong. Hij kreeg in de 32e minuut alle ruimte om raak te schieten na een voorzet van Zsolt Nagy.
Duitsland won wel bij Bosnië en Herzegovina (1-2) en leidt de groep nu met 7 punten. Nederland volgt met 5 punten. Hongarije (2 punten) en Bosnië en Herzegovina (1 punt) volgen op gepaste afstand.
Nederland speelt maandag een uitduel met Duitsland in München en sluit de groepsfase volgende maand af met een thuiswedstrijd tegen Hongarije en een uitduel met Bosnië en Herzegovina. De beste twee ploegen van de poule plaatsen zich voor de kwartfinales van de Nations League.
Meer uit Voetbal
CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
18 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
18 uur geleden