Oranje oefent in maart tegen Duitsland
HAMBURG (ANP) - Het Nederlands elftal speelt de komende interlandperiode in maart een oefenwedstrijd tegen Duitsland. Dat duel was al afgesproken, met als voorbehoud dat de teams niet aan elkaar gekoppeld zouden worden tijdens de loting voor de groepsfase van het EK. "Die wedstrijd kan nu dus doorgaan", zei bondscoach Ronald Koeman na de loting in Hamburg.
De oefenwedstrijd is in Duitsland. De speelstad is nog niet bekend, al is Frankfurt een optie. "Daar zal snel duidelijkheid over komen", zei Koeman. "We willen in maart ook nog in eigen land een oefenwedstrijd spelen. We zijn bezig met een tegenstander, maar wilden ook zeker weten dat we die niet op het EK treffen. Het wordt dus geen Frankrijk of Oostenrijk."
Het Nederlands elftal speelt op het EK tegen Frankrijk, Oostenrijk en Polen, Wales, Finland of Estland. Die laatste vier landen treffen elkaar eind maart in de play-offs. Duitsland stuit in de groepsfase van het EK op Hongarije, Schotland en Zwitserland.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP) - Egypte heeft op het wereldkampioenschap voetbal de leiding genomen in groep G. Het elftal van bondscoach Hossam Hassan knokte zich in Vancouver tegen Nieuw-Zeeland na rust terug van een achterstand en won met 3-1. Voor Egypte was het de eerste zege ooit op een WK.
1 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP/RTR) - Bondscoach Pedro Leitão Brito van Kaapverdië maakte zijn spelers na afloop van de wedstrijd tegen Uruguay op het WK voetbal een groot compliment. "Ik wil het team en al onze mensen feliciteren met de manier waarop we hebben gespeeld: met hart en ziel," zei hij na het verrassende gelijkspel van 2-2. Het was, na de 0-0 tegen Spanje, de tweede stunt van Kaapverdië op de mondiale titelstrijd.
3 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië heeft in de nacht van zondag op maandag opnieuw voor een stunt gezorgd door de tweede groepswedstrijd in het Miami Stadium met 2-2 gelijk te spelen tegen Uruguay. Het elftal van bondscoach Pedro Leitão Brito veroverde eerder ook al verrassend een punt tegen Spanje (0-0). WK-debutant Kaapverdië speelde met vijf geboren Rotterdammers tegen de Zuid-Amerikanen.
4 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint aan de tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Uruguay met drie in Nederland geboren spelers in de startopstelling. Bondscoach Pedro Leitão Brito heeft een basisplaats voor verdediger Sidny Lopes Cabral en middenvelders Jamiro Monteiro en Garry Rodrigues.
7 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - België heeft ook de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet weten te winnen. Iran hield de Rode Duivels in het stadion nabij Los Angeles op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
7 uur geledenATLANTA (ANP) - Spanje heeft zich met een 4-0-zege op Saudi-Arabië op het WK hersteld van de teleurstellende openingswedstrijd tegen Kaapverdië (0-0). Met Lamine Yamal voor het eerst in de basis zette de Europees kampioen de nummer 61 van de wereld in Atlanta vanaf het begin onder zware druk, met halverwege de eerste helft een 3-0-voorsprong als resultaat. Spits Mikel Oyarzabal was met twee treffers en een assist de uitblinker.
10 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal blijft voorlopig in Kansas City op het WK. Bondscoach Ronald Koeman en zijn spelers zijn in ieder geval tot de eventuele achtste finale in het huidige basiskamp.
12 uur geleden