Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
Algerije heeft zich met middenvelder Ramiz Zerrouki van FC Twente ook geplaatst voor het WK en is ingedeeld in een poule met Argentinië, Oostenrijk en Jordanië. Het land, nu onder leiding van bondscoach Vladimir Petkovic, nam vier keer eerder deel aan het WK. Algerije verloor in 2014 in de achtste finale van de latere wereldkampioen Duitsland in Brazilië (2-1).
Voor Oranje begint het WK op zondag 14 juni in Dallas met een wedstrijd tegen Japan. Zaterdag 20 juni volgt in Houston het duel met de winnaar van play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië. De laatste groepswedstrijd, tegen Tunesië, staat gepland op donderdag 25 juni in het Kansas City Stadium.
Het programma van het Nederlands elftal na de ontmoeting met Algerije volgt op een later moment, meldt de KNVB. Oranje oefent eind deze maand tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA en tegen Ecuador in het Philips Stadion.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.
13 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.
13 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).
14 uur geleden