Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje oefent ook tegen Griekenland en Wales

Oranje oefent ook tegen Griekenland en Wales

ZEIST (ANP) - In aanloop naar het Europees kampioenschap voetbal van de komende zomer oefent het Nederlands elftal ook nog tegen Griekenland en Wales. De KNVB liet weten dat het duel met de Grieken op donderdag 28 mei in het stadion van FC Twente in Enschede wordt gespeeld. Nederland - Wales wordt zaterdag 6 juni gespeeld in De Kuip in Rotterdam, als afsluiting van de voorbereiding.

John van 't Schip is momenteel bondscoach van Griekenland, de Europees kampioen van 2004. De laatste ontmoeting tussen Nederland en Griekenland, dat zich niet wist te plaatsen voor het komende EK, was op 1 september 2016. In Eindhoven werd het 1-2 voor de gasten; de enige van de negen ontmoetingen waarin Oranje verloor. De laatste keer dat het Nederlands elftal in Enschede speelde was in 2009, tegen Japan.

Wales, dat in 2014 in de voorbereiding op het WK in Brazilië ook tegen Oranje speelde, neemt deze zomer voor de tweede keer deel aan een Europese eindronde. De ploeg van coach Ryan Giggs is ingedeeld in groep A, samen met Zwitserland, Turkije en Italië. Tijdens het EK 2016 in Frankrijk reikte Wales tot de halve finale. Nederland en Wales speelden acht keer tegen elkaar en steeds won Oranje.

Eerder werden de Verenigde Staten (donderdag 26 maart in Eindhoven) en Spanje (zondag 29 maart in Amsterdam) al vastgelegd als sparringpartner.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht verliest ondanks fraaie treffer Rodríguez bij Betis

SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.

7 uur geleden
Go Ahead Eagles kansloos onderuit tegen VfB Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.

8 uur geleden
Van Persie na nieuwe nederlaag: dit is de fase waarin we zitten

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.

9 uur geleden
Malen helpt Aston Villa met twee treffers langs Young Boys

BIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.

9 uur geleden
AZ boekt tegen Shelbourne tweede zege in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.

10 uur geleden
Feyenoord lijdt tegen Celtic vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.

10 uur geleden
Voetballers Kosovo krijgen 1,5 miljoen euro als ze het WK halen

PRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.

11 uur geleden