
Oranje ontsnapt met tien man aan nederlaag tegen Hongarije
BOEDAPEST (ANP) - Het Nederlands elftal is aan een nederlaag ontsnapt in de slotfase van de uitwedstrijd tegen Hongarije in de Nations League (1-1). Denzel Dumfries maakte in de 83e minuut gelijk, even nadat aanvoerder Virgil van Dijk met een tweede gele kaart en dus rood van het veld was gestuurd. Roland Sallai bracht Hongarije op voorsprong. Hij kreeg in de 32e minuut alle ruimte om raak te schieten na een voorzet van Zsolt Nagy.
Duitsland won wel bij Bosnië en Herzegovina (1-2) en leidt de groep nu met 7 punten. Nederland volgt met 5 punten. Hongarije (2 punten) en Bosnië en Herzegovina (1 punt) volgen op gepaste afstand.
Nederland speelt maandag een uitduel met Duitsland in München en sluit de groepsfase volgende maand af met een thuiswedstrijd tegen Hongarije en een uitduel met Bosnië en Herzegovina. De beste twee ploegen van de poule plaatsen zich voor de kwartfinales van de Nations League.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Marcus Rashford heeft FC Barcelona de zege bezorgd bij Newcastle United in de Champions League. De Engelse spits zorgde voor beide doelpunten in de 2-1-overwinning van de Spaanse kampioen van trainer Hansi Flick.
17 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is de Champions League begonnen met een overwinning op Napoli. De ploeg van trainer Pep Guardiola won met 2-0 van de Italiaanse landskampioen, die lang met tien man speelde.
30 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.
2 uur geledenBRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.
2 uur geledenGRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
11 uur geleden